Jump to content
php.lv forumi
defeatlv

Vai izvēlēties linux ?

Recommended Posts

defeatlv   

Sveiki, tātād jau sen jau domāju par to kad vēlētos mainīt savu OS systēmu uz linux. Bet ir vien problēma, par cik skaitos kā geimeris cik esmu dzirdējis spēles. Gribēju parpasīt vai ir kāds veids kā uz linuxa palaist steam un lai ietu visas spēles.

paldies

Cibiņš   

Hmm nu vispār jau Linux labs priekš servera OS, bet priekš paša datora - nu nez..uzreiz ierobežotāki failu paplašinājumi (nepalaiž tik ļoti populāro *.exe utt)..tad jāmeklē speciāli linuxiem domātās instalācijas..

Otrs veids - dzīt uz virtual machine tās instalācijas, ja vien tava kompja procis to atļauj..

Edited by Cibiņš

nice1   

Cibiņ tu neesi dzīvojis ja saki ka linux der tikai serveriem.. parastajam mirstīgajam tas pats ubuntu pilnīgi noteikti derēs.. internets ir.. mūziku var paklausīties.. filmu var paskatīties.. pat beidzot skype update izlaida..

ja nebūtu bijušas tik fakinas problēmas ar draiveru instalāciju sēdētu noteikti šobrīd uz linukša nevis windows..

rATRIJS   

lold par .exe

Ja spēlē spēles, tad pagaidām droši vien ir vērts paturēt Windows. Vai vari taisīt DualBoot. Valve šobrīd labi strādā pie Linux atbalsta.

Maris-S   

Nu nezinu, jau gadus 2, 3 izmantoju mājās slackware, nav nekādu problēmu ne ar draiveriem, ne ar spēlēm, jo neesmu gameris. :)

daGrevis   

Ar draiveriem jau sen uz desktop datoriem nav problēmu. Ar neko citu arī, izņemot spēlēm un, teiksim, profesionālajām programmām (attēlu, video, 3D objektu utml. apstrāde un veidošana).

Programmēšanai Linux ir perfekts! Šādi izskatās mans Linux!

nice1   

uz desktopa viss rūc kā nākas (kā par brīnumu pietika ar piedāvātajiem draiveriem).. problēmas sākas ar laptopu.. ;)

daGrevis   

> kā par brīnumu pietika ar piedāvātajiem draiveriem

> Ar draiveriem jau sen uz desktop datoriem nav problēmu.

nice1   

ah.. tas bija tikai salīdzinājums ar laptopa sāpīgo problēmu.. ;)

moš kāds var ieteikt kādu linux alternatīvu kuru ir nenormāli patīkami pašam lietot?

rpr   

man ir dell laptops ar debian lxde. pirku pirms 1/2 gada vienu no jaunākajiem modeļiem. naacaas likt unstable kerneli, lai tiktu pie pareizajiem draiveriem. vispār kādu nedēļu vajadzēja, kamēr viss bija pieslīpēts līdz sīkumam. tagad itkā vairs nav nekādu problēmu. priekš developmenta man patīk pat labāk kā uz windows.

Man piemēram uz portatīvā ir multiboot. Strādā lieliski. Cietajā diskā uztaisīju vienu partīciju, kur uzliku windows (protams, atstājos brīvo vietu) un pēc tam brīvajā vietā uzliku linux mint. Gruba autokonfigs visu sakonfigurēja pats un čakars nebija pilnīgi nekāds.

v3rb0   

varbūt uzinstalē Virtualbox un tajā jebkuru linuksu (ja iepriekš nav pieredze ar linux, tad sāc ar ubuntu) un/vai hackintošu (sameklē pirātu līcī :>)

Ja kompim ram pietiek, darbini vienlaicīgi kaut vai 10 OS un testē kas kur ies un kur neies.