Jump to content
php.lv forumi

grafija.lv dump


goleh1995

Recommended Posts

1) Tādēļ, ka nekur nav teikts, ka es tā nevaru darīt: http://php.lv/f/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules + http://www.autornet.lv/tiesibas/jautajumi/#26

 

2) Tādēļ, ka pret tiem nav nekur likumā teikts, ka es viņus tā nedrīkstu izmantot.

 

3) Manas autortiesības attiecas uz visu darbu kopumā.

 

4) Neesmu likumu pārzinis tādēļ nemācēšu teikt kādēļ tev nepienāksies autortiesības uz to ko tava programma uzģenerēs.

 

http://www.autornet.lv/tiesibas/jautajumi/#64

 

http://www.likumi.lv/doc.php?id=5138&from=off#p19

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Tādēļ, ka nekur nav teikts, ka es tā nevaru darīt: http://php.lv/f/inde...tion=boardrules + http://www.autornet....s/jautajumi/#26

Kad es torentos nokopēju mūziku vai grāmatu, tur arī nav teikts, ka es to nevaru kopēt un izplatīt.

 

2) Tādēļ, ka pret tiem nav nekur likumā teikts, ka es viņus tā nedrīkstu izmantot.

Kas tu esi likuma kalps vai brīvs cilvēks? Ja pieņems likumu, ka tu esi vergs, arī paklausīsi ta kā tāds āzītis?

Šeit jau runa ir par elementāru loģiku un veselo saprātu. Tu gribi izmantot kopējo sabeidrības radīto informāciju: vārdus, notis, skaitļus, koncepcijas, par baltu velti, kopējot tos un dublicējot neskaitāmos veidos un iedomājies, ka uz kaut kādu informācijas kombināciju tev pienākas lielākas tiesības, nekā citiem. Absurds.

 

 

3) Manas autortiesības attiecas uz visu darbu kopumā.

Tātad, ja es noņemšu 1 burtu nost no tava dzejoļa, uz to vairs autortiesības neattieksies? Ja es nogriezīšu filmai vai mūzikai pēdējo sekundi?

Bet tagad iztēlojies šadu situāciju. Pasaulē par populāru tēmu kļūst zaļi lidojoši zirgi un tu par tiem uzraksti dzejoli. Es nekad neesmu dzirdējis par tevi, ne tavu dzejoli, bet es saceru tieši tādu pašu dzejoli, tikai vēlāk. Tagad, vai tāpēc vien, ka tu esi sacerējis tādu dzejoli, man ir liegts sacerēt tieši tādu pašu dzejoli? Radīt tādi pašu atklājumu zinātnē? Radīt tāda paša veida dizainu vai UI? Tas ir pilnīgs absurds.

Ar to es gribu uzsvērt vēlreiz, ka uz informāciju nedrīkst būt tiesības.

 

 

4) Neesmu likumu pārzinis tādēļ nemācēšu teikt kādēļ tev nepienāksies autortiesības uz to ko tava programma uzģenerēs.

 

http://www.autornet....s/jautajumi/#64

 

http://www.likumi.lv...38&from=off#p19

Atvaino, bet autortiesības pienāksies, jo arī teiksim elektriskās ģitāras, sintezātora skaņas cilvēks neģenerē pats, bet to dara digitāli signālu procesori, tālākā skaņdarba apstrādē tiek izmantoti datori, kas apstrādā un ģenerē informāciju un, ja uz šiem autortiesības attiecas, tātad arī uz manu informāciju autortiesības attiecas. Bet ko darīt, ja man tur informācija visās iespējamajās kombinācijās?

 

 

P.S. Vēlreiz atkārtoju, tas ko es rakstu nav tas kā tas ir pēc likuma, bet gan tas, kā tam vajadzētu būt pēc loģikas, jo likumus ir sarakstījušas nelielas cilvēku grupas, savu peļņas avotu aizsardzībai un savu monopolu stabilizēšanai. Un šie likumi ir absurdi un neloģiski, tie nedefinē precīzas robežas un izmantojot tīru loģiku nav pat pielietojami.

Link to comment
Share on other sites

> P.S. Vēlreiz atkārtoju, tas ko es rakstu nav tas kā tas ir pēc likuma, bet gan tas, kā tam vajadzētu būt pēc loģikas, jo likumus ir sarakstījušas nelielas cilvēku grupas, savu peļņas avotu aizsardzībai un savu monopolu stabilizēšanai. Un šie likumi ir absurdi un neloģiski, tie nedefinē precīzas robežas un izmantojot tīru loģiku nav pat pielietojami.

 

Tieši tā! Es runāju par reālo situāciju. Tu nozodz ko tādu, ko kāds cits ir radījis - pēc likumiem autors tevi var paņemt "pie dziesmas".

Neesmu teicis, ka es tam piekrītu un ka uzskatu, ka tā ir pareizi. Pats vairāk piekrītu codez izvirzītajai domai par "ideālo pasauli". :)

Link to comment
Share on other sites

1) Tur izplata neautarizeeti kopeetus materiaalus. Ja lejupielaadee no turienes, tad tu vari aizbildinaaties ar nezinaashanu, ka tie ir nelegaali, bet pieraadiit preteejo nevajadzeetu buut paaraak gruuti.

 

2) Katram cilveekam logjika ir savaadaaka - tapeec vajag likumus lai piespiestu cilveekus dariit lietas (vai nedariit) kas nes relatiivi vismazaako ljaunumu. Ja pedofiila logjika saka, ka visi cilveeki ir vienaadi neatkariigi no vecuma ar visaam taa izrietoshajaam sekaam, tas nenoziimee, ka vinja darbiibas vajag attaisnot.

 

Tev vienmeer ir tiesiibas ietekmeet likumus un prasiit to izmainjas. Kameer tie nav izmainiiti dariit pretlikumiigas lietas ir...well...pretlikumiigi. Ne visi likumi ir perfekti un ne vienmeer tie buus par labu visiem. Nekas nav perfekts. Ja domaa ka vari izmainiit likumu uz ko labaaku - uz priekshu.

 

3) Vienaa no maniem linkiem bija par vienas lietas "izgudroshanu" tajaa pashaa laikaa. Tas ir atljauts. Un mums abiem pienaakas autortiesiibas uz zalji lidojosho zirgu dzejoli.

 

4) Kaa jau teicu - ne es to izlemju. Tiesa es pieljauju, ka taadu programmu buutu gruuti izveidot. Gjeneraacija prasiis daudz laika. Vajadzees relatiivi daudz vietas sagjenereetaa glabaashanai un speeciigus mekleeshanas algoritmus lai precizeetu vai kaads jaundarbs jau ir ticis tev sagjenereets. Viens teikums kaut kur 5minuutes gjeneraacijaa un naakamais 5dienas gjeneraacijaa nenoziimee, ka tev ir taads pats darbs.

 

 

Un es valdos peec likuma, jo katram logjika ir savaadaaka. Nav taada ideaalaa pasaule vai ideaalaa likuma - nekas nav ideaals. Vienmeer kaadam kaut kas buus labaak un kaadam sliktaak. Ja likums nepatiik - vari meegjinaat to mainiit vai doties dziivot vietaa, kur tas likums ir savaadaaks.

Link to comment
Share on other sites

2) Katram cilveekam logjika ir savaadaaka

Pilnīgi absurds abgalvojums no programmētajā. Loģika ir tikai viena. Tā var būt patiesa vai aplama. Var atšķierties definīcijas, apzīmējumi, utt., bet loģika ir šīs pasaules fundaments un 1&1==1 ir visur neatkarīgi no vietas un subjekta, ja vien tam nav savādāk definēts "1" "&" un "==".

 

Tev vienmeer ir tiesiibas ietekmeet likumus un prasiit to izmainjas. Kameer tie nav izmainiiti dariit pretlikumiigas lietas ir...well...pretlikumiigi. Ne visi likumi ir perfekti un ne vienmeer tie buus par labu visiem. Nekas nav perfekts. Ja domaa ka vari izmainiit likumu uz ko labaaku - uz priekshu.

Tu vari dzīvot pēc likuma, es absurdus likumus neievēroju. Protams rēķinos ar to, kādas sekas var nest, ja kāds uzzin, ka es tos neievēroju, taču mana pārliecība ir tāda, ka šādi absurdi likumi ir jālikvidē.

Visā sarunās tu akli mēģini virzīties pēc likuma burta, bet, ja runā ārpus likumiem, kāds ir tavs personīgais uzskats, neatkarīgi no likumiem saistībā ar visu to, ko es iepriekš rakstīju par to, ka informācijas noteiktas kombinācijas nedrīkst nevienam piederēt un kāpēc tas ir absurdi.

 

4) Kaa jau teicu - ne es to izlemju. Tiesa es pieljauju, ka taadu programmu buutu gruuti izveidot. Gjeneraacija prasiis daudz laika. Vajadzees relatiivi daudz vietas sagjenereetaa glabaashanai un speeciigus mekleeshanas algoritmus lai precizeetu vai kaads jaundarbs jau ir ticis tev sagjenereets. Viens teikums kaut kur 5minuutes gjeneraacijaa un naakamais 5dienas gjeneraacijaa nenoziimee, ka tev ir taads pats darbs.

Šādu programmu var uztaisīt 10 minūtēs. Tas, ko es biju domājis ir aptuveni šādi. ir programma, kas piemēram iet ciklā no 0 līdz ļoti lielam skaitlim un katrā reizē ģeneŗe kaut kādu kombinācija: A, B, C, ..., AA, AB, AC, ..... SKAISTS DZEJOLIS, SKAISTS DZEJOLIT, ......., KODOLZINTEZES PATENTS 3143, ......, utt. Tagad katram šī cikla indeksam/skaitītājam atbilsst kaut kāds uzģenerēts teksts. Tātad man ir programma, kas var uzģenerēt visus patentus un visas dziesmas tekstus, visus dzejoļus un visus programmas kodus.

Tagad es uztaisu weblapu, kurā, teiksim http:/ / allthe.info/?id=23452343467465234523452534654564456243523452345 norāda indeksu un atver attiecīgo ģenerēto tekstu. Man viņš obligāti nav jāglabā, es viņu ģenerēju "on the fly", bet faksts paliek tāds, ka man ir šī informācija.

Tagad tu saceri dzejoli, bet izrādās, ka manā web portālā šo dzejoli var atrast, tikai griežoties pie lapas ar pareizo id. Un šo dzejoli tur varēja atrast arī pirms tam, pirms tu viņu biji sacerējis, tikai ierakstot pareizo id.

Ar šo piemēru es gribu parādīt absurdumu uz to, ka kādam var piederēt informācija, jo visa pasaules informācija jau ir. Informācija nav saskaitāma, saliekama vai atņemama, viņa vienkārši ir, tu viņu vari reprezentēt materiālā formā, kā teiksim uzrakstīt ar krāsu savu dzejoli uz sienas, bet pats dzejolis kā informācija ir neatkarīgi no tā vai tu viņu uzraksti vai nē.

 

 

Un es valdos peec likuma, jo katram logjika ir savaadaaka.

Ja pieņems likumu, ka tu esi vergs, arī ievērosi?

 

P.S. Un vēljoprojām tu nepateici, ja es noņemu 1 burtu tavam dzejolim, autortiesības vēl ir tavas? Ja 2 burtus? Ja pusi no burtiem? Kurā brīdī autortiesības uz informāciju ir tavas un kurā brīdī nav?

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Tieshi taa - izpildot logjisko izteiksmi katram sanaaks citi rezultaati, jo atshkjiraas definiicijas un logjiskie operatori. Es to pateicu kaa logjikas atshkjiras, ko tas buutiibaa arii noziimee.

 

 

Mani uzskati bez likuma cepures ir taadi, ka ja autors par savu autordarbu prasa samaksu, tad man taa ir jaamaksaa. Man neliekas moraali normaali lejupielaadeet filmu no interneta kuru zinu, ka kaads ir nelicenzeeti nokopeejis un ievietojis internetaa (ja tu to pashu filmu arii nopeerc tad manaas aciis tas veel ir pienjemami). Man tas nav pienjemams, jo uzskatu, ka autoram vajag samaksu par savu darbu un vinjam ir tiesiibas to sanjemt, ja vinjs to pieprasa.

 

Es piekriitu, ka ne viss likumos ir ideaals un to jau piemineeju ieprieksh. Es redzu daudzas sliktaas puses patentu deelj (bremzeets progress, jo nedriikst briivi izmantot tehnologjijas, jo taas ir patenteetas un ir jaameklee 'caurumi' lai panaaktu vajadziigo). Taapat es uzskatu, ka ir normaali ja tava maajas video (kuru esi augshupielaadeejis YouTube) fonaa skan kaada populaara, autortiesiibu aizsargaata, muuzika.

 

Galu galaa manus uzskatus var vienkaarshot - ja tu neizmanto ar autortiesiibaam aizsargaatu materiaalu sava labuma guushanai (bauda/izklaide skatoties/klausoties/lasot, paardodot taalaak bez atljaujas, ...) tad viss ir shtokos. Diemzheel origjinaalos izmantoshanas veidos ir gruuti pieraadiit, taadeelj ir likumi...

 

Kaa arii - es esmu par atveertaam licenceem un savu autordarbu briivu izmantoshanu visiem.

 

 

Tava programmas ideja nedarbotos, jo reaali vieniigais ko tu esi izveidojis ir programma. Ja tu centiisies pieraadiit ka tu manu jauno graamatu esi jau "uzgjenereejis" tev vajadzees ilgu laiku, lai atrastu pareizo indeksu. Kad tas buus atrasts un mana graamata izvadiita tev tik un taa neko neizdosies pieraadiit jo tu to esi izveidojis momentaa, kad tu atradi indeksu. Es biju pirmais kas izveidoja origjinaalo tekstu.

 

 

Ja pienjemtu likumu, ka esmu vergs. Tur ir daudz nianses kur vajag pieveerst uzmaniibu. Pirmaam kaartaam jau ir likumi, kas aizliedz verdziibu taa kaa tos vispirms kaadam vajadzeetu atcelt, kas izrausiitu trachus un sacelshanos (ticami). Taalaak vajadzeetu pienjemt likumu, ka vai nu es, vai cilveeku grupa kuraa esmu iekljauts tiek pakljauta kaut kaada veida verdziibai. Ja taa ir cilveeku grupa - atkal sacelshanaas ar meerkji panaakt likuma mainju/nepienjemshanu. Ja tikai es, tad tas ir paaraak nereaali, lai apsveertu.

 

 

Kopumaa - man apnika striideeties. Es palieku pie sava, ka par autordarbu izmantoshanu sava labuma guushanai tev vajag maksaat, ja es kaa autors to pieprasu. Tu vari to paarkaapt un peecaak mees varam par to tiesaaties. Tiesnesis noteiks kuram ir taisniiba (vismaz no likuma skatu punkta). Shogad taapat ir pasaules gals (lai gan dzirdeeju, ka atcelts) taa kaa var zagt cik grib.

Link to comment
Share on other sites

Tava programmas ideja nedarbotos, jo reaali vieniigais ko tu esi izveidojis ir programma. Ja tu centiisies pieraadiit ka tu manu jauno graamatu esi jau "uzgjenereejis" tev vajadzees ilgu laiku, lai atrastu pareizo indeksu.

Man nevajadzēs ilgu laiku, ja vien tu iedosi grāmatas tekstu, lai pārliecinātos, vai manā lapā tāds ir, indeksa atrašanas jautājums būs dažas milisekundes līdz dažas sekundes, atkarībā no grāmatas izmēriem, lai atrastu indeksu zem kura manā lapā atrodas ar autortiesībām aizsargāts materiāls, kuru tu pārkāp.

Ja tu ievadi pareizo lapas indeksu, tad tur ir tā grāmata, jo es tak uztaisīju programmu, kas uzģenerē visu informāciju. Un es to grāmatu no tevis nenošpikoju, jo arī pirms tevis uzrakstīšanas, ievadot to indeksu, tās grāmatas saturs ir atrodams šajā weblapā.

 

Kad tas buus atrasts un mana graamata izvadiita tev tik un taa neko neizdosies pieraadiit jo tu to esi izveidojis momentaa, kad tu atradi indeksu. Es biju pirmais kas izveidoja origjinaalo tekstu.

Nepareizi, tajā brīdī es tev tikai atsūtīšu šo informāciju uz browseri, jo programmas struktūrā nekas netiks mainīts, datubāzē nekas netiks papildināts, jo viss jau tur ir. es izveidoju viņu (grāmatu) jau pirms tam un glabāju arhivētā veidā kā programmas kodu. Mana programma ir arhīvs visai tekstuālai, audiovizuālai un citai diskrētai informācijai uz kuru es esmu uzlicis savas autortiesības kā pirmradītājs.

 

Ja pienjemtu likumu, ka esmu vergs. Tur ir daudz nianses kur vajag pieveerst uzmaniibu. Pirmaam kaartaam jau ir likumi, kas aizliedz verdziibu taa kaa tos vispirms kaadam vajadzeetu atcelt, kas izrausiitu trachus un sacelshanos (ticami). Taalaak vajadzeetu pienjemt likumu, ka vai nu es, vai cilveeku grupa kuraa esmu iekljauts tiek pakljauta kaut kaada veida verdziibai. Ja taa ir cilveeku grupa - atkal sacelshanaas ar meerkji panaakt likuma mainju/nepienjemshanu. Ja tikai es, tad tas ir paaraak nereaali, lai apsveertu.

Sacelšanās pret likumu, jau parasti arī ir likuma neievērošana. Un to es atbalstu, absurdus un brīvību apspiedošus likumus nevajag ievērot un jāmēģina panākt to atcelšanu.

Link to comment
Share on other sites

Viss ko tava programma dariitu ir izveidotu unikaalu atsleegu no ievadiitaas informaacijas, ja jau tu neko neglabaa. Pieraadiit, ka tev taa informaacija bija ieprieksh nebuutu iespeejams, jo kaa jau teici - viss notiek on-the-fly. Potenciaals kaut ko izveidot nenoziimee to izveidot.

 

 

Jaa sacelshanaas pret likumu ir taa neieveeroshana + kaut kaa labaaka ieteikshana (savaadaak jebkuru maaju zagli var atbalstiit). Ja alternatiiva ir labaaka, tad cerams taa tiks arii pienjemta. Pilna briiviiba nekad nav iespeejama...

Link to comment
Share on other sites

Viss ko tava programma dariitu ir izveidotu unikaalu atsleegu no ievadiitaas informaacijas, ja jau tu neko neglabaa. Pieraadiit, ka tev taa informaacija bija ieprieksh nebuutu iespeejams, jo kaa jau teici - viss notiek on-the-fly. Potenciaals kaut ko izveidot nenoziimee to izveidot.

Nē, manā programmā katram indeksam (id) atbilst jau unikāla informācija. Tā jau ir tur no paša sākuma. To, ka man informācija bija pirms tam pierādīt var ar elementāru loģiku uz jebkuru piemēru. Varam izolēt manu programmu, tā kā indeksu ir daudz un neviens negribēs tos pārskatīt manuāli (varu protams uzlikt prev/next pogas), tad varam uz cita datora speciālu analizātoru atrast, kāds indeks atbilst tai tekstuālajai informācijai un tad uz šī izolētā datora ieiet lapā ar šo indeksu un wolāā, tā informācija tur ir. Es patiesībā nemaz to informāciju tajā brīdī neizveidoju, jo viņa jau tur ir, tikai arhivētā veidā manas programmas izskatā. Viss, kas bija vajadzīgs, bija atrast kurā lapaspusē/lapā ar noteiktu id atrodas šī informācija. Likums jau nenosaka kā man jāglabā savs autortiesībām aizsargātais materiāls. Gribu un glabāju saarhivētu programmas veidā.

 

Man tajā portālā glabātos arī audiovizuāla informācija, tur pat būtu samontēti materiāli par to kā tu betmena tērpā nogalini Obamu, kuram vienas rokas vietā ir spura, tikai jāaizsērfo līdz vajadzīgajam indeksam.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Veelreiz. Viss ko tava programma dara ir atkodee padoto ID. Es varu uztaisiit veel vieglaaku programmu - padod informaaciju kaa parametru un programma izdos to padoto informaaciju. Tava programma dara tieshi to pashu, tikai ari nevajadziigiem algoritmiem pa vidu. Tas ir tas pats kas nelegaali kopeetu graamatu izplatiit citaa valodaa un teikt, ka taa ir tava, jo izskataas tachu savaadaak.

 

 

P.S.

 

Ja es apgjeerbtos par supervaroni es tieshaam buutu Betmens, jo vinjsh ir man tiikamaakais supervaronis! Tiesa Rorschach ir forshaaks, bet tas ir no nedaudz citas teemas...

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

Tātad, šeit ir neliela python programma:

 

symb = 'abcdefghijklmnopqrstuvwxyz1234567890 ,.;{}[]-+!?'
l=len(symb)
i=0
while 1:
 j=i
 s=''
 while j:
s=symb[j%l]+s
j=j/l
 print s
 i=i+1

Šī programma protams ir tikai demonstratīviem nolūkiem, īstajā versijā ir visi simboli.

 

Šī programma ir unikāls manis izstrādāts arhīvs, kurā glabājas visa tekstuālā informācija, tā ir tikai jāatarhivē un jāattēlo.

Tātad palaižot šo programmu, pēc kāda laika tā bija atarhivējusi kaudzi ar rindiņām, kur dažas bija šādas:

 

 

2+

2!

2?

3a

3b

3c

3d

3e

3f

3g

3h

3i

 

Turpinot atarhivēt manu autortiesībām aizsargāto informāciju, programma izvadīs visus iespējamos tekstus un grāmatas, gan jau sarakstītās, gan nesarakstītās. Šī programma arhivē vaļā šo informāciju un attēlo uz ekrāna, tā kā informācijas ir ļoti daudz, tad visa atarhivēšana ir ļoti, ļoti ilga, bet tik un tā šī informācija pastāv.

 

Mēs varam programmā nomainīt i, kas norāda ar kuru rindiņu sākt atarhivēt un attēlot manu autortiesībām aizsargāto informāciju.

Piemēram, ieliekot i=847509283475928347590238475902834752980345720948572340 mēs iegūstam:

...

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rp

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rq

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rr

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rs

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rt

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]ru

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rv

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rw

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rx

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]ry

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]rz

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]r1

bqy t62]!9qvkfmqlb0vatuh.9cgg3]r2

...

 

Tikpat labi mēs varam atrast i, lai ērtības labad sāktu atarhivēt no rindiņas, kur sākas it kā tavs uzrakstītais dzejolis, kaut gan patiesībā viņš jau sen glabājas manā arhīvā un autortiesības pieder man.

Mēs varam piemeklēt arī rindiņas, kurās ir visas tavas programmas, viss, ko tu esi teicis un teiksi, tava dzīves biogrāfija, gan pagātnes, gan nākotnes. Šajā arhīvā glabājas viss, mums tikai ir jāskatās pareizajā arhīva rindiņā, ja vēlamies ko atrast.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...