Jump to content
php.lv forumi

DAPS Framework


xfr33

Recommended Posts

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es arī uzskatu, ka tā ir pilnīgi bezjēdzīga nodarbe, ja nu vienīgi paspēlēties ar MVC patternu, lai gūtu jaunu pieredzi. Mēģināt taisīt kaut ko ideālu nav vērts - tāpat visi plaši izmantotie freimworki būs visos iespējamos veidos labāki.

Link to comment
Share on other sites

Es arī uzskatu, ka tā ir pilnīgi bezjēdzīga nodarbe, ja nu vienīgi paspēlēties ar MVC patternu, lai gūtu jaunu pieredzi. Mēģināt taisīt kaut ko ideālu nav vērts - tāpat visi plaši izmantotie freimworki būs visos iespējamos veidos labāki.

Pilnīgs idiotisms, nebūs gan, mans paštaisītais freimworks ir labāks (ātrāks, modulārāks, drošāks), par visiem populārajiem opensource, jo ir pielāgots manām vajadzībām.

Link to comment
Share on other sites

Es arī uzskatu, ka tā ir pilnīgi bezjēdzīga nodarbe, ja nu vienīgi paspēlēties ar MVC patternu, lai gūtu jaunu pieredzi. Mēģināt taisīt kaut ko ideālu nav vērts - tāpat visi plaši izmantotie freimworki būs visos iespējamos veidos labāki.

 

Vot iešausies prātā kāds labs knifiņš frameworkā, ko pielikt frameworkam un sāks lietot ne tikai es pats. Kā nekā, visi populārie frameworki arī ir no kaut kā sākuši.

Bezjēdzīgas nodarbes nav kā tādas ;) viss kaut kur noder.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgs idiotisms, nebūs gan, mans paštaisītais freimworks ir labāks (ātrāks, modulārāks, drošāks), par visiem populārajiem opensource, jo ir pielāgots manām vajadzībām.

 

Tas vairāk bija domāts konkrētā freimworka kontektā. Es neredzu nevienu iemeslu kapēc tādu, būtu kādam jāizmanto, ja ir pieejami jau gadiem ilgi attīstīti freimworki, kuri ir izmantoti neskaitāmos projektos. Tas, ka pašam sanāks stabilāka, ātrdarbīgāka vai drošāka sistēma - muļķības. Bet, protams, piekrītu, ka vienmēr var saplānot labāku arhitektūru, izejot no konkrēta projekta vajadzībām.

 

Vot iešausies prātā kāds labs knifiņš frameworkā, ko pielikt frameworkam un sāks lietot ne tikai es pats. Kā nekā, visi populārie frameworki arī ir no kaut kā sākuši.

Bezjēdzīgas nodarbes nav kā tādas ;) viss kaut kur noder.

 

Pašmācībai, sava ietvara izveide nāks par labu.

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

Codez, Tev ir pilnīga taisnība, piemēram, Zend Framework versija ir 1.11.11, un paralēli top 2. versijas relīze.

 

Pašlaik 1. versijas relīzes nr. ir r24811 un logu var pašķirstīt šeit: http://framework.zen...th=%2F&isdir=1

 

Un arī Issue trackerī reģistrēti 12000+ pieteikumi: http://framework.zen...ssues/browse/ZF

 

Tā ka es domāju, ļoti uzskatāms piemērs tam, ka ar pirmo reizi (ne)viens neuzbūvēs ideālu freimworku.

 

Ja vēl paskatās šos ciparus (šeit), tad vispār nav pat jautājumu, ka viens kaut ko var uzbūvēt:

  • Over 10 Million Downloads
  • Over 500 Contributors
  • Over 1000 pages in our Reference Guide
  • Over 500 Examples in our Reference Guide
  • Almost 6 million hits on Google
  • Over 900 hits currently on Technorati
  • Over 120 projects based on, extending, or supporting Zend Framework at SourceForge
  • Over 280 projects based on, extending, or supporting Zend Framework at Google Code
  • Over 4000 resolved issues in our Issue Tracker

Tas ir tikai par ZF. Ir vēl arī virkne citu, labu ietvaru. Daudz labu ietvaru un valodu, kuru priekšrocību nopietna salīdzināšana vien aizņemtu nedēļas.

 

Kas attiecas uz to, vai ir vai nav vērts kaut ko darīt - noteikti ir vērts izveidot savu mini freimworku. Es arī esmu to darījis (pasen). Taču, kad to dara, jābūt skaidram priekštatam, kāda nozīme ir tādai aktivitātei. (Manuprāt - tikai mācību nolūkos)

 

Komerciālos, ne viena cilvēka projektos izmantot pašveidotu freimworku... nu, var jau būt, ka būs programmētāji, kas būs gatavi apgūt dīvainus, viena maza uzņēmuma freimworkus. Piemēram, ja man būtu jāizskata darba piedāvājums, kā vienu no punktiem izskatītu to, kāds freimworks tiek lietots.

 

Mans ieteikums būtu enerģiju veltīt kāda lielā freimworka apguvei kopā ar optimizācijas risinājumiem, respektīvi, dažāda veida caching risinājumiem. No karjeras viedokļa, droši, ka karjeras izaugsmi būs vieglāk panākt, ja CV karāsies ieraksts par projektiem, kas veidoti uz respektabla ietvara bāzes, nevis par kaut kādu ietvaru, kas nekur netiek izmantots un pat nav noformatēts kārtīgi.

 

Un jā, kad es sāku savu karjeru, dažiem kolēģiem visai normāli likās apsvērt iespēju uzbūvēt savu OS. Kas tādā fragmentārā līmenī tika arī darīts.

 

Kas attiecas uz redzamību - normāli cilvēks sagaida, ka tā ir norādīta, jo, ja tā nav norādīta, tad rodas iespaids, ka konkrētais fragments ir mazliet vēsturisks vai arī tā ir aizmirsta. Vai citi jautājumi. Bet programmēšanā ir tā - jo mazāk jautājumu, lasot kodu, jo labāk.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz to, vai ir vai nav vērts kaut ko darīt - noteikti ir vērts izveidot savu mini freimworku. Es arī esmu to darījis (pasen). Taču, kad to dara, jābūt skaidram priekštatam, kāda nozīme ir tādai aktivitātei. (Manuprāt - tikai mācību nolūkos)

 

 

Komerciālos, ne viena cilvēka projektos izmantot pašveidotu freimworku... nu, var jau būt, ka būs programmētāji, kas būs gatavi apgūt dīvainus, viena maza uzņēmuma freimworkus. Piemēram, ja man būtu jāizskata darba piedāvājums, kā vienu no punktiem izskatītu to, kāds freimworks tiek lietots.

Freimworks ir plašs jēdzien. Zend FW jau manuprāt iziet krietni ārpus šīs definīcijas un satur veselu kaudzi bibliotēku, kuras nekādi nav FW.

Vienkārš FW, kurš pamatā realizē MVC paternu, nav nemaz tik liels un, ja pareizi uzbūvēts, ļauj lieliski izmantot bibliotēkās no tā paša Zend FW, vai kādu no gatavajām ORM bibliotēkām.

Respektīvi, jautājums, kura ir tā vieta, kuru tu vēlies ierāmēt pats un kur izmantot cita rāmjus. Piemēram, es pats sev esmu izveidojis FW, kurš realizē HMVC paternu, db un ap to esošās klases un orm modeļus. Pārējam izmantoju citas bibliotēkas.

 

Kas attiecas uz savu FW, tad tam ir viens liels drošības pluss - "security through obscurity". Kas opec source frameworkos bieži var radīt drošības caurumu un principā tev ir jāliek ielāpi, vai pilnībā jāupgreido FW, ja ir atklāts nopietns drošības caurums. Savukārt slēgtā kodā, pat, ja caurums ir, neviens kodu neredz un atrast to nevar.

Link to comment
Share on other sites

Taisnība, ka ZF iziet ārpus definīcijas, jo tas ir framework + libraries, loose coupled un nav arī tipiskie gatavie automātisks admin/public (backend/frontend). Kāpēc gan lai to nevarētu izmantot? Protams, ka to var izmantot, sākotnēji to tā arī darīju, taču, kad vairāk izpratu, kā darbojas Application, Controller, View, Layout u.c. komponentes. vairs īsti neredzēju jēgu atteikties no ZF varianta.

 

Ja projektā ļoti kritisks jautājums ir ātrdarbība un ar cache un citām metodēm to nevar atrisināt, tad minētie ZF komponenti vai to daļas nebūs īsti vietā, un tad ir jautājums, vai vieglāk ir veidot savu, vai, piemēram, darīt citas lietas, kas tad ir katra programmētāja profesionālā bagāža.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...