Jump to content
php.lv forumi

Vai izvēlēties linux ?


defeatlv

Recommended Posts

Situācijas modelis:

Ir darba laptops ar licenzētu Windows 7, profesija - developer, programmētājs. Projekti tiek izstrādāti dažādām platformām, gan ar MS .net, gan web aplikācijas PHP utt. (bet daudzus pieprasījumus, slēgšanos klāt servisiem standalone aplikācijās veic arī caur .net). Klienti db izmanto gan MySQL, gan PostgreSql, bet OS dažādas. httpd projektos gan Apache, gan IIS. Respektīvi ir klienti, kam sava infrastruktūra un serveri veidoti uz Windows, citiem uz Linux.

 

Nosauciet man vismaz 2-3 argumentētas priekšrocības, ja šo darba laptopu darbinieks - db, softu programmētājs darbinātu uz to kretīnisko desktop Ubuntu distributīvu!

 

p.s. protams var čerez žo*u .net aizstāt ar mono, utt, tikai atkal jautājums: Kapēc sev sarežģīt dzīvi?

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doma sekojoša: ja mēs rušināmies savā smilšukastē, ok, izvēlamies sev patīkamāko platformu. Bet, ja projekti tiek izstrādāti dažādām platformām, tad ir bezjēdzīgi salīdzināt Windows vs. Linux vs. Mac.

Link to comment
Share on other sites

Vbz, Tu gan atradi salīdzinājumu! Ja jau tiek veikta izstrāde windows platformai, tad kādēļ gan tur pat doma būtu jāpieļauj par pāriešanu uz linuks? Tā pat Tev kāds linuks programmatūras ražotājs varētu pajautāt, es izstrādāju linuks programmatūru, tad iesaki man 2-3 argumentus un priekšrocības, kāpēc man jāpāriet uz windows?

Link to comment
Share on other sites

iepriekš nomodelētā situācija bija, ka softu izstrādā uz dažādām platformām, ir klienti ar windows serveriem, citi uz Linux. Tas pats par standalone app, citiem prasības, lai to standalone app sajūdz ar web servisiem caur Windows, citiem caur Linux. Nekur es neminēju, ka izstrāde tiek veikta TIKAI windows platformai!

Link to comment
Share on other sites

Sviests ir tas, ka 21 gs. neizstrādā (faktiski viena no primārajām biznesa prasībām) sistēmas tikai un vienīgi konkrētai platformai. Tas pat nav iespējams, izņemot ja Tu tiešām rušinies savā smilšu kastē un kā Kavacky teica - programmē vizītkartes. Tāpēc atkārtoju vēlreiz - bezjēdzīgi salīdzināt platformas, ja man laptopu pērkot ir licenzēts Windows, kādas priekšrocības man darbam dod Ubuntu desktop(personīgi kretinē tas distr.), vai kādas priekšrocības programmētājam veicot savus tiešos darba pienākumus ir Arch Linux (daGrevis bildēs). Mož kādam tas ceļ pašapziņu ...

Link to comment
Share on other sites

Ar Linuxu būs jautri, būs daudz atklāsmes, visvērtīgākais - sāksi uzmanīgāk vērtēt, ko cilvēki saka. Man tā bija liela iespēja atklāt daiļd...ējus, kas ar putām uz lūpām mēģina skaidrot, ka pelēks ir balts un šķībs ir taisns, utt.

Link to comment
Share on other sites

tev .net strādā uz linux? iis iet uz linux? tātad vai nu jāpaliek uz win vai jāizmanto abi.

man piemēram patīk apache uz linux un zinu, ka viss strādās ok, nevis uz win, kur neesmu parliecināts par iznākumu. vienreiz liku uz win tomcat un solr, nu kaut ko tādu negribētu atkārtot. uz linux tas elementāri. tavā vietā izmantotu abus, bet tā kā neesmu .net programmētājs, tad man windows nevajag. ja taisītu standalone aplikācijas, tad java un tad osam nav nozīmes.

 

Situācijas modelis:

Ir darba laptops ar licenzētu Windows 7, profesija - developer, programmētājs. Projekti tiek izstrādāti dažādām platformām, gan ar MS .net, gan web aplikācijas PHP utt. (bet daudzus pieprasījumus, slēgšanos klāt servisiem standalone aplikācijās veic arī caur .net). Klienti db izmanto gan MySQL, gan PostgreSql, bet OS dažādas. httpd projektos gan Apache, gan IIS. Respektīvi ir klienti, kam sava infrastruktūra un serveri veidoti uz Windows, citiem uz Linux.

 

Nosauciet man vismaz 2-3 argumentētas priekšrocības, ja šo darba laptopu darbinieks - db, softu programmētājs darbinātu uz to kretīnisko desktop Ubuntu distributīvu!

 

p.s. protams var čerez žo*u .net aizstāt ar mono, utt, tikai atkal jautājums: Kapēc sev sarežģīt dzīvi?

Link to comment
Share on other sites

kādas priekšrocības man darbam dod [linux] vai kādas priekšrocības programmētājam veicot savus tiešos darba pienākumus

konsole un baziljons konsoles tooļi.

 

jā, windows ir arī powershell, bet nu.. liekas pythonā scriptu tad ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

> Sviests ir tas, ka 21 gs. neizstrādā (faktiski viena no primārajām biznesa prasībām) sistēmas tikai un vienīgi konkrētai platformai.

 

Tu pats esi pretrunā ar sevi. Tu saki, ka 21. g.s. sistēmām ir jāstrādā uz visām platformām, bet pats izvēlies tūļus, kas normāli iet tikai uz Windows. Vēl, datorus var nopirkt arī BEZ Windows licences — tad nu gan arguments. Kas vēl? Sen jau ir pierādīts, ka Linux ir daudz piemērotāks serveriem. Arī strādāt uz Linux nav nekāda problēma, ja, kā jau es minēju, nestrādā ar specifiskām lietām (attēlu, veideo utml. apstrāde augstā līmenī) un valodām, kas normāli iet tikai uz Windows. Tev varbūt trūkst valodas, kuras atļauj programmēt uz visām platformām? PHP, Python, Ruby, Java, C, C++ utt. utjp.. Vieglāk būtu nosaukt valodas, kuras tevi tikai ierobežo: Objective-C vai C#. Nekas cits «uz sitienu» nenāk prātā. Cita lieta, ka darba prasības ir kodēt uz kādas no tām. Tad nu izmanto savu, uzsveru, legālo Windows un sēdi klusu. Arī apšaubu, ka esi pamēģinājis kko vairāk par Ubuntu vai Mint. Tā kā spriest tu arī objektīvi nedrīksti. Meh...

Link to comment
Share on other sites

Vbz, ja Tu programmēšanā izmanto Dot Net Frameworku, ko Tu minēji, Tev nebūs nekādu priekšrocību no linuksa. Tur jau tā lieta ka Tu paņēmi par piemēru kaut ko, kas darbojas tikai uz windows un tagad jautā kādu labumu Tev dos linuks darbā ar produktu, kas darbojās tikai uz windows. Tava salīdzināšana ir galīgi aplama un pie tāda piemēra nav jēgas arī teikt ka nevajag jaukt OS ar programmēšanu. Ja patiešām vajadzīgs vairāku platformu atbalsts, tad Dot Net un Mono gan nebūs labākais risinājums, tad būs jāizmanto Java vai kaut kas tāds kā QT, vai arī programmēt funkcionālo daļu ar valodām, ko būs viegli noportēt uz visām sistēmām un GUI, ja tāds nepieciešams, rakstīt atsevišķi katrai sistēmai ar rīkiem un toolkitiem, kas ir atbilstošām sistēmām un tad Tev vajadzēs gan windows, gan linuks, gan jebkuru citu sistēmu, kam Tu ražo programmnodrošinājumu, lai to visu pārbaudītu. Tāda linuks kritizēšana, jautājot kas uz linuksa būs labāks priekš Dot Net Frameworka, ir aplamākā linuks kritika kādu esmu dzirdējis.

 

Neviens Tev nemaz nesaka ka ir jāizmanto linuks, lai strādātu ar to, kas uz linuks nestrādā. Taču ja salīdzina windows ar linuks tādās situācijas, kur var izmantot gan vienu, gan otru, tad es Tev varu pastāstīt kādas priekšrocības no linuks es ieguvu. Man personīgi linuks darbība kopumā patīk daudz vairāk nekā widnows. Jāsāk jau ar to ka nesāk bremzēt, lietojot ilgāku laiku, kaut gadiem, nevis kā windows, saliek kaudzi updeitu, programmu un paliek lēnāks. Man nav pēc katra updeita jārestartē dators, pie tam widnows server sistēmām ir tā pat, uzliec updeitus un restartē, vai arī nav jātaisa restarts pēc adobe readera uzinstalēšanas utt., nesāk pēkšņi kaut kas gļukot, piemēram neisntalējas programma, vai uzinstalējas un nestrādā (viens no konkrētiem gadījumiem ar adobe produktiem) un atrisināt vieglāk ir pārinstalējot sistēmu, nevis meklēt kas tieši un kāpēc nestrādā. Dažāda veida dokumentēšana, kaut vai tur pat uz vietas konfigurācijas failos (/etc) ir ļoti laba palīdzība, kaut kā tāda widnows reģistrā noteikti nebūs.

 

Sistēmas administrēšana linuksam no vienas puses varētu tikt uzskatīta par sarežģītu, jo daudz kam nav GUI, tomēr kad pierod un galvenais iemācās tas nemaz nav neērti, bet administrēšanas iespējas ir daudz plašākas. No reāliem piemēriem, bez īpašām problēmām sanāk izdarīt tādas darbības kā pārnest visu konfigurāciju, vai tādus katalogus kā /var un /home pārvietot pat uz citām (jaunām) partīcijām, ja to vajag, neaizdomājoties par to ka kaut kas nepārvietosies no reģistra vai vēl no kaut kurienes, vai sistēma nevarēs nolasīt kādu failu. Turpretī uz windowsa pat outlook pārnest vajag 3 vietās visu kopā salasīt, paši pasta faili vienā vietā, signatūras otrā vietā un konfigurācija reģistrā, ko ir jāeksportē no turienes ārā un tad visu to vāc kopā un pēc tam liec atpakaļ, par visas sistēmas konfigurācijas saglabāšanu laikam labāk vispār nerunāt. Tādu piemēru ir pa pilnam.

 

Serveros ir vēl vairāk linuks priekšrocību. Konkrēts piemērs (viens no piemēriem), to pašu PHP, kas tā arī nestrādā ar UTF-8 failu vārdiem, tā arī nesanāca nokonfigurēt, lai varētu normāli apstrādāt UTF-8 failu vārdus, rakstījām savus paplašinājumus, līdz ienāca prātā pārbaudīt to visu uz linuksa, kur tas viss tika atrisināts pašai sistēmai uzliekot UTF-8 kodējumu un pieeja failiem caur samba klientu (faili ir uz windows servera).

 

Tie ir piemēri kuri ienāca prātā uz ātro un pats varu pateikt no savas pieredzes ka tad kad patiešām var izmantot linuks vai windows, nevis Dot Net programmēšanai, tad linuks ir sakarīgāks, ja ar viņu iemācās strādāt un godīgi sakot uz mana personīgā datora man windows nav obligāts, es pat dodu priekšroku linuksam, nevis tāpēc ka uzreiz jūtos gudrs, bet vienkārši tāpēc ka satrādā sakarīgāk, ja protams ir programmnodrošinājums, kas strādā tikai uz wndows, tad jau ir pavisam cita runa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...