Jump to content
php.lv forumi

Izglītība


ezis

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nezinu ko nozīmē "nešūpināsi pasali ar trakām lietām", bet iegūsti savu diplomu un tad runāsim. :)

Es atkal nesaprotu, ko Tu domāji ar šo! Kas kuram ir primārais! Ir kontaktu lokā daži cilvēki, kas ar saviem spēkiem tikuši galā un mācās principa pēc. Ir cilvēki, kas bez skolas nesaredz iespēju. Ar šo: "Līdzko pats nešūpināsi pasauli ar trakām lietām, nāksies vien izglītoties, lai būtu vieglāk šūpoties līdzi globālā sistēmā!" es biju domājis to, ka ir dropauti ar pietiekoši lielām spējām spējām, kas bez izglītības spēj sasniegt vairāk nekā piemēram Tu ar izglītību. Es esmu no tiem, kurš šūpojas līdzi, tāpēc man vajag izglītību.

 

Paldies pārējiem par saturīgām atbildēm. Pārliecinājos par to, ka vajadzēja tik ātrāk uzdrošināties ko mainīt. 2vi gadi vienā un tajā pašā vietā bez rezultātiem vienkārši smacē!

Link to comment
Share on other sites

Nav tā, ka tikai ar izglītību izsitīsies dzīvē. Paskaties kaut kādus miljonāru sarakstus. Tur dažam labam nav pat pamatskolas izglītības. Labi, par kaut kādu bankas PR speciālistu bez izglītības nereāli tikt, bet viss jau atkarīgs ar to ko gribi dzīvē panākt. tas, ka ir pacelts šāds jautājums jau vien liecina, ka esi nepārliecināts, nezini īsti ko gribi, bet ja pasēdēsi un padomāsi, tad jau gan sapratīsi. vienkārši izdomā kādas ir tavas ambīcijas, par prezidentu bez izglītības nav dzirdēts, bet par miljonāriem bez izglītības ir dzirdēts. dzīve ir kā spēle, tikai nevar saseivoties.

 

 

p.s. daGrevis, argumenti maz par to kāpēc ir jāpamet.

Link to comment
Share on other sites

Nevaru apjēgt, kur Jums dažiem ir radies tas miljonāru sindroms? Jūs dažreiz tā nopietni apsverat tādu laimes stāsta iespēju, ka pat mēģiniet iestāstīt ka tādēļ nav jēga iet uz universitāti. Saprotiet taču, ka tādi laimes stāsti ir tāds retums, ka izvēloties ko tālāk darīsi pats, uz tādiem nav jēgas pat skatīties. Tādu cilvēku, kas neko nemācoties godīgi sapelnījuši miljonus ir ļoti maz, iespējams pat pa visu pasauli uz pirkstiem saskaitāms, ja atskaita tos, kuriem miljonus un biznesu ielikuši kabatā viņu vecāki, vai ir atbilstoši paziņas, kas palīdzēja tiem izsisties, vai arī aktieri/dziedātāji, kurus daba apveltījusi ar skaistu izskatu vai balsi un kurus pamanījuši kādi jau slaveni režisori, vai kaut kas tam līdzīgs. Jā tādi gadījumi ir, bet ne jau tāpēc ka tas cilvēks nav mācījies un netērējis uz to laiku, bet tāpēc ka viņam vienkārši paveicās, vai arī viņš ir patiešām tik apsviedīgs, ka nekādu izglītību nevajag, bet tāds cilvēks šajā forumā neprasītu vai viņam ir jāmācās. Arī nonākt līdz ģēnija līmenim varēs retais, lai viņu visi uzņēmumi pēc kārtas aicinātu tikai viņa unikālo zināšanu pēc.

 

Mums ar Codez par šo kādreiz bija diskusija un speciāli papētīju darba sludinājumus, apmēram pusē sludinājumu augstākā izglītība ir vai nu kā vēlama vai obligāta prasība, kas nozīmē ka normālam (normālam, nevis ģēnijam, kuru ir labi ja daži desmiti) programmētājam šie visi sludinājumi būs bezjēdzīgi, kamēr viņš nedabūs diplomu. Jā, nevajag mācīties tikai diploma dēļ, bet jāmācās diploma dēļ sfērā, kas interesē, lai iegūtu gan zināšanas, gan diplomu.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Tādu cilvēku, kas neko nemācoties godīgi sapelnījuši miljonus ir ļoti maz

Nevajag jaukt mācīšanos ar diplomu. Arī bez iešanas augskolā var mācīties un, ja zini ko un kā, pat ātrāk un efektīvāk.

Kas attiecas par to vajadzību pēc diploma, tas viss ir sviests, firmas, kurās prasa diplomus ir kaut kādi web vizītkaršu kantori, kuri paši īsti nezin, ko grib. No pieredzes varu teikt, ka Latvijā diplomam programmēšanas sfērā nav nekādas nozīmes. Svarīgas ir tikai prasmes.

 

Tāpat varu pateikt, ka vairāk kā 50% ar augskolas IT diplomiem, nekad neatradīs programmētāja darbu, jo, ja nav programmētājs, tad nav, lai kādā augskolā ietu.

 

P.S. Kas attiecas uz miljonāru, tad tā tāpat ir vairāk kā metafora. Nejau skaitlī ir tik liela nozīme, bet gan brīvībā un nevergošanā citiem. Ir ļoti daudz cilvēku, kas paši uztaisījuši lielākus vai mazākus projektus un pelna vairāk kā algu apmaksātā darbā, bet starp šiem cilvēkiem gadās arī kāds miljonārs. Un nejau uz roku pirkstiem viņi saskaitāmi. Paņem kaut vai cruchbase. Tur uzskaitīti 83k IT uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir startupi un tur ne tuvu nav uzskaitīti visi. Liela daļa no šiem startapiem ir veiksmīgi un pelnoši. Ir neskaitāms daudzums viena cilvēka projektu, kuru modelis ir aptuveni - 1000-10000 maksājoši klienti, kas maksā $1-10/mēnesī. Tās ir web spēles, dažādi specifiski servisi, sludinājumu portāli, iepazīšanās portāli, utt. utjp. Un, ja tev izdodās pietuvoties 10000 lietotāju atzīmei, kuri maksā tev 10$/mēn, tad tu jau gadā nopelni to miljonu ar. Es šeit nemaz nerunāju par grandiem, kuriem ir simtiem tūkstošu līdz desmitiem miljoni lietotāju.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Nevajag jaukt mācīšanos ar diplomu. Arī bez iešanas augskolā var mācīties un, ja zini ko un kā, pat ātrāk un efektīvāk.

 

Tieši to es arī uzsvēru ka nevajag mācīties tikai diploma dēļ. Toties ja Tev ir diploms Tu vari apliecināt to ka patiešām esi mācījies, ka esi spējīgs pabeigt iesākto. Ja nopietni attieksies pret mācībām arī kādu atbildības sajūtu un termiņu ievērošanu varēsi iemācīties. Tur ir tā universitātes priekšrocība. Jā, Tev taisnība, var mācīties patstāvīgi, tāpat var mācīties arī universitātē, bet vēl labāk mācīties universitātē, to kas Tev interesē un papildus mācīties visu padziļināti patstāvīgi, ja vēl atrod darbu, vienalga vai kādā uzņēmumā vai patstāvīgi kaut ko dara, ko var savienot ar mācībām un kas ir interesējošā sfērā, tad ir vēl labāk. Augstskola arī dod virzienu un pamatzināšanas ko jāmācās. Piemēram es tieši augstskolā uzzināju par tādām lietām kā SQL, datu struktūras, dažādām ne tik populārām programmēšanas valodām (ADA, Prolog), kas vēl nav noderējušas, godīgi sakot pat Pascal un C veida valodas iemācījos tieši universitātē, ER, DFD un līdzīgām diagrammām, ko izmanto projektēšanā, grafu teorijām, GIS, Oracle, Spatial data, MathCad, šifrēšanas metodēm utt. Jā protams to var visu pats sameklēt, vienīgi jautājums, vai meklēs, ja nezina ko meklēt. Te gan jāpiebilst ka manos laikos (augstskolā iestājos 2000. g), dators un internets nebija tik sastopams kā kalkulators, īpaši jau lauku cilvēkiem, un noteikti tagad datorzinību jomu uzsākt ir daudz vienkāršāk un arī vidusskolnieki ir daudz informētāki un attīstītāki esošo tehnoloģiju jomā.

 

 

Kas attiecas par to vajadzību pēc diploma, tas viss ir sviests, firmas, kurās prasa diplomus ir kaut kādi web vizītkaršu kantori, kuri paši īsti nezin, ko grib.

 

Nu nav tā. Es pat Tev kā piemēru rādīju iepriekšējās diskusijās, ja nemaldos, tieši Facebook vakances un tur tieši prasa augstāko izglītību. Nu, ja Tavām zināšanām pat Facebook līmenis izskatās kā vizītkaršu kantoris, kas nezina ko grib, tad cepuri nost Tavu zināšanu priekšā.

 

Es patiešām necenšos iestāstīt ka nav tādu darba piedāvājumu, kur netiek prasīta augstākā izglītība. Tādi piedāvājumi ir, tas pats google, ja nemaldos, neprasa augstāko izglītību, vismaz pilnīgi visām vakancēm, noteikti arī Facebook ir dažādi sludinājumi gan ar, gan bez prasības par augstāko izglītību, taču iegūstot diplomu Tev būs zināma priekšrocība pret tiem kam tāda nav. Nemaz nav tā ka cilvēks, kas mācās patstāvīgi tikai un vienīgi to ko vajag, nevis to ko māca universitātē, uzreiz būs daudz pārāks par augstskolas absolventu. Kā Tu domā, kā būs, ja atnāk uz darba pārrunām divi kandidāti, zināšanas abiem vienādas, vienam vidusskolas atestāts, otram augstskolas diploms, kuram lielāka iespēja tikt darbā? Jā, vidusskolniekam var būt izstrādāti projekti ko parādīt, bet to pašu var izdarīt arī augstskolas students. Pilnīgas muļķības ka tam nepietiek laika. Arī studiju gados iesākto patstāvīgu kādu darbošanos, kaut vai mājas lapu izstrādi, var pārvērst lielākā uzņēmējdarbībā, taču diploms tam netraucēs, pat noderēs ja nu tomēr kaut kas nesanāk.

 

Tāpat varu pateikt, ka vairāk kā 50% ar augskolas IT diplomiem, nekad neatradīs programmētāja darbu, jo, ja nav programmētājs, tad nav, lai kādā augskolā ietu.

 

Tieši to es arī saku, ka ir jāmācās sev atbilstošā un interesējošā sfērā. Tas ka cilvēks mācās par programmētāju, bet pats tāds nav un viņam nav interese programmēšana jau nu noteikti nav augstskolas nepilnība.

 

P.S. Kas attiecas uz miljonāru, tad tā tāpat ir vairāk kā metafora. Nejau skaitlī ir tik liela nozīme, bet gan brīvībā un nevergošanā citiem. Ir ļoti daudz cilvēku, kas paši uztaisījuši lielākus vai mazākus projektus un pelna vairāk kā algu apmaksātā darbā, bet starp šiem cilvēkiem gadās arī kāds miljonārs. Un nejau uz roku pirkstiem viņi saskaitāmi. Paņem kaut vai cruchbase. Tur uzskaitīti 83k IT uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir startupi un tur ne tuvu nav uzskaitīti visi. Liela daļa no šiem startapiem ir veiksmīgi un pelnoši. Ir neskaitāms daudzums viena cilvēka projektu, kuru modelis ir aptuveni - 1000-10000 maksājoši klienti, kas maksā $1-10/mēnesī. Tās ir web spēles, dažādi specifiski servisi, sludinājumu portāli, iepazīšanās portāli, utt. utjp. Un, ja tev izdodās pietuvoties 10000 lietotāju atzīmei, kuri maksā tev 10$/mēn, tad tu jau gadā nopelni to miljonu ar. Es šeit nemaz nerunāju par grandiem, kuriem ir simtiem tūkstošu līdz desmitiem miljoni lietotāju.

 

Kurā vietā es tad saku ka tā nav metafora? :) Ja jau iesāka kāds to vārdu lietot "miljonāri", tad kāpēc lai atbildot es izmantotu citu metaforu? Bet nu labi, ja nepatīk, tad aizvieto manus "miljonārs" ar "laba, veiksmīga uzņēmējdarbība un peļņa". Strādāšana nekad nav nozīmējusi vergošana. Par to cik katrs nopelna jau ir pavisam cits stāst, iespējams pat individuāls katram un šeit arī augstskola netraucēs, bet tieši palīdzēs lielākajai daļai, ir izņēmumi, piekrītu, bet ne tik daudz, lai palaistu garām iespēju iegūt augstāko izglītību. Par to IT uzņēmumu uzskaiti, jāsaka jau sākumā ka izglītība ir nevis uzņēmumam, bet cilvēkiem, kas strādā tajos uzņēmumos un es nedomāju ka tur visi ir ar pamatizglītību. Jā, ir daudzi pelnoši uzņēmumi, bet runa iet ne par to kas ir, bet gan par to ko man vajadzēs nākotnē, t.i. cilvēkiem, kas iesāk savu darbību IT, kuriem būtu pareizāk nevis skatīties un skaitīt veiksmīgu uzņēmumu peļņu, bet labāk kaut vai tos pašus darba sludinājumus, kas iesācējam ir daudz svarīgāki un tur varēs labi redzēt ka, ja ir augstākā izglītība, tad iespēju ir vairāk.

 

Es necenšos sastāstīt ka bez izglītības nu nekā nevarēs, daži protams varēs. Taču padomā pats, ja ir ideja kā izveidot veiksmīgu uzņēmējdarbību, tad nerastos tādi jautājumi par to vai ir jāmācās. Lielākai daļai veiksmīgo uzņēmēju savas idejas iespējams ienāca parātā pēkšņi, nevis tikai tāpēc ka viņi negāja augstskolā un netērēja laiku uz augstskolu, iespējams ilgi domājot un strādājot pie tā, iespējams universitātes laikā un viņi to pameta, iespējams pirms universitātes, bet iespējams arī pabeidzot universitāti un sākot strādāt kādā uzņēmumā par vienkāršu programmētāju, nevis esot par uzņēmuma īpašnieku. Tātad apkopojot visu, jā, ja ideju netrūkst un ir izdomāts kā izveidot veiksmīgu uzņēmumu, tad uz priekšu, ja nav, tomēr tad labāk sākt mācības, ja parādīsies labas idejas, tad to realizēt varēs iesākt jebkurā laikā, pat ja vajag nepabeidzot augstskolu, ja neradīsies idejas, pabeidz augstskolu, iegūsti diplomu un būs kaut maza priekšrocība meklējot darbu, ja ir vēlēšanās kaut ko darīt patstāvīgi, domā tālāk visu laiku par to, diploms tam netraucēs. Uzskatu ka neiegūt augstāko izglītību vienīgi tāpēc ka dažiem ir uzskats ka mācības augstskolā ir laika tērēšana ir pilnīgas muļķības. Vienīgā iespēja, kā jau teicu, ja ir idejas ko darīt - dari, ja nav - mācies.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...