Jump to content
php.lv forumi

aptauja - minimizēt iespēju nobalsot 1x


Jay Kay

Recommended Posts

Gribu uztaisīt aptauju, kurā no viena fiziska datora var nobalsot tikai vienreiz (bez reģistrācijas!)

 

Mana ideja ir, kad lietotājs nobalso, saglabāt 3 lietas:

  1. $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']."!".$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']."!".$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  2. parastais cookie;
  3. Flash cookie jeb LSO (jo tas strādā pa vairākiem brauzeriem ne tikai pa vienu kā parastais(tikai ja Flash ir uzinstalēts));

Tikai var rasties šāda normāla ikdienas situācija - cilvēks (nehakeris:)) nobalso vienreiz no FF, tad, piemēram, lietojot kkādu mobilo internetu pēc laika nomainās ip adrese un nākošreiz viņš izdomā ieiet no IE, kurā nav Flash uzinstalēts. Rezultāts - ir iespējams nobalsot 2x.

 

Es zinu, ka nav iespējams uztaisīt neuzlaužamu anonīmu aptauju, taču vai kāds, lūdzu, var ieteikt kā tikt galā ar šādu vienkāršu problēmu?

 

Ir vēl ideja izmantot Evercookie (neizdzēšams cookie), taču baidos, ka tas varētu radīt tikai problēmas,piem., antivīrusi, saita blaklists utt.

Edited by Jay Kay
Link to comment
Share on other sites

Tādi apcerējumi kā grasītos elektronisko balsošanu Saeimas vēlēšanās ieviest. :) Ja gribēs, "nehakeris" nobalsos vairākas reizes, ja ne no viena tā paša datora, tad no cita datora vai telefona. Vai ir vērts tā pūlēties, lai tie daži nejauši "hakeri" nevarētu nobalsot otreiz?

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tas joks, ka pret ļaunprātīgiem balsotājiem viņš nemaz negrib cīnīties, saprotot, ka tas ir bejēdzīgi, bet grib pret nejaušiem balsotājiem, kuri nejauši nomainījuši IP un pārlūku. Tādi nejauši nehakeri būs ļoti maz un viņu kaitējums būs niecīgs, bet ieguldītais darbs, lai to novērstu milzīgs.

Edited by yancho
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tas joks, ka pret ļaunprātīgiem balsotājiem viņš nemaz negrib cīnīties, saprotot, ka tas ir bejēdzīgi, bet grib pret nejaušiem balsotājiem, kuri nejauši nomainījuši IP un pārlūku. Tādi nejauši nehakeri būs ļoti maz un viņu kaitējums būs niecīgs, bet ieguldītais darbs, lai to novērstu milzīgs.

patiesībā uz to balstās diezgan svarīga funkcija lapā, tādēļ es esmu gatavs ieguldīt darbu, lai to paveiktu - tas man ir svarīgi.

 

vai ir vispār kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Par netēmu - pirms laika jau te bija līdzīga diskusija, kurā vairāk vai mazāk nonācām pie kopsaucēja, ka e-paraksts vai identifikācija caur interneta banku būs vienīgais pietiekami unikālais identifikators. :)

Par epastiem, tai pašā lattelecom.tv bija bugs, kad par dažādiem uzskatīja gmail epastus ar punktiem (ja kāds nav informēts, tad [email protected] ir tas pats kas a.@ vai a..@ [email protected] utt.).

Par tēmu, joprojām nesaprotu kāda jēga ir taisīt sarežģītu aizsardzību pret nejaušiem IP/pārlūka nomainītājiem, bet tai pat laikā nedomāt par ļaunprātīgiem balsotājiem?

Principā, kā jau te teica glabā IP + sesiju un miers mājās, vai taisi reģistrāciju, kas arī nebūs 100% drošības garants.

Link to comment
Share on other sites

Gribu uztaisīt aptauju, kurā no viena fiziska datora var nobalsot tikai vienreiz (bez reģistrācijas!)

..

Tikai var rasties šāda normāla ikdienas situācija - cilvēks (nehakeris:)) nobalso vienreiz no FF, tad, piemēram, lietojot kkādu mobilo internetu pēc laika nomainās ip adrese un nākošreiz viņš izdomā ieiet no IE, kurā nav Flash uzinstalēts. Rezultāts - ir iespējams nobalsot 2x.

 

Es zinu, ka nav iespējams uztaisīt neuzlaužamu anonīmu aptauju, taču vai kāds, lūdzu, var ieteikt kā tikt galā ar šādu vienkāršu problēmu?

un to ka:

1. pie viena kompja var būt vairāki cilvēki nepadomā?

2. vienai IP var būt pieslegti n-tie kompji.

3. cilvēks var izmantot (un 90% izmanto) vismaz 2 kompjus (darbs, mājas, mobīlais, draugi)

--

Risinājums ir:

1. e-maila reģistrācija

2. kāda soc-tīkla reg.

--

P.S. piedevām jebkurai aptaujai izmanto kļūdas koificentu - paskaties par aptauju rezultātu aprēķināšanu ..-> būs daudz precīzāk, nekā ar sliktu aizsardzību

Link to comment
Share on other sites

P.S. piedevām jebkurai aptaujai izmanto kļūdas koificentu - paskaties par aptauju rezultātu aprēķināšanu ..-> būs daudz precīzāk, nekā ar sliktu aizsardzību

 

Vari, lūdzu, parādīt kurā virzienā man skatīties? Pirmo reizi dzirdu par tādu aptaujas kļūdas koeficientu. Par kkādiem kļūdas koeficientiem tikai kkas no Matemātiskās analīzes nāk prātā.

 

Bet vispār paldies visiem par idejām! Dažas vienkāršās pašam nemaz nebija ienākušas prātā.

Edited by Jay Kay
Link to comment
Share on other sites

 

Vari, lūdzu, parādīt kurā virzienā man skatīties? Pirmo reizi dzirdu par tādu aptaujas kļūdas koeficientu. Par kkādiem kļūdas koeficientiem tikai kkas no Matemātiskās analīzes nāk prātā.

.

meklē par statistiku.

Tur tie aprēķini ir gana sarežģiti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...