Jump to content
php.lv forumi

oop vs structural atkal!


aika

Recommended Posts

Principiāls jautājums:

pieņemsim ka vajag atainot 1 rindu no tabulas

 

strukturālā kodā iedzenam rindu masīvā un lietojam <?=$masivs["lauks1"];?>

 

(ja vien es saprotu preizi), tad izmantojot OOP katrai ailei jāizveido klase kas atgriezīs lauka vērtību no rindas

->getLauks1 utt, Savukārt klases katra izmanto klasi, kas atgriezīs rindu no tabulas, kura izmanto klasi, kas veidos selektu utt

 

vai tādā gadījumā ģeometriski nepieaug pieprasījumu skaits ?

vai arī es kko konkrēti putroju!

Link to comment
Share on other sites

Principiāla atbilde:

Kā uzprojektēsi savu klasi,tā arī būs.

Ja vajag atainot 1 rindu,tad OOP vispār nav nekādas jēgas. Tas sāk noderēt,ja ar tabulu vajag atkārtoti veikt vairāk nekā 1 manipulāciju.

 

(ja vien es saprotu preizi), tad izmantojot OOP katrai ailei jāizveido klase kas atgriezīs lauka vērtību no rindas

 

->getLauks1 utt, Savukārt klases katra izmanto klasi, kas atgriezīs rindu no tabulas, kura izmanto klasi, kas veidos selektu utt

Kāpēc gan kas tāds būtu vajadzīgs,ja vien tas nav kaut kāds wordpressveidīgs veidojums?

Pat sava metode katrai ailei parasti nav vajadzīga.

Pietiek ielikt tabulas masīvu klases variablī un vajadzīgajā metodē paņemt to ko vajag. Savukārt Db klases objektu var mierīgi padot konstruktoram un izmantot bez kaut kādas mudrīšanas ar liekām klasēm.

Nav saprotams,ko tu domāji ar ģeometrisko progresiju bet pat ciklā nebūs lielas starpības vai tu izsauc:

<?=$masivs["lauks1"];?>

vai:

<?=$this->masivs["lauks1"]; ?>

Edited by 404
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...