Jump to content
php.lv forumi

Izglab draugu.


Einars

Recommended Posts

....

$q = "INSERT INTO post (nos,text) VALUES("."'{$_POST['nos']}', {$_POST['text']}')";

....

kas pie velna ir tas?? :D

 

pareizāk:

$q = 'INSERT INTO post VALUES('.$_POST['nos'].','.$_POST['text'].')';

13809[/snapback]

Ēee es to MySQL konjekciju nemu no viena parauga(gbook), kuru man uztaisija viens draugs :) Lai man butu priekstats ka ierakstit kautko DB.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ēee es to MySQL konjekciju nemu no viena parauga(gbook), kuru man uztaisija viens draugs :) Lai man butu priekstats ka ierakstit kautko DB.

13810[/snapback]

 

vieni no labākajiem paraugiem atrodami iekš php.net

 

vispār nesaprotu kā šitāds varētu strādāt

$q = "INSERT INTO post (nos,text) VALUES("."'{$_POST['nos']}', {$_POST['text']}')";

output:
INSERT INTO post (nos,text) VALUES('{$_POST['nos']}', {$_POST['text']}')

 

pietam, ja tev tabula ir id/nos/text/author/date, tad tu nevari ielikt tikai nos/text. vajag likt visu. kaut vai null, bet querijā pie INSERT jāievada VISI lauki.

Link to comment
Share on other sites

Nu flasha es parvaldu visu animesanu. Un no AS2 es zinu movie kontrolus. Izprotu hitTest un vel dazas parocigas funkcijas, labi noder pulkstens gan digitalais gan raditaju. Protams uz AS2 es neuzraktitu 4sturi. Bet animet protu. Ar UIComponents ar cinos. Iemacijos ielikt video ieksa, mp3(UI komponentes). Nesen vel cinijos ar setStyle, bet lidz jedzigam iznakumam netiku.. vaidzes turpinat flashu.

Es savienoju to darbu ar datu bazi. Raksta ka viss OKi, bet es skatos ka man nesaglaba. Re kartejo reizi kods. (Tik ne**** virsu ka es uz halavu kautko lieku. Es ari padomaju lidzi, bet man vel nav tik stipras zinasanas, lai es varetu pareizi visu salikt.)

 

Ho hho Vismaz viens cilveeks uz shiis planetas kas paarvalda VISU ANIMESANU

;)

;)

 

Un vispaar godiigi sakot par shaadu @###$%^ tev pienaaktos +++ (no FidoNet laikiem ;) )

 

P.S. Varbuut ieveerosim kur ko rakstiit - varbuut parceljamie uz OFTOPIC ?

Link to comment
Share on other sites

Nu šis tik bija ko vērts palasīt :) Es pats gadu atpakaļ neko no PHP nezināju, daudzi citi laiku atpakaļ neko nezināja. Bet vismaz visi prasija normāli, varbūt mazliet ar stūlbiem jautājumiem, bet tomēr ar cieņu.

 

Bik jau var saprast tevi, jo sākumā tiešām bija redzams, ka daži nesaprata, ka tev vajag to pašu vienkāršāko, bez jeb kādām ekstrām. Nu tas taka varētu sadusmot, bet iegaumē te nav īstā vieta, kur dirsties vai kaut ko tādu runāt, jo savādāk pašam būs sliktāk, ja vēlēsies arī turpmāk ko uzzināt. Diez vai kāds gribēs palīdzēt.

 

bet kopumā intresanti palasīt, ka te tomēr ir arī emocijas, ne tikai kods :)

Link to comment
Share on other sites

Simple gbook ar MySQL:

<html>
<head>
<title>Gbook</title>
</head>
<body>
<?
//Konekteejamies
$dbc = @mysql_connect('127.0.0.1','Einars','') or die("Nevar piekonekteeties<br/>");
//Atveram DB
@mysql_select_db("gbook",$dbc) or die("Nevare piekontakteties DB<br/>");
echo 'Konekcija veiksmiga!<br/>';
//Tabula id,nick,email,comment
if(isset($_POST['sutit']))
{
$q = "INSERT INTO guestbook (nick,email,comment,date) VALUES("."'{$_POST['nick']}', '{$_POST['email']}', '{$_POST['comment']}','".time()."'".");";
@mysql_query($q,$dbc) or die('Kluuda'.mysql_error());
echo 'Ja nebija neviena kluuda, tad dati ielikti sekmiigi!';
echo '<a href="?view">Apskatiities</a>';
}

if(isset($_GET['view']))
{
echo 'Visi dati<br>';
$q = mysql_query("SELECT * FROM guestbook");
//Raadam visas rindinjas!
while($row = mysql_fetch_array($q))
{
       //print_r($row);
 echo $row['nick']." (".$row['email'].")teica: <br>".$row['comment']."<br><br>";
}
}
else
{
  	 ?>
<form action="" method="post" >
Nick:<input type="text" name="nick" />
mails: <input type="text" name="email" />
<br />Komentaars: <br /><textarea cols=20 rows=6 name="comment" ></textarea>
<br /><input type="submit" name="sutit" value="SUTIT" />
</form>
<?php } ?>
</body>
</html>

Tabula:

CREATE TABLE `guestbook` (
 `ID` int(5) NOT NULL auto_increment,
 `nick` text NOT NULL,
 `email` text NOT NULL,
 `comment` text NOT NULL,
 `date` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
 PRIMARY KEY  (`ID`)
) TYPE=MyISAM;

Link to comment
Share on other sites

$q = "INSERT INTO guestbook (nick,email,comment,date) VALUES ("."'{$_POST['nick']}', '{$_POST['email']}', '{$_POST['comment']}','".time()."'".");";

 

skatos, ka tu nemācies no kļūdām un citu ieteikumiem.

 

salīdzini savu variantu ar šo:

 

$q = "INSERT INTO guestbook VALUES (".$_POST['nick'].", ".$_POST['email'].", ".$_POST['comment'].",now())";

 

un kā jau bubu minēja - padomā par pārbaudēm.

kas būs ja es iesitīšu tukšumiņus? vai vai. nesmukums būs. nemaz nerunājot par html tegiem.

Edited by hmnc
Link to comment
Share on other sites

Es ari padomaju lidzi, bet man vel nav tik stipras zinasanas, lai es varetu pareizi visu salikt.

 

lai vareetu pareizi salitk buutu jaapguust pamatzinaashanas un peec tam tikai jaaveido guestbooks. varbutu vispirms paeksperimenteejies ar katru lietu ko tev naakas izmantot ieksh taa ? ar mainiigajiem, datu izvadi, db lietoshanu. Ieraksti googlee to vaardu un izbrowsee pusi no googles atrastajiem ierakstiem par konkreeto lietu un buus tev pilna laime.

 

Katraa zinjaa, tas kaa tu sheit di***** ir pilniigi nepienjemami, ja tev vajag paliidziibu tad luudz to nevis, skandini veco labo dziesmu - "Es sux, tu sux, vinjsh, vinja arii sux"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

problema :P Man gbook ieraksti ieraksta tada seciba: augsa man ir vecakie posti a apaksa jaunakie. Ka lai es apgriezu otradi lai man drukatu jaunakos augsa ?

2 problema. Es ierakstu kadu kometaru nosutu viss ok, bet ja es uzspiezu refresh pogu tad man tas kometars vel no jauna iepostojas. Ka lai dara lai man refresh pogu nespiestu man nepostotos pats no sevis tikko ierakstitas koments.

Edited by Zoom
Link to comment
Share on other sites

1) MySQL? ORDER BY bwah ASC ( augošā secībā ) vai DESC ( dilstošā secībā )

Teksts? array_reverse().

2) Tā mēdz būt daudz kur, jo to datus taču nosūta arī ottreiz. Uztaisi antifloodu. Vai no tās IP jau nav sūtīts pirms 15 sekundēm. Uzliec ierobežojumu kādas 3-5 minūtes.

Link to comment
Share on other sites

1) MySQL? ORDER BY bwah ASC ( augošā secībā ) vai DESC ( dilstošā secībā )

    Teksts? array_reverse().

2) Tā mēdz būt daudz kur, jo to datus taču nosūta arī ottreiz. Uztaisi antifloodu. Vai no tās IP jau nav sūtīts pirms 15 sekundēm. Uzliec ierobežojumu kādas 3-5 minūtes. Tabula:

15701[/snapback]

1. jautajums

CREATE TABLE `guestbook` (
 `ID` int(5) NOT NULL auto_increment,
 `nick` text NOT NULL,
 `email` text NOT NULL,
 `comment` text NOT NULL,
 `date` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
 PRIMARY KEY  (`ID`)
 ORDER BY date DESC,
) TYPE=MyISAM;

Man ir MySQL. Kur man to rakstit ?

2. jautajums.

Bet piemeram saja pasa foruma ta nav ka spiez refres un neatkartojas. Es meiginu majas uztaist noralu gbook.

P.S sakaros ar vienu html problemu. Ka lai textarea norada simpolu skaitu ?

lietoju

maxlength="100"

bet man vins neierobezoja.

Edited by Zoom
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...