Jump to content
php.lv forumi

Frameworka izvēle


ray

Recommended Posts

Sākšu ar to, ka saprotu šī tēma ir daudz reizes izrunāta, bet palasot vecos ierakstus īsti skaidrāks netop.

 

Pēc vairāku gadu programēšanas ar 100% savu kodu, esmu nolēmis "core" pamatā ņemt kādu framework. Tā kā parasti vienai lietai pieķeros uz ilgu laiku, tad gribas izvēlēties pašu labāko, lai pēc pāris mēnesiem tas nav jānožēlo un nenākas secināt, ka esmu izvēlējies galīgi garām un spītības dēļ turējies pie tā kaut arī nekas dižs tas nav.

 

Skatos, ka draugiem.lv savos sludinājumos liek yii un kohana, vai tie tiešām ir šobrīd labākie pieejamie framework un par tiem labāki nav?

Link to comment
Share on other sites

Cik aizņem core no viena projektā kopājā code base? 5%? 3%? 1%!

Mans ieteikums ir izpētīt visu populārāko FW cores un paņemt no katras tur labākās lietas un uztaisīt vienā tās lietas, kuras reāli ir vajadzīgas, katram projektam pēc vajadzībām, tāpat arī katrai vajadzībai izmantot labākās 3rd party bibliotēkas, piem. priekš: db, ORM, kešošanas, bilžu apstrādes, utt.

 

Jo tos OSS FW nav nemaz taisījuši tādi ģēniji, tajos katrā ir padaudz lietu, kuras citos ir labākas un tajos trūkst pietiekami daudz pamatlietu, lai kārtīgam projektam, tev beigās tik un tā nāktos urbties core un to pārveidot, bet tad jau labāk uzreiz taisīt atbilstošu vajadzībām.

 

P.S. Kas reāli ir core:

* Front kontroleris, kurā ienāk visi requesti + Request klase + Response klase.

* Autoload funkcionalitāte automātiskai klašu ielādei - ideālā gadījumā, ja klases var izvietot modulāri dažādos moduļos un tā māk tos atrast un to atrašanās vitu nokešot.

* Routing klase, kura māk pēc saites atrast atbilstošo kontrolere klasi, kuru palaiž front kontrolerī

* Kontrolera klase, ja vajag ar iespēju palaist vienu kontroleri iekš otra, vai pat palaist pēc saites, tādā veidā realizējot HMVC.

* View klase, jas izmanto viewus. Man personīgi šāda apstrakcija nav nekad bijusi vajadzīga un man views ir tikai templeits.

* Modeļa klase - šeit jau var izmantot 3rd partu ORM, vai izveidot pats ko vienkāršu.

---

šī ir pamat-core, kuru var papildināt ar citām noderīgām lietām, piemēram:

* Ajax kontroleri - izveidot speciālu kontroleri, kurš apstrādā ajax pieprasījumus, nodrošina aizsardzību pret XSRF. Var papildināt ar speciālu ajaxresponse klasi, kuri nodrošina automātisku datu formatēšanu, kļūdu ziņojumu sagatavošanu, utt.

* js, css kontroleri - speciāli kontroleri, kurš nodrošina moduļos esošo js un css failu apvienošanu, minimizēšanu, kešošanu un citas automātiskās darbības priekš ērtas koda izvietošanas tiešsaistē.

 

Tas arī principā viss, kas ir raksturīgs corei - pārējais jau ir specisfisks konkrētai aplikācijai.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...