Jump to content
php.lv forumi

Webmin un nameserver


Recommended Posts

Cenšos ieinstalēt webmin + virtualmin uz centos6. Problēma tāda, ka īsti nevaru atrast info par to, kā man vajadzētu uzstādīt pareizi iekš nic.lv un iekš bind, lai pareizi darbotos nameserveris un es varētu veiksmīgi veidot subdomenus virtualminā.

Link to comment
Share on other sites

Cenšos ieinstalēt webmin + virtualmin uz centos6. Problēma tāda, ka īsti nevaru atrast info par to, kā man vajadzētu uzstādīt pareizi iekš nic.lv un iekš bind, lai pareizi darbotos nameserveris un es varētu veiksmīgi veidot subdomenus virtualminā.

 

manuprāt, nic.lv vajag norādīt 2 nameserverus, ar vienu nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu otrs ir neobligāts. Nicā man vajag veidot ns ierakstu un norādīt ns1.domain.lv un ip. Vai arī veidot A ierakstu?.

 

ns ierakstu.

 

Cits jautājums - tev reāli nepieciešami subdomēni piem. [email protected] jāsaņem epasts? Vai arī pietiek ar to ka viss pirms piemers.lv atrodas uz 1 web servera? ja otrais gadījums, tad vienkārši nic.lv var izveidot wildcard A ierakstu, norādot *.piemers.lv A ip_adrese.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām ir 1 domēns un wildcard derētu, bet nākotnē doma pielikt citus un tad varētu rasties problēmas, ja kaut kad serverim mainās ip vai vēl kaut kas. Un itkā ja virtualmin piedāvā šādu iespēju, uzturēt dns serveri, tad gribētos to izmantot.

 

Pieliku ns ierakstu nicā un viņš pingojās, bet izveidojot jaunu virtual server pie viņa nepieslēdzas. Tātad kaut kas servera uzstādījumos nepareizs. BIND man ir pievienotas šādas defaultās zonas http://prntscr.com/99ksy Vēl kaut kas jāpievieno varbūt?

Link to comment
Share on other sites

Vēl kaut kas jāpievieno varbūt?

 

Neredzēju zonu pašam domēnam. Tajā arī jānorāda attiecīgie A ieraksti, ko pirms tam nic.lv norādīji.

 

Bet vispār izklausās, ka tev nevajag uzturēt savu dns serveri. Ja nu vienīgi priekš paspēlēšanās. Jo, ja tev serveris ir off uz kādu laiku un sekundārā nameserver nav, tad tas nozīmē, ka domēns vispār nestrādās.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...