Jump to content
php.lv forumi

Kāpēc PHP tik ļoti sux'o, bet tomēr mēs visi to lietojam


daGrevis

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izskatās, ka saistībā ar Android straujo izplatību, varētu būt, ka Java gūst lielāku popularitāti. Un arī saistībā ar to, ka PHP tiecas uz OOP. Ja jau OOP, tad kādēļ ne Java? Varbūt kādam ir jau kādi novērojumi?

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka saistībā ar Android straujo izplatību, varētu būt, ka Java gūst lielāku popularitāti. Un arī saistībā ar to, ka PHP tiecas uz OOP. Ja jau OOP, tad kādēļ ne Java? Varbūt kādam ir jau kādi novērojumi?

 

Java bieži vien ir garlaicīgi daudz koda. Man personīgi prasās ko straujāku tieši izstrādes ziņā. Bet starp PHP un Javu izvēlos pēdējo.

Edited by edgarsj
Link to comment
Share on other sites

PHP jau kaut kad ziņoja, ka 6. būs pilnībā oop, bet kaut kā vairāk arī nekas nav dzirdēts jau pāŗis gadus. Java ir lēnāks izstrādē un mazliet komplicētāk konfigurēšanā, bet tā es piemēram personīgi iebraukt varu java kodā diezgan viegli, lai gan neesmu tā padziļināti javu studējis.

Link to comment
Share on other sites

Bet starp PHP un Javu izvēlos pēdējo.

Kādam te ļoti nepatīk PHP?

 

PHP ir vienkārša valoda, un, kā saka, viss ģeniālais slēpjas vienkāršībā.

Ko ar PHP nevar izdarīt tādu, kas citās web valodās ir izdarāms?

Link to comment
Share on other sites

Kādam te ļoti nepatīk PHP?

 

PHP ir vienkārša valoda, un, kā saka, viss ģeniālais slēpjas vienkāršībā.

Ko ar PHP nevar izdarīt tādu, kas citās web valodās ir izdarāms?

 

 

Kāds nav lasījis diskusiju. Man PHP galvenokārt nepatīk jau divreiz iemestajā linkā (http://me.veekun.com/blog/2012/04/09/php-a-fractal-of-bad-design/) minēto problēmu dēļ - proti, neparedzamība, nesakārtotība, vienkārši dievīgi bugi, utml, kuru pamatcēlonis ir PHP sākotnējā izcelsme un ko faktiski tagad vairs nav iespējams mainīt. T.i. runa ir par to nevis, vai var izdarīt, bet kā izdarīt. Atgādināšu ka gandrīz katrā valodā var izdarīt visu, jautājums vienmēr ir - kā.

 

PHP bija mana pirmā nopietnā valoda, kurā vairākus gadus pelnīju iztiku kā programmētājs (pārsimt rindiņu Perl skripts neskaitās).

Link to comment
Share on other sites

Ja ir iespējams izdarīt, tad tas, kā to izdarīt, ir atkarīgs no programmētāja. Tā var sasortēt programmētājus pēc spējām.

Jebkuru valodu iespējams uzrakstīt nepārredzamu un nesakārtotu, citām tas ir grūtāk, citām vieglāk, bet izdarīt var. Tas pats ar pretējo.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir iespējams izdarīt, tad tas, kā to izdarīt, ir atkarīgs no programmētāja. Tā var sasortēt programmētājus pēc spējām.

Jebkuru valodu iespējams uzrakstīt nepārredzamu un nesakārtotu, citām tas ir grūtāk, citām vieglāk, bet izdarīt var. Tas pats ar pretējo.

 

Netaisos daudz iebilst (viss jau n reizes diskutēts un ļoti labi uzrakstīts jau minētajā linkā). Skaidrs, ka jebkurā valodā var dažādi rakstīt, bet dažas tomēr individuāli kulturāli patīkamākas (mana izvēle ir skaidra, uzspiest nevienam nevaru).

 

Labs piemērs no PHP WTF ir kaut vai šajā forumā - http://php.lv/f/topic/20520-ka-panakt-lai-loop-turpinas-pec-fatal-error/. Normālās valodās tomēr ir viens mehānisms kļūdu apstrādei, nevis ntie, kas atšķirīgi no katra gadījuma.

Link to comment
Share on other sites

Labs piemērs no PHP WTF ir kaut vai šajā forumā - http://php.lv/f/topi...c-fatal-error/. Normālās valodās tomēr ir viens mehānisms kļūdu apstrādei, nevis ntie, kas atšķirīgi no katra gadījuma.

Tu pilnā nopietnībā uzskati par trūkumu papildus iespējas izmantot to apstrādes metodi kura liekas konkrētā gadījumā ērtāka? :D Visa šī diskusija man sāk atgādināt sadzīves analoģiju: "Džips vispār nav mašīna! Rijīgs,nestabils un nesmuks!"

Link to comment
Share on other sites

Tu pilnā nopietnībā uzskati par trūkumu papildus iespējas izmantot to apstrādes metodi kura liekas konkrētā gadījumā ērtāka? :D

 

Vai konkrēto problēmu vispār ir iespējams atrisināt ar Exception mehānismu? Ja jā, tad sorry, piemērs nevietā.

Link to comment
Share on other sites

Nu konkrētais gadījums bija atkarīgs no simplexml_load_file uzvedības,un tā jau nav valodas problēma bet gan programmētāja,kā viņš nočekos rezultātu tur kur fatal error nerodas. Vai tad demagoģija nav par to,ka vajag vienu kļūdu apstrādes metodi un pitona try: except: ir kaut kas par kārtu augstāks kā try {} catch{} ?

Link to comment
Share on other sites

konkrētais gadījums bija atkarīgs no simplexml_load_file uzvedības

 

Tieši par šo arī konkrētā manis minētā sāpe.

 

Kāda iksa pēc standarta bibliotēkas nenodrošina normālu kļūdu apstrādes veidu? Kāda iksa pēc man dokumentācijā jāmeklē, ka jāizsauc funkcija libxml_use_internal_errors(true), lai minētais cikls nenobeigtos ar Fatal Error? Normāli būtu, ja bez apstrādes izmestos exception, kura nosaukumu pēc tam es ieliktu kodā un varētu noķert arī dokumentāciju vispār neatverot.

 

Man nepatīk ikdienā strādāt tādā valodā ar tādiem instrumentiem, kur to uzskata par normālu. Ja kādam patīk - uz priekšu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...