Jump to content
php.lv forumi

meklēt rezūltātus iekš divām mysql tabulām


ziedinjsh

Recommended Posts

Sveiki,

search.php

if($_POST){
$q = $_POST['searchword'];
$sql_res = mysql_query("select * from midi where title like '%$q%'");
while($data = mysql_fetch_array($sql_res)){
$title = $data['title'];

$re_title='<b>'.$q.'</b>';
$final_title = str_ireplace($q, $re_title, $title);
?>
<div class="display_box" align="left">
<?php echo $title; ?>
</div>
<?php
}
}
else
{}

 

šādi viņš meklē tikai vienā tabulā, bet kā var panāk lai viņš meklē vēl iekš links table ar to pašu atslēgas vārdu- title??

Link to comment
Share on other sites

ko melss niekus.

Python un ruby, pirmkārt, jau ir jāizmanto kāds papildus template dzinējs, kura sintakse ir jāiemācās, bet, otrkārt, tur templeitu var sarakstīt tādā pašā mudžeklī kā šeit. Vēl vairāk - advancētākās template valodās pythonā var izsaukt python funkcijas (protams template valodas paredzētajā sintaksē), tā kā visu šo PHP kodu var mierīgi transformēt python - kādas no template valodas sintaksēm.

 

Otrs tiešs veids pythonā būtu sumēt html kā stringu miksējot summēšanu ar python kodu un beigās izvadod šo stringu.

now = datetime.datetime.now()
a = 7
html = "<div>It is now %s.</div>" % now
html=html+"<br />"+a
html=html+"<div>Hello world"
html=html+"</div>"
print html

 

Nemazāk briesmīgs kods.

 

Tāpēc šijā gadījumā valoda nav vainīga, tās izmantotājs gan.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

interesanti.. viss it kā strādā, bet līdz ko ieraksta meklēšanā kko ar mīkstinājuma zīmi vai garumzīmi izmetās errors: Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in/home/mydraftn/public_html/search.php on line 12

Link to comment
Share on other sites

Zieds, tev ir nepareizs kverijs, tāpēc funkcija atgriež būleānu, kas nav resurss — tāpēc tiek mests tāds errors!

 

Codez, ne gluži tāda doma. Doma tāda, ka, ja jau tu kodē Python/Ruby, tu esi iemācījies pamata lietas un tev kods būs, vienkārši sakot, loģisks. Es nerunāju par PHP uber-duper template iespējām. Retu kurš Pythonishs/Rubyists uzrakstīs kko šādu, lai parādītu, ka nav pieejas konkrētajai vietai. Problēma šeit ir tajā, ka pirmais bloks ir tukšs.

 

 

if has_access:

else:

   print("No access")

 

Bet cik daudz PHP'istsi ko tādu rakstītu! ;D

 

Marrtins, ar laiku! Gan jau. :)

Link to comment
Share on other sites

Doma tāda, ka, ja jau tu kodē Python/Ruby, tu esi iemācījies pamata lietas un tev kods būs, vienkārši sakot, loģisks.

Man savukārt doma tāda,ka, ja jau tu kodē PHP, tad tu esi iemācījies cept pankūkas, vienmēr esi labi paēdis, tev tiešais kontakts ar ezotērisko pasauli un tavam kodam vienmēr ir jūtams Dieva pieskāriens, loģisks.

Python un Ruby nekas tāds nav.

LOL, kas tev tie par apsurdiem pieņēmumiem?

Link to comment
Share on other sites

Atkārtoju vēlreiz: parādi man Python programmētāju, kas raksta tādu kodu, kādu raksta lielākā daļa cilvēku, kuri strāda ar PHP.

Ko tu murgo, kāda lielākā daļa?

Visus, kurus pazīstu PHP jomā, rakstu augsta līmeņa kvalitatīvu kodu.

 

Bet redz kur tev ir python kods, kuru var uzrakstīt tāds, kurš vēl mācās:

 

 

html = "<html>"
html=html+"<head><title>"+title+"</title></head>"
html=html+"<body>"+"<div id='header' style='height:60px; background:#777'>"+title+"</div>"
html=html+"<div id='content' style='background'>"+content+"</div>"
html=html+"</div>"
print html

 

Gribi teikt, ka šādu kodu nevar uzrakstīt pythonā?

Var. Iedod kādam iesācējam un viņš tev brīnumus sarakstīs.

 

PHP vienkārši ir daudz vieglāka valoda/tehnoloģija priekš web izstrādes, tāpēc, ja tu skaties starp iesācējiem, tad daudzi iesācēji izvēlas PHP, nevis python/ruby kā pirmo valodu, bet PHP un tāpēc tev radusies tāda ilūzija, ka PHP ir slikta valoda. Ja mēs pēkšņi aizliegtu PHP un visiem iesācējiem būtu jāķeras pie python un ruby, mēs redzētu vēl lielākus brīnumus.

Savukārt starp tiem, kas strādā par programmētājiem, nevis vienkārši mācās, PHP programmētāji ir augstākā līmenī, nekā python un ruby, tiešī tā iemesla dēļ, ka nākuši no C++ hardcore līmeņa.

Link to comment
Share on other sites

Tad tev ļoti profesionāli kolēģi/draugi ir, kas programmē ar PHP. Problēma ir tur, ka ne visi ir tādi. Ar PHP ir gaužām vienkārši rakstīt kkādus murgus, kas strāda! Savā ziņā. Es ceru, ka vismaz nenoliegsi, ka procentuāli PHP ir vairāk sliktā koda, bekā Python/Ruby valodās, vai arī tam tu nepiekrīti?

 

Protams, ka arī Python/Ruby valodās var uzrakstīt briesmīgu kodu, un to es nemaz neapšaubu, kā arī es tagad «nebraucu virsū» PHP valodai kā tādai... es tikai saku, ka procentuāli Python/Ruby izmanto vairāk tie cilvēki, kuri, tā teikt, «rubī fisķu». Ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Tad tev ļoti profesionāli kolēģi/draugi ir, kas programmē ar PHP. Problēma ir tur, ka ne visi ir tādi. Ar PHP ir gaužām vienkārši rakstīt kkādus murgus, kas strāda! Savā ziņā. Es ceru, ka vismaz nenoliegsi, ka procentuāli PHP ir vairāk sliktā koda, bekā Python/Ruby valodās, vai arī tam tu nepiekrīti?

Protams, ka arī Python/Ruby valodās var uzrakstīt briesmīgu kodu, un to es nemaz neapšaubu, kā arī es tagad «nebraucu virsū» PHP valodai kā tādai... es tikai saku, ka procentuāli Python/Ruby izmanto vairāk tie cilvēki, kuri, tā teikt, «rubī fisķu». Ne tā?

Šajā jautājumā mans viedoklis ir tāds, ka PHP programmē programmētāji ļoti plašā spektrā, sākot no galīgiem iesācējiem, beidzot ar top, top inženieriem. Savukārt pythonā un ruby ir tikai šis vidusslānis, nav galīgu iesācēju, bet salīdzinoši mazāk kā PHP ir arī top programmētāju.

Protams šeit es runāju par tiem, kam šī valoda ir pamatvaloda darbā, jo, piemēram, pythons ir ļoti ērta valoda dažādu mazu komandrindas tūļu veidošanai, ko izmanto dažādu citu pamatvalodu speciālisti ikdienā - arī es pats regulāri izmantoju.

 

 

Starp citu, kas PHP ar C ir kopīgs izņemot sintaksi?? Ļoti interesē!

attiecībā pret python un ruby, sintakse ir tika daudz tuvāka, ka starp php un c++, ka var teikt, ka ne tikai sintakse ir tuvar, bet pat programmēšanas paradigmas. pythonā, piemēram, ļoti daudzas lietas nāk no funkcionālās programmēšanas ar ko parasti C++ programmētājs nav sastapies - tā ir cita programmēšanas paradigma, kuru jāapgūsts un jāapgūst tās paterni, kas nav tas pats, kas iemācīties citu valodu, tajā pašā paradigmā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...