Jump to content
php.lv forumi

palīgā iesācējam


freimanisg

Recommended Posts

Sveiki!

Palīdziet man, lūdzu, tikt skaidrībā, kāds būtu sql pieprasījums, lai izgūtu datus no mysql db.

Tātad, man ir divas tabulas. viena satur pilnīgi visas iesūtītās bildes ar unikālu filename. otra - balsojumus par bildēm (filename, žūrijas loceklis, baļļu skaits, utt.). par cik ir vairāki žūrijas locekļi, tad par atsevišķām bildēm ir balsots 2x vai vairāk. bet ir tādas, par kurām nevienu reizi nav balsots. bez problēmām izguvu kopvērtējumu ar sum() funkciju. bet ir nepieciešams izgūt tās bildes, par kurām nav ne reizi nobalsots. iespējams, ka to var izdarīt vienā pieprasījumā, bet tas būtu itin sarežģīti. par cik sabalsotās bildes jau izguvu, atliek vēl izgūtu nesabalsotās bildes no 1. tabulas - ar citu pieprasījumu. ieviesiet man prāta apskaidrību, kā izgūt tās bildes (a_filename) no 1.tabulas (tbl_a), kuras (b_filename) nav 2.tabulā (tbl_b). Paldies!

Link to comment
Share on other sites

šādos gadījumos vajag glabāt bilžu tabulā katrai bildei kopējo balsu skaitu.

Kā pareizi, kā nepareizi, kā būtu, ja būtu...

Kā redzi, esmu Māceklis, Tu - Koda dievs. Tad ja Tu patiešām tāds esi, tad pierādi to un pasaki man, lūdzu, ko man darīt konkrētajā momentā, nevis gudri izrunāties ko un kā vajadzēja darīt pirms tam...

Link to comment
Share on other sites

ko darīt?

1)uztaisi tabulā bildes lauku "votes"

2)Pie balsošanas skripta pieliec UPDATE images SET votes=votes+1 WHERE id=$id_of_image_voted_for

3)Atlasīt bildes, kuras nav saņēmušas balsis SELECT * FROM images WHERE votes=0;

 

Volāāā! Kas var būt labāks par šo!?

 

P.S. Ja gadījumā vajag sakārtot jau esošos datus, tad palaižam kaut ko tādu:

UPDATE images SET votes=(SELECT count(*) FROM votes WHERE image_id=images.id)

Link to comment
Share on other sites

UPDATE images SET votes=votes+1 WHERE ..

Tavs variants neder, jo kā gan es noteikšu kurš žūrijas loceklis kā ir nobalsojis?? Jānis var nobalsot ar 10 ballēm, bet Andris var ar piecām. Un man ir nepieciešams parādīt kurš loceklis kā ir nobalsojis. Ja es skaitīšu visu kopā vienā ciparā, un ja pēc tam kāda balsojums kaut kādu iemeslu dēļ būs jāanulē??

Man nepieciešams risinājums pēc esošajiem datiem. Man vajag izgūt tos datus no 1.tabeles, kuri nav 2.tabelē!

Link to comment
Share on other sites

Kā pareizi, kā nepareizi, kā būtu, ja būtu...

Kā redzi, esmu Māceklis, Tu - Koda dievs. Tad ja Tu patiešām tāds esi, tad pierādi to un pasaki man, lūdzu, ko man darīt konkrētajā momentā, nevis gudri izrunāties ko un kā vajadzēja darīt pirms tam...

 

 

Ja esi iesācējs, tad iemācies vispirms normāli komunicēt un uzdot jautājumus. Tas tev ļoti palīdzēs turpmākajā dzīvē:

http://datubazes.wor...zdot-jautajumu/

 

Konkrēti no pirmās daļas uz tevi attiecas punkti 3,4,7.

No otrās daļas - punkts #3.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja esi iesācējs, tad iemācies vispirms normāli komunicēt un uzdot jautājumus. Tas tev ļoti palīdzēs turpmākajā dzīvē:

http://datubazes.wor...zdot-jautajumu/

 

Konkrēti no pirmās daļas uz tevi attiecas punkti 3,4,7.

No otrās daļas - punkts #3.

Tagad man skaidrs - šis forums paredzēts, lai lielie apliktu mazos, nevis lai reāli palīdzētu. Paldies! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...