Jump to content
php.lv forumi

Mekleeju programmeetaju


Marcepans

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vinnesti tiek aplikti ar nodokli un arī minimālā alga būs jāmaksā, Latvijā iespējams nekas īpašs, bet ES attīstītās valstīs un ASV minimālā alga nemaz nav tik maza. Nedomāju ka atšķirība nodokļos būtu tik liela ka būtu jēga to darīt, par to vai kas tāds vispār ir atļauts neņemos spriest.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

lol no vinētās summas vienalga būs jāmaksā ienākuma nodoklis ;)

http://www.likumi.lv/doc.php?id=56880 (Par iedzīvotāju ienākuma nodokli)

9. pants. Ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi
...
5) izložu un azartspēļu laimesti;

...

 

Vinnesti tiek aplikti ar nodokli un arī minimālā alga būs jāmaksā, Latvijā iespējams nekas īpašs, bet ES attīstītās valstīs un ASV minimālā alga nemaz nav tik maza. Nedomāju ka atšķirība nodokļos būtu tik liela ka būtu jēga to darīt, par to vai kas tāds vispār ir atļauts neņemos spriest.

Minimālā alga ir ļoti maza. Teiksim, ja tev ir 1000 darbinieki, kuriem tu maksā 1000Ls uz rokas. Tad maksājot visus sociālos un IIN, tev sanāks nodokļos ap 700k-800k. Ja tu vari izvairīties no šiem nodokļiem un samaksāt tikai par minimālo, tad tas izmaksās mazāk par 100k. Atšķirība ļoti ievērojama Tērēt 1,8M vai 1,1M 1000 darbinieku algošanai.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu minimālā alga maza ir tādās valstīs kā Latvijā, attīstītās ES valstīs viņa var pārsniegt 1000 EUR. Uz ātro:

 

http://www.apollo.lv...articles/174673

 

raksts pavecs, bet nedomāju ka ļoti ir kaut kas mainījies.

 

Laimesti tiek aplikti ar nodokļiem, īpaši ja iet runa par summām pie 1000 LS. Virs 500 LS ir jāmaksā arī ienākuma nodoklis. Varbūt ka kļūdos un ir kaut kas mainījies, bet izskatās ka jāmaksā gan. Lai nevajadzētu burties pa visiem likumiem, tad īsumā kaut vai šeit:

 

http://www.visaslote...jamaksa-nodokli

 

ja garāk un precīzāk un precīzāk, tad googlē: laimesta nodoklis.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Laimesti tiek aplikti ar nodokļiem, īpaši ja iet runa par summām pie 1000 LS. Virs 500 LS ir jāmaksā arī ienākuma nodoklis. Varbūt ka kļūdos un ir kaut kas mainījies, bet izskatās ka jāmaksā gan.

Neesmu jurists, bet manis citētajā likumā par IIN ir rakstīts, ka nav jāmaksā IIN par izsoļu un azartspēļu laimestiem.

Link to comment
Share on other sites

Njā, diemžēl šādi raksti pielīdzina pokeru vienroča raustīšanai.

 

Visticamāk kādam nepatīk IIN atcelšana no azarstspēļu ieņēmumiem, tāpēc arī šādi sižeti "pēkšņi parādās".

Izskatās, ka tev nepatīk, ka vienroča raustīšana ir tik vienkārša un atņem pokerim zināmu spēlētāju daļu, tāpēc tā izsakies.. es zinu, jā..

 

Alkoholu un tabaku jau arī apmelo tie, kam nepatīk, ka citiem tiek ieņēmumi no šīs nozares.

 

:D

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Codez, es arī neesmu jurist, bet googlē var atrast pietiekami daudz informācijas par nodokļiem un ienākumu nodoklis nav vienīgais nodoklis. Vēl ir loģika, kas ļauj pēc pašreiz esošā darba tirgus saprast ka nav nekāda veida apiet nodokļus, ieskaitot ar laimestiem, jo, ja būtu, to izmantotu visi darba devēji.

 

http://www.likumi.lv/doc.php?id=44227&from=off

 

3. Juridiskā persona neatkarīgi no tā, vai tās uzņēmējdarbības veids ir izložu un (vai) azartspēļu organizēšana un uzturēšana vai citāda darbība, izmaksājot vai izsniedzot spēlētājam laimestu:

 

3.1. neietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja laimests (tā vērtība) nepārsniedz 500 latu;

 

3.2. aprēķina un ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli no visas laimesta summas pēc 25% likmes, ja laimests (tā vērtība) pārsniedz 500 latu.

 

Tas ir tikai iedzīvotāja ienākuma nodoklis un tas nemaz nav vienīgais nodoklis. Nav iespējams apiet nodokļus algas vietā izmaksājot laimestus.

Link to comment
Share on other sites

Nesen lasīju rakstu par to, ka VID kādā auditā atklājis, ka firmas e-pastos redzams, ka lūgts pārtikas preces noformēt kā biroja preces. Attiecīgi, fiksēts pārkāpums.

 

Un es arī neticu, ka Google apiet ASV nodokļu sistēmu tik nekaunīgā veidā, kā te aprakstīts.

 

Bet nu var jau būt, ka cilvēks bez izglītības un darba zin labāk.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Un es arī neticu, ka Google apiet ASV nodokļu sistēmu tik nekaunīgā veidā, kā te aprakstīts.

Varbūt nevajag tērēt tik daudz laika apgūstot nevajadzīgas lietas ar neefektīvām metodēm, vai vergojot par santīmiem citiem, tad būs pietiekami laika gan uzzināt vairāk, gan iemācīties vairāk:

http://www.bloomberg...-loopholes.html

http://www.npr.org/b...-dutch-sandwich

 

Un to dara ļoti liela daļa ASV lielo korporāciju, bet domājošam cilvēkam tas neliktos neloģiski, jo kas gan cits valda ASV, ja ne lielās korporācijas. Un kāpēc lai šīs korporācijas maksātu visiem pārējiem kaut ko, ja var nemaksāt.

Visa sāls slēpjas tajā, ka korporācijām ASV nav jāmaksā ieņēmumu nodoklis no ieņēmumiem, kas iegūti no darbības ārvalstīs, tādā veidā Google juridiski imitē, ka visa tās darbība notiek Īrijā, izmaksā naudu caur Nīderlandi, kur to tālāk maksājot uz ārpusi no ES, nav jāmaksā nodokļi, tālāk uz Bermudu salām, kur nodokļi ir minimāli un tālāk uz ASV, kur nodokļi jau vairs nav jāmaksā, jo jau it kā ir apmaksāti citā valstī, kur it kā notiek uzņēmuma darbība.

 

P.S. Pievienoju arī shematiski attēlu:

 

Google+Taxes.jpg

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Codez, es arī neesmu jurist, bet googlē var atrast pietiekami daudz informācijas par nodokļiem un ienākumu nodoklis nav vienīgais nodoklis. Vēl ir loģika, kas ļauj pēc pašreiz esošā darba tirgus saprast ka nav nekāda veida apiet nodokļus, ieskaitot ar laimestiem, jo, ja būtu, to izmantotu visi darba devēji.

 

Parasti jau ir tā, ka lielai daļai cilvēku loģika klibo, tāpēc nevienmēr likumi ir loģiski.

Protams es saprotu, ka mans teoretizējums ir diezgan apsurds un praksē tiesa varētu izteoretizēt savādāk.

Taču, tīri teorētiski tik un tā pastāv šāda iespējā. Tā kā IIN jāmaksā līdz 500 latu laimestam, tad ja vajag 1000Ls algu, tad izsoles darbiniekiem var rīkot 2x mēnesī. :)

Link to comment
Share on other sites

Codez, Tavi apgalvojumi ir nevis diezgan absurdi, bet pilnīgi absurdi. Es Tev vēlreiz saku, IIN nav vienīgais nodoklis, palasi tak vairāk par nodokļiem, laimesti tiek aplikti ar nodokļiem.

 

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materi%C4%81li/ieien/met_iein_%20par%20izloz%C4%93m_azartsp%C4%93l%C4%93m_konkursiem_loterij%C4%81m.doc

 

Vari Tu dalīt laimestu cik daļās vien gribi, nodokļus vienalga valsts iekasēs. Iespējams tās saites, ko es norādīju ir mazliet novecojušas, bet es neesmu nekur dzirdējis ka laimestiem, loterijām un azartspēlēm būtu atcelti nodokļi. Tici man Latvijas uzņēmēji, kā arī viņu grāmatveži un juristi nav tik stulbi, lai visas nodokļu lietas neizpētītu un neatrastu veidu kā samazināt izdevumus uz nodokļiem. Cik Tu personīgi zini uzņēmumus, kas regulāri izmaksātu kaut vai daļu algas ar laimestiem?

 

Nevajag salīdzināt Latvijas un ASV nodokļu sistēmas, tās ir pavisam atšķirīgas lietas, piemēram ASV nav tāda PVN vispār utt. ASV shēmas diez vai sanāks realizēt Latvijā, vai kādā citā valstī. Protams ir vērts meklēt dažādus veidus kā samazināt (samazināt, nevis atcelt pilnīgi) nodokļus, bet pārsvarā ievērojami tas atmaksāsies tikai uz ievērojamiem apgrozījumiem, bet tas tikai samazinātu nodokļus, nevis ļautu tos nemaksāt pavisam.

 

Ja Tu pat kaut kādā mistiskā veidā atradīsi kā nemaksāt nodokļus darbiniekiem, tad pilnīgi noteikti uzreiz no viņiem saņemsi sūdzības un jautājumus kāpēc par viņiem netiek maksāts ne sociālais nodoklis, ne pārējie nodokļi, kas viņiem ir vajadzīgi. Nav tādas iespējas nemaksāt nodokļus! Ir iespējas atrast uzņēmumam efektīvāku veidu nodokļu maksāšanā, bet google pieeja derēs tikai pie atbilstoša līmeņa apgrozījuma.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...