Jump to content
php.lv forumi

Vai izvēlēties linux ?


defeatlv

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

es neteicu, ka jāliek linukss. izlasi kārtīgi.

 

Man šitais patīk. Varbūt aizej uz ofisu, kurš šobrīd strādā ar eksceļiem, uzliec viņiem linuksu un tad, kad viņi Tev zvanīs, pasaki viņiem šo tekstu? Pēc tam pastāsti kā gāja. Ceru uz drīzu atbildi - bija ofiss, kuram bija stabils bizness, tagad jau Linuksā un openofisā viss notiek, Ja izdosies, visu cieņu...

Link to comment
Share on other sites

P.S. Nelasīju visu, bet mans viedoklis ir, ka Windows OS nav domāta priekš programmēšanas. Pašu visvairāk pavelk OSX, bet nu Linux arī patīk labāk nekā Windows. Āmen.

Un ko tu teiksi par to, ka Linuss Torvalds programmē(ja) Linux, izmantojot Windows?

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Būtu labi, ja tā būtu pagātne, un tagad būtu labākas lietas, bet ir tā, ka pēdējā cīņa ar Linux Desktop uzstādīšanu bija vēl gada sākumā, kad pēc pāris gadu pauzes nācās secināt, ka situācina nevis pat nav uzlabojusies, bet otrādi - tās pašas 10 (!!!) gadus vecās problēmas, no kurām vislielākā - nav skaidrības par to, kas ar manu izstrādes vidi notiks rīt (KDE, Gnome, vai būs Flash playeris, vēl kaut kas?) ... (piemēram, pēc atsevišķu package uzlikšanas, no jauna jākonfigurē fonti, jo tie vnk. aizpeld prom)...

 

Katrā ziņā man kā izstrādātājam ir daudz argumentu pret Linux izmantošanu programmētāja izstrādes darbā. Ja nu kas, Why Linux sucks iekš youtube izmet daudzas prezentācijas par tēmu ar argumentiem.

 

p.s. Mans galvenais mērķis ir nevis pateikt, ka jūsu argumenti ir slikti vai nepareizi, bet viedokļu dažādībai piedāvāt citus argumentus un citu skatījumu.

Link to comment
Share on other sites

Esmu skatījies stundu ilgu interviju ar Torvaldu, kurš viņš stāsta par to, kā, kad vēl mācījās Helsinkos, sāka veidot savu OS (attiecīgi Linux), jo Minix viņam nepatika un viņam bija ļoti daudz brīva laika. Domā es nepamanītu faktu, ka viņš strādāja ar Windows? Tad vispār bija Windows? Drīzāk DOS. Moar http://en.wikipedia....istory_of_Linux .

Link to comment
Share on other sites

Mr,Key, ja runā par specifiskām lietām, tad var sanākt arī pretēji, kad labāk izmantot open/libre office, nevis ekseli. Reāls piemērs, faila saglabāšana kā csv, kur ir jāuzliek UTF-8 ar atbilstošu atdalītāju un jāsaliek katra vērtība pēdiņās. Nezinu, iespējams pie saglabāšanas arī var tās opcijas kaut kur norādīt ekselī, bet ja man ir uzstādīts gan viens, gan otrs, tad labāk izdarīšu to open office, lai netērētu laiku, pie tam man konkrēti sanāk arī tos failus mazliet pielabot pirms taisīt csv un izrādījās ka ekselī ir savi dīvaini gļuki, kad manuāli jāiziet visām rindiņām un jāveic dažviet minimāli labojumi, sāk parādīties grafiskie artefakti, rindiņas kopā saplūst, es protams saprotu ka tas ir izņēmuma gadījums, bet kā jau minēju vieglāk visu pārinstalēt, nekā atrast kā to izlabot, vai arī netērēt laiku un izmantot to kur viss nostrādā kā vajag. Tā ka vēlreiz varu uzsvērt, ka atsevišķi un specifiski uzdevumi nav tas pēc kā salīdzināt windows ar linuks vai MS office un Open office, var atrast kaudzi reālu piemēru no prakses kur būs labāks gan viens gan otrs, ir jāskatās kopēji vai atbilstošā platforma izdarīs visu nepieciešamo.

 

Cīņa ar linuks uzstādīšanu ir tāds pats izņēmuma gadījums. Kārtējais piemērs no reālās prakses. Atveda man vienu portatīvo, Sony Vaio, ar uzinstalētu Windows 7 Home Premium, bet dators pirkts Vācijā, tāpēc ar vācu windows. Palūdza pārinstalēt angļu windows. Pats portatīvais bez CD/DVD Rom, un ar Inside H2O biosu, tātad var pamainīt pašu minimumu, boot order un security settings. Nokopēju angļu windowsu, caur google atradu pieliekot "site:microsoft.com", tātad licenzētu. Noņēmos ar viņu kādu nedēļu, jo redz pie instalēšanas vajag AHCI draiveri, tāpēc ka Inside H2O biosā nevar viņu atslēgt. Draiveri arī sanāca atrast, pie tam ne Sony mājas lapā, jo tur ir instalators, ko var instalēt tikai windows, bet tā arī ar to home premium nekas nenostrādāja, gan ielādējot draiveri instalācijas laikā, gan integrējot pašā windows instalācijā ar V-lite. Mēģināju gan network installation, gan bootable usb, pie tam biju ļoti pārsteigts ar to cik vienkārši uz linuks var izveidot gan PXE serveri (instalācijai pa tīklu), gan izveidot bootable usb priekš windows, lai nu kā to oriģinālo windows tā arī nesanāca uzlikt. Ar šo gribu pateikt ka kārtējā reize izņēmuma gadījums, kas var būt gan linuksam, gan windowsam.

 

Konkrēti šoreiz tēmas autoram jāatbild ka diez vai linuks ir priekš viņa, ja grib daudz spēlēties. Ja tā ir tikai viena spēle, tad protams var likt linuks un darbināt spēli caur wine, jo tādā veidā tiks apgūts arī linuks un tās zināšanas varēs izmantot apgūstot linuks serveru administrēšanu, ja protams autoram vispār ir tāda vajadzība. Taisīt dual boot vai likt kā virtuālo neieteiktu, pats esmu mēģinājis likt dual boot, kad sāku mācīties linuks, visumā sanāk tā, kamēr ir uzlikta windows kā alternatīva uzreiz nav tas stimuls cīnīties ar kaut ko, kas it kā nestrādā uz linuks un atrast risinājumu, bet nu tas laikam tikai personīgi man.

Link to comment
Share on other sites

moš kāds var ieteikt kādu linux alternatīvu kuru ir nenormāli patīkami pašam lietot?

Linux alternatīvu ?

Nu MACA OS - Leupardu uc zvēri - būvēti Uz FreeBSD platformas ;)

Nu ar normālu grafisku interfeisu, jau nav liela izvēle :(

Win. Linux, un MacOs ..

Ja priekš programmēšaanas tad FreeBSD..

 

Maris-S: kāpēc vienkārši nenomainji Locāli ?, būtu novilcis no MazoMiksto lapas Win 7 Angļu lokāli, un pa pāris minūtēm uzlicis ...

 

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Esmu skatījies stundu ilgu interviju ar Torvaldu, kurš viņš stāsta par to, kā, kad vēl mācījās Helsinkos, sāka veidot savu OS (attiecīgi Linux), jo Minix viņam nepatika un viņam bija ļoti daudz brīva laika. Domā es nepamanītu faktu, ka viņš strādāja ar Windows? Tad vispār bija Windows? Drīzāk DOS. Moar http://en.wikipedia....istory_of_Linux .

Taisnība, es kļūdījos! Vai nu biju nepareizi izlasījis, vai sapratis, bet šķita, ka viņš pats tīri labi sadzīvo ar Win. Varbūt tas bija par citu Linux pasaules "papu".

 

Starp citu, kad pieslēdzos programmēšanas pasaulei, Win vēl bija pietiekami zaļš, un pat LV dažiem kadriem doma par savu OS likās tīri veselīga. Win 3.1. jau bija, grūtāk bija atrast datorus, uz kura to varēja uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...