Jump to content
php.lv forumi

Eiropas sīkdatņu likums


Kaitnieks

Recommended Posts

codez, po*ig, kur lapa hostējas, ja lapā ienāk eiropietis viņam jāredz paziņojums :)

Gribēt jau eiropas komunistiskie birokrāti var, bet ASV hostētām lapām un/vai ASV kompānijām neko nevar izdarīt. Nav viņu jurisdikcijā.

Protams, varam jau nonākt arī līdz brīdim, kad Eiropa apvelk sev apkārt dzelzs priekškaru uzliek lielo firewālu un nogrimst savos sūdos.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Liela daļa turpmāk izvēlēsies hostēties kaut kur ASV, pie tam tādā formāta, ka prakstiski ir neiespējams noteikt īpašnieku Eiropā, vai pat vēl trakāk, inkorporēsies ASV.

Bet nav jau brīnums, ka visas web tehnoloģijas attīstās ASV, visi e-komercijas giganti izaug ASV, tāpēc, ka komunismā nekas un nekad neattīstīsies un Eiropā ir 70-80% komunisms.

Tik tikko aizrakstīju Hostgator par šo lietu. Viņi teica, ka pat tad, ja hostējas pie viņiem(ti, Texas, USA), bet kompānija ir balstīta Eiropā, kā arī mērķauditorija ir Eiropa, cookie likums pilnībā attiecas uz kompānijas mājas lapu. Organizācijām, kas ir balstītas ASV, bet mērķauditorija ir Eiropa, nav problēmu.

Edited by Roberts Zariņš
Link to comment
Share on other sites

Tik tikko aizrakstīju Hostgator par šo lietu. Viņi teica, ka pat tad, ja hostējas pie viņiem(ti, Texas, USA), bet kompānija ir balstīta Eiropā, kā arī mērķauditorija ir Eiropa, cookie likums pilnībā attiecas uz kompānijas mājas lapu. Organizācijām, kas ir balstītas ASV, bet mērķauditorija ir Eiropa, nav problēmu.

Pieņemsim situāciju. Kāda no Eiropas Savienības valsts kompānijām ir izveidojusi lapu, piemēram, Facebook lapās, vai Blogspotā, tas nozīmē, ka principā šis serviss un/vai arī kompānija, kas iveidoja lapu, pārkāpj šo likumu.

Bet es šeit variāk domāju par to, ka, ja kāds no ES hostē kādu lapu ASV, bet pats ir no ES, nav prakstiska mehānisma, lai viņam to aizliegtu darīt, kamēr vien tas nepārkāpj ASV likumus, pat, ja tas pārkāpj kādus no kādas ES valsts likumiem.

Neesmu smalki iedziļinājie direktīva, vai tā attiecās tikai uz juridiskām personām, vai arī uz privātpersonām, bet otrā gadījumā, pat, ja tev ir publisks profils kādā no sociālajiem tīkliem, kurā netiek ievērotas direktīvas prasības, tu pārkāp likumu.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

EU cepumu "likums" patiesībā ir direktīva, kas Latvijā vēl tikai jānostiprina kā likums. Līdz tam brīdim, kad LV tiks apstiprināta likumu paka par EU direktīvas ieviešanu, EU direktīva par cepumiem LV kompānijām nav saistoša. Tas pats attiecas uz visām citām dalībvalstīm, kurās cookie law nav apstiptināts. Par to, vai šī direktīva netiks nostopēta dalībvalstu valdībās vēl jāskatās, tapēc nevajag strebt karstu.

Link to comment
Share on other sites

EU cepumu "likums" patiesībā ir direktīva, kas Latvijā vēl tikai jānostiprina kā likums. Līdz tam brīdim, kad LV tiks apstiprināta likumu paka par EU direktīvas ieviešanu, EU direktīva par cepumiem LV kompānijām nav saistoša. Tas pats attiecas uz visām citām dalībvalstīm, kurās cookie law nav apstiptināts. Par to, vai šī direktīva netiks nostopēta dalībvalstu valdībās vēl jāskatās, tapēc nevajag strebt karstu.

īsti nedraudzējos ar politiku, bet vai tad Latvijai, kā ES dalībvalstij gribot, negribot nāksies akceptēt, jeb ieviest šo te likumu arī Latvijā?

Link to comment
Share on other sites

Es tā īsti nesaprotu, kāpēc šo likumu nevarēja realizēt tā, ka tas tiek darīts pārlūkprogrammā. Piemēram, ka Eiropas reģionam ir aktivizēts cookies brīdinājums un tad cilvēks pats var to izslēgt pavisam vai katrai lapai atsevišķi. Vairāk izskatās pēc juristu lobija, viņiem jau prieks - ir darbs. Oportūnistiem daudz jaunu iespēju. Tas, kādos apjomos tagad var pārdot auditus, ir fascinējoši.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Fascinējošākais ir tas, ka to jau var darīt, piemēram, chrome setingos:

 

Allow local data to be set (recommended)

 

 

Allow local data to be set for the current session only

 

Block sites from setting any data

 

Block third-party cookies and site data

 

Clear cookies and other site and plug-in data when I close my browser

 

Tas, ka tagad šādi bezjēdzīgi brīdinājumi parādīsies katrā lapā, neko neimainīs, jo lietāji no tā gudrāki nepaliks.

Kā var gribēt, lai lietotājs saprastu kā darbojās kūkiji, ja te pat daļa php forumā to pilnībā nesaprot.

Vienkārši lietotāji sāks ignorēt tos paziņojumus un viss.

Link to comment
Share on other sites

Tieši to jau arī saku.. top pārlūkprogrammas ir dažas, mājaslapu ir miljoniem. Varētu pārlūkiem ielikt, ka pēc updeita paprasa, vai esi Eiropā, un ja esi, tad vismaz sākumā ir ieslēgti cookies brīdinājumi (kuri jau ir šobrīd visos, tikai deaktivizēti by default.)

 

Vai nu likuma mērķis ir cits, vai arī to likumu pieņēmuši pilnīgi saspiedušies "tiesību" fanāti... Es tomēr sliecos domāt, ka tas ir lai pakustinātu IT nozari un pabarotu juristu armiju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...