Jump to content
php.lv forumi

Meklēju darbu - Viedokļi


nikidijs

Recommended Posts

Tos savus algoritmus, codez' tu pats uzrakstītu, ja iepriekš tos nekad nebūtu redzējis?

Jūs tā runājat par šo sfēru, it kā te būtu vieni akadēmiķi salasījušies.

Protams, jūs esat tie izredzētie — 20% programmētāji, visiem taču patīk tā domāt. Es nekautrējos nosaukt sevi par code monkey. Jo es vairāk kapāju, nekā sēžu forumos vai pētu 100 gadus vecus algoritmus. Jūs projektus arī tā veidojat, balstoties uz kaut kādiem sīkumiem? Programmēšana tas ir tikai rīks.

Vakar vajadzēja sortēt pašam, šodien ir bibliotēkas. Vakar bija mysql sintakse, šodien ir ORM.

 

Kam jūs vajadzīgi ar tām "akadēmiskām" zināšanām? Varbūt google`am, bet es šaubos, ka te ir kādam tāds līmenis.

Piekrītu, mājaslapu un tipveida štancēšanā tas galīgi nav vajadzīgs. Tev ir taisnība, pilnīgi nopietni!

 

Tikai piebildīšu, ka šodien ietvaru atbalsts ORM programmēšanas tehnoloģijai PHP frontē parasti nozīmē ģenerētas MySQL izteiksmes un automatizētas CRUD darbības cherez tabulu un rindu objektiem (atvainojos par cherez). Lai izveidotu baudāmu un ātru procesu, piemēram, informatīvu skatu admin sistēmā, reizēm tomēr gan nākas atgriezties tajā, ko tu sauc par vakardienu. Bez akadēmiskām zināšanām gadās sajaukt adapteri ar abstrakcijas slāni, ar bāzes dzinēju, vai tehniku ar sintaksi, utml.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tas, ka jūsu PHP atpaliek no pārējās pasaules es neesmu vainīgs. Apskaties kādi ORM manager`i sarakstīti citās valodās https://docs.djangoproject.com/en/1.3/ref/contrib/gis/ (codez`a geolokācija :)). Un ja šajā gadījumā codez taisīja savu, bet ir jau izveidots/iztestēts labāks, tad esam nonākuši pretrunā:

Hehe, nu ja. Tikai nezkāpēc pēcāk man kādā brīdī sanāk šādi uz buj-duj sarakstītos kodus labot, jo "viss bremzē", jo izrādās, ka "putrogrammētājs" ir kādā vietā "implementējis" O(N^2) "algoritmu". Kamēr bija 10 ierakstu ("testa case") taču "viss darbojās" :D

Paspaidīt citas valodas un citas datubāzes jau tikai monkey var iedomāties, akadēmiķis ar saviem algoritmiem kapā svaigu variantu. Tas protams nav tik slikti, vienīgi tiek zaudēts dārgais laiks.

 

Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka codez`a uzdevumu atrisinās jebkurš programmētājs tādā vai citā veidā. Interesanti cik smuki pats viņš ir atrisinājis šo uzdevumu. Atgādināšu, ka darba devējam tas izmaksātu ~ 2000Ls.

 

Es jums vēlreiz prasu, ja jūs esat tik "gudri" programmētāji, tad kāpēc nepiedalāties kādā opensource vai neveidojat kādu savu projektu? Codez varētu uzlabot šo projektu http://www.gaia-gis.it/spatialite/.

Jūsu pļurkstēšana man neko nenozīmē, rādiet savus darbus.

Link to comment
Share on other sites

nemec, tavs domu gājiens ir ļoti pareizs. Bet man ir aizdomas, ka ļoti liela daļa no hobija līmeņa programmētājiem vienkārši nemāk ne atrast šos gatavos risinājumus, ne arī tos izmantot.

 

Ja tu neesi bakstījis cita cilvēka kodu, var teikt, ka būtībā tev nav pieredzes un darba devējam lielā daļā gadījumu ar tevi būs problēmas, jo pārsvarā jebkurš programmēšanas darbs ietver arī sveša koda lasīšanu, saprašanu un prasmes pielāgoties tam.

Link to comment
Share on other sites

codez, cik ātri rezultātā lidoja tie vaicājumi?

Algoritma izpildes laiks pieprasījumam bija O(log2(N)*K) N-kopējais objektu skaits, K-atlasāmo objektu skaits.

Objekta ievietošanai un dzēšanai O(log2(N)).

 

 

Tas, ka jūsu PHP atpaliek no pārējās pasaules es neesmu vainīgs. Apskaties kādi ORM manager`i sarakstīti citās valodās https://docs.djangop...ef/contrib/gis/ (codez`a geolokācija :)). Un ja šajā gadījumā codez taisīja savu, bet ir jau izveidots/iztestēts labāks, tad esam nonākuši pretrunā:

 

Paspaidīt citas valodas un citas datubāzes jau tikai monkey var iedomāties, akadēmiķis ar saviem algoritmiem kapā svaigu variantu. Tas protams nav tik slikti, vienīgi tiek zaudēts dārgais laiks.

 

Redz, linkus mest viegli, bet vai iedziļināties lietas būtībā?

Tava piedāvātā bibliotēka nerisina man nepieciešamo uzdevumu, bet gan kaudzi citu uzdevumu.

Atgādinu, ka manā gadījumā vajag atlasīt K pēc svarīguma secīgus ierakstus no noteikta taisnstūrveida viewporta, kamēr šī biblitēka piedāvā atlasīt visus ierakstus no viewporta. Bet, ja man viewports ir tālā zoomā gandrīz uz visiem ierakstiem, tad jāiziet cauri būs 10M ierakstiem un izpildes laiks būs O(N*log2K), kas uzreis jau var pateikt būs vairāk par 10 sekundēm.

 

 

Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka codez`a uzdevumu atrisinās jebkurš programmētājs tādā vai citā veidā. Interesanti cik smuki pats viņš ir atrisinājis šo uzdevumu. Atgādināšu, ka darba devējam tas izmaksātu ~ 2000Ls.

Izklausā pēc izaicinājuma? Tātad piedāvāju tev pierādīt savu teikto un uztaisīt to. Lai projekts būtu pārbaudāms, vajag vienu lapu, kurā augšā ir karte, kas ar ajax ielasa 50 svarīgākos ierakstus no viewporta un vajag lapojamu ajax tabulu, kurā ir visi objekti ar koordinātēm un svarīgumu.

 

Es jums vēlreiz prasu, ja jūs esat tik "gudri" programmētāji, tad kāpēc nepiedalāties kādā opensource vai neveidojat kādu savu projektu? Codez varētu uzlabot šo projektu http://www.gaia-gis.it/spatialite/.

Jūsu pļurkstēšana man neko nenozīmē, rādiet savus darbus.

Kāds sakars gudrībai un zināšanām ar opensource? Opensource tā ir filozofija, kurai ar gudrību ir maz sakara.

Kas attiecas uz saviem projektiem, tad kāpēc tu domā, ka šeit cilvēki neveido savus projektus? Domāju, ka daudzi veido. Piemēram, es sen jau vairs pie neviena nestrādāju, jo dzīvošanai pietiek no saviem jau esošajiem projektiem un turpinu taisīt citus savus projektus. Bet ne par to šeit tagad ir runa.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Redz, linkus mest viegli, bet vai iedziļināties lietas būtībā?

Nē, jo man tas nav aktuāli un mans laiks ir dārgs.

 

Stāstīt, ka taisi kaut ko unikālu, kas nav pa spēkam pārējiem monkey arī ir viegli.

Nopublicēt savu risinājumu, salīdzini ar citiem (ar manām saitem http://www.gaia-gis.it/spatialite/)! Dabū atsauksmes no pārējiem programmētājiem, nevis sēdi šeit forumā un pierādi ka esi ar ko labāks par citiem.

 

Pirms tērēt mēnesi sava algoritma realizēšanai, tad es noteikti veltītu vismaz nedēļu esošo risinājumu izpētei. Vai ir veikta tāda izpēte?

 

Izklausā pēc izaicinājuma? Tātad piedāvāju tev pierādīt savu teikto un uztaisīt to. Lai projekts būtu pārbaudāms, vajag vienu lapu, kurā augšā ir karte, kas ar ajax ielasa 50 svarīgākos ierakstus no viewporta un vajag lapojamu ajax tabulu, kurā ir visi objekti ar koordinātēm un svarīgumu.

Galīgi jocīgs, bet tu man samaksāsi? Vai arī vēlies lai es pa velti veselu mēnesi kaut kādam iedomīgam tipam forumā kaut ko pierādu.

Varbūt vēlies man kādu sviestu pierādīt un parisināt uzdevumus ar Slēptā Markova modeļiem (HMM)? Būs pa spēkam?

 

Atšķirībā no tevis, es nesaku, ka tas kurš nezin HMM nav derīgs programmēšanai. Ja šim cilvēkam vajadzēs, tad viņš noteikti apgūs šo vielu.

 

Kāds sakars gudrībai un zināšanām ar opensource? Opensource tā ir filozofija, kurai ar gudrību ir maz sakara.

Kas attiecas uz saviem projektiem, tad kāpēc tu domā, ka šeit cilvēki neveido savus projektus? Domāju, ka daudzi veido. Piemēram, es sen jau vairs pie neviena nestrādāju, jo dzīvošanai pietiek no saviem jau esošajiem projektiem un turpinu taisīt citus savus projektus. Bet ne par to šeit tagad ir runa.

Sakars tāds, ka es vēlos redzēt darbus, nevis pliku runāšanu.

Visu algoritmu uzbūves pārzināšana ir tikai teorija. Kaujas laukā pavisam citi noteikumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms tērēt mēnesi sava algoritma realizēšanai, tad es noteikti veltītu vismaz nedēļu esošo risinājumu izpētei. Vai ir veikta tāda izpēte?

Nu paklau, tu tiešām domā, ka sākumā netika meklēti gatavi risinājumi? LOL!

Vienkārši tobrīd nebija (vai nebija iespējams atrast) gatavu risinājumu, kurš risinātu šo konkrēto problēmu. Tika izpētīti populārāko db spatiālie indeksi un funkcionalitāte, bet tā nerisināja doto problēmu laikā.

 

Atšķirībā no tevis, es nesaku, ka tas kurš nezin HMM nav derīgs programmēšanai. Ja šim cilvēkam vajadzēs, tad viņš noteikti apgūs šo vielu.

Tieši tā apgūs - vairāku gadu laikā. Jo zem katras lietas slēpjas citas lietas, kuras jāapgūst un kad mēs runājam par projektu izstrādi, tev ir jāzin tās lietas, lai tu varētu izvēlēties, jo, ja tu zināsi tikai vienu lietu, tu varēsi izvēlēties tikai no tās vienas.

Kad runa ir par sarežģītākām lietām kā 2 kolonnu dizains, tu nevari atrast gatavas atbildes un tev ir pietiekami daudz jāzin, lai radītu optimālus risinājumus, bet bez zināšanām ir nepieciešams arī spēcīgs intelekts, kuru var uztrenēt, ja tāds nav bet arī ne gada vai divu laikā.

Ja, protams, ir ļoti augstas intelektuālās spējas, tad cilvēks var iemācīties programmēšanu labi arī daudz ātrāk, tikai šādi cilvēki jau parasti ir atraduši savu vietu augstiintelktuālās nozarēs, kā programmēšanas, matemātika, elektronika, u.c. veida inženierija.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka Jūs īsti ne par vienu un to pašu runājat.

 

Visumā jau neiet runa par to, kurš no foruma dalībniekiem, ir gudrāks un kurš inovatīvu programmu ir izgudrojis. Runa iet par šo: "Programmēšana nav sarežģīta". Patiešām ļoti liela daļa PHP programmētu mājas lapu nav sarežģīta, jo liela daļa ir informatīva tipa mājas lapas, dažreiz pat bez CMS, dažreiz ar gatavu CMS: WordPress, Joomla utt., to patiešām nav nemaz sarežģīti iemācīties, bet tomēr tas nenozīmē ka programmēšana patiešām nav sarežģīta. Viss atkarīgs kāda līmeņa lietojums ir jāprogrammē, ja vizītkartes tipa mājas lapa, tad patiešām ir vienkārši, jebkurā valodā, ja jāprogrammē operētājsistēma, maršrutētāju programmnodrošinājums vai videokartes draiveris, tad uzreiz lietas kļūst daudz sarežģītākas, kur jāzina ir ļoti daudz: tīkla uzbūve, tehniskā nodrošinājuma uzbūve arī algoritmiskās zināšanas ir ļoti vērtīgas, jo noteiktam uzdevumam ļauj izvēlēties optimālāko no risinājumiem.

 

Runājot tikai par šim forumam atbilstošo tematiku - PHP programmēšanu, tad daudzus uzdevumus patiešām var salīdzinoši vienkārši atrisināt, tomēr PHP programmēšana arī kļūst sarežģīta pie specifisku un apjomīgu uzdevumu risināšanas. Tātad visumā programmēšana nav vienkārša, ja to apskata visumā, par pašu PHP programmēšanu varētu teikt, nevis ka tā ir vienkārša, bet ka ļoti daudzos gadījumos uzdevumus pašreizējā mājas lapu tirgū var veikt ar vienkāršo pieeju, tomēr programmētājam, kurš tieksies pēc programmēšanas sarežģītās puses apgūšanas, būs daudz lielākas iespējas kļūt par labu profesionāli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...