Jump to content
php.lv forumi

Mekleeju programmeetaju


Marcepans

Recommended Posts

Tagad parēķini, 10 gados šim cilvēkam uzkrātos 24`000 Ls liels sociālais uzkrājums, kuru pareizi diversificējot, var vēl pieaudzēt 3-5% gadā. Viņš kā varētu atļauties kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus, tā arī diezgan nodrošinātas vecumdienas, attiecībā pret tiem, kuri paļāvās uz valsts programmu.

Nav jau nekādi miljoni protams, bet ir krietni vairāk kā soc. nodokļu maksātājiem. Un tā starpība rodas uz tā rēķina, ka cilvēks pats savu naudu sev nezog, kamēr uzticot to menidžēt valstij, no tās tiek nozagta vairāk kā puse. Un tā ir realitāte.

Buļļu kakas tu mums te stāsti. Vidējais latvietis par "ietaupītajiem" socnodokļiem paņems Cayenne, X5 vai māju kredītā, tad saslims un gaudos, ka valsts ir sūds, ka visi ir ma*kas un vispār šī valsts sūkā, jo nerūpējas par saviem pilsoņiem. Un beigu beigās notīsies uz UK, lai varētu pie konvejiera atstrādāt savu paņemto kredītu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buļļu kakas tu mums te stāsti. Vidējais latvietis par "ietaupītajiem" socnodokļiem paņems Cayenne, X5 vai māju kredītā, tad saslims un gaudos, ka valsts ir sūds, ka visi ir ma*kas un vispār šī valsts sūkā, jo nerūpējas par saviem pilsoņiem. Un beigu beigās notīsies uz UK, lai varētu pie konvejiera atstrādāt savu paņemto kredītu.

Depresija?

Link to comment
Share on other sites

Jā, ir lieli IT uzņēmumi, kuru biznesa prakse vairāk atgādina kanibālismu. Bet tas ir no pašiem programmētājiem atkarīgs, kā situācija izvēršas. Var jau arī degradēties līdz taksistu/mikriņu vadītāju līmenim, kuriem pašiem dienā darba devējam jāsamaksā 35-45 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Depresija?

nē, ar mani viss ok, tik cik reiz pa ilgiem laikiem paskatījos TV - Bez Tabu kārtējo gaudu stāstu par cilvēku, kas nabadziņš Latvijā ar divām augstākajām izglītībām nevarot ģimeni nodrošināt un tagad strādājot pie konvejiera UK, lai atmaksātu LV ņemto kredītu.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau arī tādi cilvēki, bet viņi ar vai bez menidžēta sociāla nodokļa nonāks sū līdz ausīm, bet ir arī daudz normālu cilvēku, kuri paši grib menidžēt savas sociālās garantijas. Es būtu gatavs maksāt max. 5% soc. nodokli, kuru valsts varētu godīgi sadalīt tiešām tiem, kam liktenis izspēlējis ļaunu joku - bāreņiem, utt, bet savas sociālās garantijas menidžēt pats.

Link to comment
Share on other sites

Soc. nodoklim kādu laiku atpakaļ arī es esmu atmetis ar roku. Neceļas maksāt 33% ar cerību dadzīvot līdz ar vien pieaugušajam pensijas vecumam un novilkt vēl n-tos gadus, lai vismaz kādus 5% no iemaksātā dabūtu atpakaļ. Nemaz nerunājot par iespēju tādu pensiju vispār nesaņemt (demogrāfija, emigrācija, valdība, ...)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt Tu negribi saprast? Pokeris uz naudu nav intelektuāļu klubiņš. Pats pinies pretrunās, vienā vietā sakot, ka pokeris ir laba padarīšana, otrā vietā kā iemeslu minot kāda varbūtēju nepatiku pret izmaiņām azartspēļu regulējumā. Tātad tomēr azartspēle?

 

Vajag reāli mācīties un reāli strādāt, nevis nodarbināt sevi ar trulām fantāzijām vai kultivēt degradējošus uzskatus, tad būs gan darbs, gan pārējais.

 

Intelektuāļu klubiņš tas ir - noteiktā līmenī un starp noteiktiem spēlētājiem, bet lielākā daļā pāris intelektuāļi un pāris, kas vienkārši "labi pavada laiku". Es nevienā teikumā neteicu, ka tā nav azarstpēle (pēc LV likumdošanas tā ir azartspēle viennozīmīgi). Degradējoši uzsakti? rly? Man šķiet, ka neapzinies cik Latvijā ir cilvēku, kas ar pokeru pelna sev iztiku un nodrošina savu ģimeni vai kaut vai paši sevi, ir interesanti, ka tu tās sauc par trulām fantāzijām, šķiet, ka tu vienkārši neapzinies kas ir kas, vai arī vienkārši spried pēc tā, ko esi redzējis TV vai "kāds pateica", jo tur ir pamatā tikai negācijas. Nenoliedzu, ka tas var radīt atkarību (tāpat kā alkohols vai benzīna ostišana) utt., bet atkārtoju - pokers nav vienrocis.

 

"Vajag reāli mācīties un reāli strādāt"

piekrītu, ka profesionāls pokera spēlētājs lielu devumu nenes ne sabiedrībai, ne kā citādi kkādai attīstībai. Bet tas nemaina faktu, ka viņi mācās un velta tam ļoti daudz laika, lai attīstīos un spētu pelnīt krietni vairāk par mani un tevi un tā nav vienkārši veiksme vairāku gadu garumā :) Pelna viņi loģiski uz tiem, kas negrib/nevar/nemāk spēlēt attiecīgā līmenī un tas ir pilnīgi normāli.

Edited by yuppio
Link to comment
Share on other sites

Nu idejiski es domāju, ka vidējais LV pokera pro pelna vairāk kā vidējais programmētājs LV, tik cik loģiski pokers kā profesija ir drausmīgi dīvains pasākums, jo mainoties likumiem vai kā citādi situācijai tavs darbs izbeidzās :) Ja to dara ar prātu un ir arī idejas ko darīt, ja tas viss beidzas, nevis brainlessly kapāt, tad tur ir daudz naudas iekšā, gan pašā industrijā kā tādā, gan arī tīri no spēlētāja viedokļa.

 

Anyway drausmīgs offtopics aizgāja, sorry.

 

p.s. es personiski pazīstu kādus 3-4, kas neko citu nedara un no ta dzīvo, bet viņi kopumā ir tiešām krietni vairāk nekā lielākā daļa domā, tas, ka viņi sastāda 5% (no gaisa izvilts cipars, bet ~ tā varētu būt) no kopējiem spēlētājiem ir cits stāsts :)

Link to comment
Share on other sites

Nu idejiski es domāju, ka vidējais LV pokera pro pelna vairāk kā vidējais programmētājs LV,

 

Nu elementāra loģika un aritmētika saka, ka vidējais pokera spēlētājs pelna 0 mīnus komisijas maksas, tātad negatīvu skaitli.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Nu idejiski es domāju, ka vidējais LV pokera pro pelna vairāk kā vidējais programmētājs LV

 

Vidējais pokera spēlētājs protams ir mīnusā, citādāk jau profesionālie spēlētāji nevarētu būt plusā :)

 

Nu tā tava aritmētika ir pareiza tajā gadījumā, ja uzskata, ka pokerā nepastāv skills. Ja tu uzskati, ka pie pokera galda visiem ir vienādas izredzes uzvarēt, tad loģiski, ka visi vienmēr ilgtermiņā būs mīnusā, bet ir ļoti tālu no tā. Skill`a faktors ir pat ļoti liels.

Edited by yuppio
Link to comment
Share on other sites

Ja tu uzskati, ka pie pokera galda visiem ir vienādas izredzes uzvarēt, tad loģiski, ka visi vienmēr ilgtermiņā būs mīnusā, bet ir ļoti tālu no tā. Skill`a faktors ir pat ļoti liels.

Ja visiem ir vienādas izredzes, tad kopumā visi būs pa nullēm. ;)

 

pokers kā profesija ir drausmīgi dīvains pasākums, jo mainoties likumiem vai kā citādi situācijai tavs darbs izbeidzās :)

Tas attiecas uz visām profesijām, dažām vairāk, dažām mazāk. Dažiem biznesiem vairāk, dažiem mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...