Jump to content
php.lv forumi

[Darbs: offtopic] Kārtējais universālis


aldis

Recommended Posts

codez, vai nav noslēpums kā šo firmu sauc?

eglobal-forex.com

 

Jautājums tīri aiz ziņkāres, jo Latvijā varētu uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt firmas, kuras PHP programmētājam maksātu tādu summu - būtu vērts zināt, kur tiekties.

Tā nu gan nav. Ir diezgan daudz ārzemju firmu R&D filiāles, kur ir tādas algas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es varu iedomāties kā tu viņus sasmīdināji, kad paprasīji uzņēmuma daļas. :D

 

Nepārspīlē nu. Ja zaļš gurķis atnāk un paprasa daļas, tad tas varbūt ir smiekīgi. Ja atnāk hardcore cilvēks, kas var dot reālu pienesumu, tad arī jautājums vairs ne tuvu nav smieklīgs.

 

Kas attiecas uz algu cipariem - pie noteikta līmeņa pazūd starpība, cik tieši tev maksā. Ar domu - diez vai tev ir dikti liela starpība vai tev maksā 1.2, 1.3 vai 1.5k. Svarīgāks par konkrēto ciparu ir tas, kāds ir darbs, kādi ir tavi pienākumi, kādi ir izaicinājumi, utt.

Link to comment
Share on other sites

Es varu iedomāties kā tu viņus sasmīdināji, kad paprasīji uzņēmuma daļas. :D

ASV tu neatradīsi gandrīz nevienu IT web kompāniju, kur tev nepiedāvā daļas (opcijas). Tā vai tā, drīz šāda prakse būs arī Latvijā, jo dēļ labu programmētāju deficīta, uzņēmēji būs spiesti to darīt, lai peisaistītu sev labākos.

 

Šaja uzņēmumā cilvēkam (manam paziņam), kuram ir milzīga pieredze forexā, programmēšanā (ne tikai PHP jomā) un finansu jomā (jūs paši saprotat, cik grūti ir atrast programmētāju-finansistu). Viņi nevarēja piedāvāt tādu algu, kā rezultātā cilvēks aizgāja uz citu vietu, kur saņem 2k uz rokas.

 

Tāpēc man liekas diezgan šaubīgi tavi apgalvojumi.

Varbūt tavs paziņa nebija tik labs, kā šis uzņēmums meklēja.

Bet smieklīgi liekas, tas, ka redz 1600Ls tev liekas šaubīgi, bet 2k Ls nē.

Lai redzētu, ka tu tukši nemuldi, nosauc uzņēmumu uz kuru tavs paziņa aizgāja par 2k Ls.

Link to comment
Share on other sites

(jūs paši saprotat, cik grūti ir atrast programmētāju-finansistu).

Programmētājs - finansists?

Hmm, pieņemu, ka programmētājs ar pieredzi finanšu sistēmu izstrādē. Jeb tas domāts tā, ka viens cilvēks izstrādā un apstiprina biznesa prasību specifikāciju, un pēc tam pats arī realizē programmējot?

Link to comment
Share on other sites

Forex? Forexā tehniskais risinājums diemžēl nav galvenais, tas ir vienkārši instruments, kā idejas realizēt.

 

Varbūt, ka es te šauju pilnīgās auzās, bet manuprāt Forex tieši tehniskais risinājums ir viens no svarīgākajiem. Tavs softs pie kaut kādiem nosacījumiem izpildās pārāk lēni - tu vienkārši norauj podā kādu krietnu žūksni ar naudu softa dēļ. Bet tā kā neesmu Forex ne tuvu stāvējis, tad iespējams kļūdos. Tik cik ir gadījies palasīt par cilvēku cīņām par ar aizturēm tīklā un pārvākšanos uz citiem datucentriem dažu desmitu milisekunžu dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kā tieši uzņēmums saucas. Bet viņi outsourcēja darba stundas kaut kādam vācu uzņēmumam. Tur viņš strādāja par projektu vadītāju.

Tavi 1600ls man liekas šaubīgi, jo mani vienmēr māc šaubas cilvēki, kuri publiski plātās.

Man savukārt māc šaubas kompleksaini cilvēki, kuriem diskusija par atalgojumu asociējas ar plātīšanos.

Tāpat arī visu programmētāju interesēs ir publiskā vidē saukt lielus skaitļus, lai arī citi prorammēji padomā, vai nestrādā par velti, tādā veidā ceļot visas programmētāju nozares atalgojumu.

 

Bet par tiem 2k, es esmu ļoti pārliecināts, jo es labi zinu kas tas par cilvēku. Kā arī es ļoti labi zinu, ka par mazāku algu diezvai viņš kaut kur ietu strādāt.

Tak tavi teksti: "nezinu, kā tieši", "kaut kādam uzņēmumam", "par mazāku algu diezvai", bļauj, ka vai nu tu tak tukši baumo vai atklāti blefo. Ja zini, tad zini, ja nē, tad nē.

 

Īsāk sakot, finansists, kurš pēc tam apguva programmēšanu.

Nu cik ir manīts, cilvēki, kas programmēt sāk pēc 20+ gadiem tā īsti tādu prasmi nemaz nesasniedz, jo tie, kas jau to dara no 10-15 gadu vecuma ir krietni ar lielāku pieredzi un viņiem programmēšana, kā teikt, ir asinīs. Viņu smadzenēs vēl to nobriešanas laikā izstrādājās algoritmi un paterni, kuri nepieciešami labai programmēšanai. Iespējams tāpēc viņam arī nepiedāvāja tik lielu algu, jo spējas bija par mazām.

 

P.S.

Kas attiecas uz telecomute darbu rietumu valstīm, tad šajā jomā var dabūt arī 40-60k$/gadā, tikai no sākuma ir jāpierāda, ka esi uzticams un atbildīgs.

Link to comment
Share on other sites

Nu cik ir manīts, cilvēki, kas programmēt sāk pēc 20+ gadiem tā īsti tādu prasmi nemaz nesasniedz, jo tie, kas jau to dara no 10-15 gadu vecuma ir krietni ar lielāku pieredzi un viņiem programmēšana, kā teikt, ir asinīs. Viņu smadzenēs vēl to nobriešanas laikā izstrādājās algoritmi un paterni, kuri nepieciešami labai programmēšanai.

Interesanti, vai citiem ir līdzīgi novērojumi? Pašam grūti spriest, jo ar programmēšanu sāku nodarboties 15 gados, ātrāk vnk fiziski nebija iespējams.

Man to gribētos asociēt savādāk - skolas vecumā vieglāk apgūt skolojamās lietas, jo cilvēks mācās. pēc 20 g. v. jau sākās pieaugušā dzīve un ir ļoti grūti pastāvīgi veikt sistemātisku programmēšanas apguvi - galvu nodarbina 10 citi svarīgi jautājumi.

Link to comment
Share on other sites

Kā piemēram: "Da es visās programmēšanas jomās tevi pārspēšu".

LOL, lai saskatītu sarkasmu, ir jābūt kaut kādam intelekta līmenim. Ok, nākošreiz lietošu <sarcasm></sarcasm> tagus.

 

Tu varbūt nepadomāji. Varbūt es arī zinu.

Bet es uzskatu nekompetenti detalizēti publiskot lietas, kas mani tieši neskar.

Daudzi uzņēmumi nepublisko visu darbinieku algas, kas lai zin, varbūt tur arī bija noruna. Lai nerastos jautājumi no citiem darbiniekiem, kapēc šis saņem 500ls, bet cits 2000ls.

Vienīgo, ko varu pateikt, ka programmēšanas valoda nebija PHP. Un kā jau teicu, profesija bija projektu vadītājs. Nevis programmētājs.

Tak labi, nebija tur nekāda noruna, saki tak uzņēmumu, citi noteikti arī grib zināt, kur maksā 2kLs. Varbūt piezvanīšu un painteresēšos, vai nedod arī daļas.

Bet vienalga, smieklīgi ir tas, ka vienā vietā 2k Ls tev skaitās normāli, bet citā 1,6k ir baigi daudz. Kur loģika?

Vienīgo loģiku es varu saskatīt, ka par 2k tu noblefoji, tāpēc 1,6k Ls tev liekas baigi daudz.

 

Vari tu sākt programmēt kautvai 5 gados un 80 gados būdams programmētājs nomirt. Vari tu būt kautvai labākais programmētājs Latvijā, bet alga tev necelsies pāri noteiktam līmenim.

Ir arī citas iemaņas (tādas kā piemēram vadīšana, arhitektūra), kuras apvienojot ar programmēšanu tavu algu vienkārši pacels debesīs. Un šeit vairs nav jābūt tik labam programmētājām, kā vienkārši jādomā pareizajā virzienā.

Nu atkal LOL, te tu ironizē, ka būt par programmētāju visu mūžu ir baigais ieberziens un bezmazvai tikai neveiksminieki tā dara, bet pirms tam ņirdzi par to, ka prasa uzņēmumā/projektos daļas.

Tieši tāpēc jau strādāju tikai projektos, kur man ir daļas, lai nebūtu visu mūžu jāprogrammē, lai nebūtu visu mūžu jāstrādā algots darbs kā tāds.

Tu taisies, piemēram, visu mūžu strādāt algotu darbu? Ko tu dari, lai tev nebūtu visu mūžu jāstrādā? Uzkrāj? Pērc īpašumus, akcijas? Mēģini iegūt daļas uzņēmumā, kurā strādā? Nocopēt kādu bagātnieka meitu?

 

Visa pasaule negriežas ap programmēšanu, es pieņemsim visu mūžu negrasos programmēt.

Tici man, ja dzīvosi vismaz vēl 50 gadus, tad arī nenāksies, jo pēc 30-40 gadiem sāksies tehnoloģiskā singularitāte un pasauli pārņems mākslīgais intelekts. Tavas miesas matērija tiks pārveidota par kārtējo skaitļotāju, ar kuriem lēnām piepildīsies visa Zeme, Saules sistēma un mūsu galaktika.

Padomā, vai vispār ir vērts rauties. Raujies, raujies visu mūžu, pēc 25 gadiem jau esi 4 nodaļu vadītājs, ar 2 personīgiem palīgiem un 3 glītām sekretārēm, bet te pēkšņi bum, mākslīgais intelekts sāk pārņemt pasauli.

 

Īstenībā tevis teikto var pagriest arī no citas puses. Iespējams, ka viņiem tiešām vajadzēja PHP programmētāju un neko vairāk.

Tur nekas nav jāpagriež, viņiem tiešām vajadzēja PHP programmētāju un tā nebija projekta vadītāja vakance, jo projetka vadītājs viņiem ir jau ļoti labs, tai skaitā ļoti spēcīgs programmētājs.

 

Labāk pastāsti pats, cik tu pelni un kur tu strādā. Kā arī, cik uzņēmumos tev ir daļas. ;) Jajau tu par to mīli tā runāt.

Man daļas ir pāri par 20 uzņēmumos, ja ieskaita publiskajā akciju tirgū pieejamos, tai skaitā Googlē.

Link to comment
Share on other sites

nu lūk - Daugavpilī par programmētāja amata prestižu galīgi nav jāsatraucas! :)))

 

PROGRAMMĒTĀJS

 

 

Darba devējs:

Timberlit

Citi pakalpojumi

 

 

Darbs Vakances numurs P-4204 Nosaukums PROGRAMMĒTĀJS Darbības joma Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Darba apraksts PHP programmētājs web lapas izstrādāšanai.

 

Prasības:

-PHP;

-MySQL;

-Javascript;

-JQuery;

-Ajax;

-Uz komunikāciju vērsta personība;

-Iniciatīva, augsta atbildības sajūta, precizitāte;

-Perfektas angļu valodas zināšanas;

-Darba pieredze vismaz 1 gads;

-Augstākā izglītība IT jomā.

 

CV ar norādi "programmētājs" sūtīt uz epastu [email protected] vai zvanīt uz tālruņa numuru 22333588 Prasības Izglītības līmenis Augstākā izglītība (bakalaura grāds) Valodas prasme Latviešu- vidējā pakāpe Alga — no, Ls 200.000 Algas izmaksas veids Akordalga Slodzes tips Viena vesela slodze Darba valsts LATVIJA Atr. vieta Daugavpils Darba vietu skaits 1 Profesija PROGRAMMĒTĀJS Nepieciešamā pieredze, gadi 1 Darba veids Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz 20.01.2012 Kontaktinformācija Uzņēmums Timberlit Adrese Saules iela 62, Daugavpils

Daugavpils

5401 E-pasts: [email protected] Tālrunis: 65429395 Darba vieta Daugavpils

 

 

 

 

 

 

 

Edited by aika
Link to comment
Share on other sites

Prasību overkills:

http://plikums.lv/#/2012/01/asketic-riga-mekle-developeri/

 

Te ir pāris lietas, kuras būs noteikti nepieciešamas ikdienā & jāpārzin, lai spētu efektīvi strādāt: OOP, PHP, SQL, AS3, CSS3/HTML5, jQuery, WordPress, Drupal, CakePHP, CodeIgniter, ASP.net

 

 

Liels plus, ja atpazīsti kādu no šiem: C/C++, .net, Objective-C, OpenGL, DirectX, Boost Libraries

Link to comment
Share on other sites

Jeeebal acī.

 

Bet vispār, palasot visu tekstu, sludinājums labs. Ka tik tas saraksts nav viegli ironisks.

 

Īpaši:

Ja augstāk minētais tev ir melna bilde, esi tik laba & pārsūti šo ziņu tālāk saviem draugiem programmētājiem.
\m/ Edited by Kavacky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...