Jump to content
php.lv forumi

Access datu bāzes, samaksa par darbu?


Nopietns

Recommended Posts

Sveiki php.lv lietotāji.

Lasu šo forumu pa retam, taču šodien radās vajadzība beidzot piereģistrēties, lai uzdotu pāris jautājumus!

Esmu students un tikko dabūju darbu kādā uzņēmumā, kuru man izkārtoja viena no pasniedzējām.

 

Darbs ir saistīts ar Access datu bāžu veidošanu. Firma jau darbojas vairākus gadus, taču nav bijusi vajadzība pēc datu bāzes, līdz šim.

 

Mans uzdevums ir izveidot viņiem datu bāzi, kuru būtu viegli izmantot jebkuram šī uzņēmuma darbiniekam.

Tas man viss ir saprotams vēl. Tā kā iepriekš neesmu strādājis vēl ko tādu un uzņēmuma direktore man jautā, "Manuprāt, kāda summa ir adekvāta šādam darbiņam?", tad rodas jautājums man pašam, jo es tiešām nezinu, kādas algas grozās šādiem darbiniekiem. Zinu, ka iespējams jums būs grūti atbildēt uz manu jautājumu, taču iepējams, kāds ar ko tādu ir saskāries?

Varu teikt, ka datu bāze, ko jāizveido, būs tiešām liela. Kā nekā informācija par kādiem 7 gadiem datu bāzē jāieliek.

Varbūt tos kritērijus kāds var pateikt, cik prasa par nelielām datu bāzēm, cik pa vidējām un cik pa apjomīgām?

Link to comment
Share on other sites

naudu prasa par patērētu laiku attiecīgas kvalifikācijas izpildītājam

 

kas tieši tiek saprasts ar Access?

cerams, ka centrā ir serveris uz kura griežas MS SQL, nevis "šāre" uz kādas no darbastacijām, kur izmanto tikai natīvo Access datubāzi visam?

un Access ir tikai frontends, uz kura vienkārši sacept qverijus, formas un reportus?

Link to comment
Share on other sites

Katrā ziņā samaksai nevajadzētu būt atkarīgai no tā cik daudz datus glabā datu bāzē, bet gan cik daudz datu bāze ir "approgrammēta" ar formām querijiem, reportiem u.c., jo tieši tas prasa lielāko darbu, laiku un smadzeņu kustināšanu. Ja maksā par datu ievadīšanu datu bāzē, tad paskaties cik apmēram pelna datu ievades operatori, tā varētu būt aptuvenā alga. Un vēl ja tā nav maza firma un datu bāzi vajadzēs lietot vairākiem cilvēkiem, tad Access(statiska DB) nav tas labākais risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Access man liekas kaut kāds deviņdesmito gadu stiliņš.

Es tādu darbu dēļ morāles neuzņemtos, mūsdienās uzņēmumi izmanto webiskas sistēmas.

Datubāze ar klientiem, dokumentiem ~ 1k Ls un attiecīgi uz augšu.

 

EDIT: Nepamanīju, ka alga nepieciešama. Cipars, ko rakstīju, ir kādu es prasītu par gabaldarbu.

Algu nezinu, rēķini. :D

Edited by webi
Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu, tad Tev ir divi uzdevumi.

Uzprogrammēt un pēc tam visu 7 gadu datus savadīt sistēmā.

 

Par programmēšanu var ņemt noteiktu summu vai lai maksā Tev mēnešalgu

un Tu pasaki aptuvenu termiņu, kad pabeigsi,

Parasti termiņi tiek nokavēti programmējot pirmo reizi MS Accessā.

Es parasti novērtēju, cik man mēnešus programmēšana paņems

(pieskaitot klāt papildus laiku testēšanai, kļūdu labošanai, papildus izmaiņām).

Piemēram uzprogrammēt programmu man aizņems mēnesi.

Tad izdomā, cik Tu par mēneša darbu vēlies saņemt,

piemēram 400-600 LVL.

 

Parasti programmētāji nenodarbojās ar datu ievadīšanu,

jo par to mazāk maksā un tajā laikā Tu sevi neattīsti un karjerā nekāp,

labāk lai cits vada un Tu programmē.

 

Datu ievades operatoru algas vari meklēt:

http://www.ss.lv/lv/work/i-search-for-work/operator/

Vari uzvanīt un uzprasīt, cik datu ievades operators prasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...