Jump to content
php.lv forumi

Meklēju darbu - Viedokļi


nikidijs

Recommended Posts

Labs rīts.

Līdz šim biju strādājis apsardzē. Sertifikāta termiņš beidzies, vot i atkal esmu jauna darba meklējumos.

Sargāt diezvai turpināšu, skatos kādu citu sfēru, kur varētu mēģināt savas prasmes.

Cik skatos sludinājums, ik pa brīdim uzpeld progarmmētāja vakances, prasības dažādās.

Pats protams neesmu programmētājs, bet šādus tādus pamatus pašmācības ceļā esmu apguvis.

PHP, CSS, HTML, MySql, JavaScript (no katra vairāk vai mazāk, ir ko saprotu, bet daudzas lietas vel tumšas)

Ik pa brīdim uzpeld doma, moš izmēģināt sevi šajā nozarē.

Kā tur īsti ir ar tām prasībām?

Paši gan jau sākāt strādāt par programmētājiem.

Kāds bija Jūsu zināšanu līmenis, vai esat beiguši "augstas" skolas?

Cik liela nozīme ir "papīram uz rokas" ?

Cik paskatijos tad algas tur 600, 800ls un < "aizies debesīs"?

Es protams par tādām summām pat sapņot neuzdrīkstos, bet nu, varbūt ir kāds mazumiņš uz ko arī es varētu cerēt.

Vienmēr vairāk ir paticis strādāt ar galvu nekā ar rokām.

 

Kādi viedokļi, ko paši būtu darijuši?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izklausās ka zini ko nezini, un tas jau ir daudz. Mēģini kur pieteikties darbā par vienalga kādu algu un pasties kā sanāk, sliktākajā gadījumā līdz pavasarim būsi sapratis, ka negribi tālāk rakt programmēšanu un jāmēģina kas cits, jo nevienā vietā neizdevās dabūt darbu.

Link to comment
Share on other sites

Tālāk rakt gribu, interesē, tik tas, uz ko varu mērķēt ar savām pašreizējām zināšanām. Respektīvi, kāda ir tā robeža. Vai maz ir noteikta ?

Un alga nav vienalga kāda. Vnk saprotu ka normāla programmētāja alga, man būs traki par lielu (tas protams man subjektīvais viedoklis)

 

Varbūt kāds padalīsies ar pieredzi, kā pats to visu ir uzsācis ?

 

Paldies

Edited by nikidijs
Link to comment
Share on other sites

Nevar apgūt programmēšanu tā, lai, piemēram, pēc gada vai trim, tu zinātu visas atbildes un risinājumus uz jebkādiem jautājumiem un prasībām.

 

Ne tik daudz programmēšanas valoda jāapgūst, bet gan sava domāšanas māksla jāizkopj. Ne velti saka - ir jādomā tajā valodā. Un jebkurš profesionālis ļoti labi zina ceļu uz PHP manuāli. Pat pēc 15 gadu pieredzes es nevaru atcerēties, kādā secībā strstr() funkcijai parametri jādod.

 

Nav svarīgi zināt, ir svarīgi zināt, kur meklēt. Un atrisināt var jebko.

Link to comment
Share on other sites

@CyHex - hmm īstenībā labi teikts.

Tad vienkārši vairāk jākoncentrējas uz mērķi. Ja ir lemts tad visam jāizdodas :)

 

Bet kā tad ir ar to "papīru uz rokas". Bieži ven sanāk, ka tas kurš nav skolā mācijies, to lietu pārzin labāk nekā cilvēks ar baigo izglītību?

Zinu ka varu turrpināt apgūt pašmācības ceļā, bet mācīties jau nu diezvai iešu. Vai tapēc vajadzētu visam atmest ar roku ?

Edited by nikidijs
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Galvenais ir mērķis. Tas ir tas, ko tu saņem no klienta. Bet no tavas puses pats svarīgākais ir NEATLAIDĪBA, spītība, ietiepība, savā ziņā nežēlība pret sevi, bet tādā veselīgā izpratnē :) Jā, tā ir apziņa, ka nevari aiziet gulēt, kamēr kukainis nav noķets (kodā). Vēl kas, ir jādraudzējas ar savu galvu, nepārpūlējot to. Esi dzirdējis par zemapziņu? Tas ir tavs labākais draugs. Esmu vairākas reizes atstājis problēmas risināju tieši šim draugam. No rīta pamostos ar risinājumu galvā. Tādos brīžos brokastis ir traucēklis.

 

Realizēt projektu var n-tos variantos. Kaut kādas daļas ar PHP, kaut kādas ar javascript un vēl labāk - jquery. No pieredzes saku - katrs projekts arī man ir kā skola, kur es atkal un atkal apgūstu ko jaunu, kas iepriekš nav bijis vajadzīgs, vai arī realizēts kaut kā pa vecam. Protams, ka man, gadiem ejot, ir savas iestrādes, bet tas tikai atvieglo kāda CMSa pamata sistēmas uzstādīšanai. Tāpat priekš katra klienta ir jārok un jārok dziļāk, lai rezultāts atbilstu laikmetam un arvien pieaugošām prasībām.

 

Neaizmirsti vēl vienu lietu - programmētājs ir dizaineris, ne mākslinieks, bet ar tikpat dziļu svētību. Par programmētāju nevar kļūt, par tādu piedzimst. Analītiskās spējas nevar nopirkt, bet šajā amatā tas ir galvenais instruments. Ja tev tas ir, tad pēc ~10 gadiem tu varēsi programmēt jebkurā valodā, lai gan apguvis būsi tikai kādas divas, trīs. Es sāku ar Assembler, bet tas jau ir cits stāsts.

 

Šī būs tava bībele:

http://lv.php.net/get/php_manual_en.chm/from/this/mirror

Amen!

 

Nu, tas īsumā :)

Edited by CyHex
Link to comment
Share on other sites

Nja, tas man piemīt, ka neliekos mierā, kamēr nav ieviesta skaidrība un sakārtots bardaks.

Kad kautkas jāatrisina, ejot gulēt ieslēdzu TV, itkā skatos, bet smadzenes tāpat neatslēdzas no koda.

 

Lai nu kā, paldies par materiālu un sava veida stimulu.

Tagad zinu, mēŗķi atmest nedrīksts :)

Link to comment
Share on other sites

Ik pa brīdim uzpeld doma, moš izmēģināt sevi šajā nozarē.

Tāda doma ir šausmīgi daudziem šodien.

Kā tur īsti ir ar tām prasībām?

Paši gan jau sākāt strādāt par programmētājiem.

Kāds bija Jūsu zināšanu līmenis, vai esat beiguši "augstas" skolas?

Skolā bija fakultatīva interese, un dēļ prasmēm tika izvēlēts "least resistance path" darba tirgū :D

Cik liela nozīme ir "papīram uz rokas" ?

Cik paskatijos tad algas tur 600, 800ls un < "aizies debesīs"?

Nekas debesīs neaizies, bet ja ilgi un labi strādāsi, 800 Ls ir reāli, bet labāk būtu rēķināties ar 500 - 600 Ls pēc vairākiem gadiem, ar nodokļiem.

Es protams par tādām summām pat sapņot neuzdrīkstos, bet nu, varbūt ir kāds mazumiņš uz ko arī es varētu cerēt.

Vienmēr vairāk ir paticis strādāt ar galvu nekā ar rokām.

No uzņēmuma viedokļa varētu būt interesantāk paņemt iesācēju ar nelielu algu, kurš ir gatavs pastāvīgi darboties. Sākumā gan alga nebūs liela.

Kādi viedokļi, ko paši būtu darijuši?

A) uztaisi paziņam kādu lapu (portfolio)

B) interesējies pie paziņām, vai nemeklē darbinieku, kas vēlas ķimerēties

C) A, tad B

 

Tieši web jomā sāku darboties pēc tam, kad sapratu, ka mani neinteresē Oracle tipa projekti, kur 30 cilvēkiem ir sadalītas savas lomas, gribējās pašam visu A - Z un arī strādāt ar klientu un darboties tad, kad ir iedvesma, nevis darbalaiks. Sāku ar vienu web lapu makšķerniekiem, šodien bail pat domāt, cik daudz darba tika ieguldīts par to niecīgo samaksu, taču reizē arī daudz ko mācījos. Tad sekoja e-veikali, utt.

 

Kā jau te minēja, 10 gadi jebkurā jomā padara Tevi par ekspertu.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Stipri šaubos, ka ar to, ko pastāstīji vairāk par 250Ls varētu pretendēt.

 

Zini, sākumā arī pietiktu.

Ja godīgi, uz doto brīdi savas zināšanas augstāk nemaz nevērtēju :/

Taču ja sāktu darboties, darba devējs redzētu, kas un kā...

Link to comment
Share on other sites

Patiesībia, ja domā nopietni un ilgtermiņā tam pievērsties, izej programmēšanas kursus. Jo, lai vai kā gribētos uzreiz ķerties klāt reālu lietu taisīšanai, pamati ir vajadzīgi.

 

Tas nav priekš ieraksta CV, tas ir lai sistemātiski un visaptveroši īsā laikā apgūtu pamatlietas. Lai cik ļoti gribētos domāt, ka to iespējams apgūt pašmācības ceļā, es tomēr būšu skeptisks un teikšu, ka to var iemācīties tikai skolā vai kursos, pielietojot apmācību metodiku (teorija, praktiskie darbi, testi)

Link to comment
Share on other sites

Manupraat viena no galvenajaam lietaam ko pirms mekleeshanas dariit ir izveidot taadu mazu portfolio. Vai nu ar sevis veidotaam lapaam vair open source projektiem. Vienalga cik lieliem - galvenais lai darba deveejs redz, ka tevi interesee tas ko tu dari un var redzeet mazus piemeerus no tevis rakstiitaa koda. Pat ja vinjsh nav iipashi labs, tas dos vairaak plusus nekaa kaads kam nav nekaa ko paraadiit.

 

Ljoti iespeejams, ka kaada kaktu kompaanija panjemtu arii kaadu iipashi nepaarbaudot vinju (un neintereseejoties par vinja intereseem), tachu shaubos vai straadaat taadaa vietaa buutu interesanti un taadaa veidaa vieniigais ko izdariisi ir sabojaais priekshstatu par sho profesiju.

 

Rakstu to taadeelj, ka patrs shobriid piedalos jaunu programmeetaaju mekleejumos savaa kompaanijaa un atrast kaadu ir traki gruuti. Lielais vairums, manupraat, pat iisti neizlasa darba sludinaajumus. Nespeej izdariit vienkaarshus testus un nekad nav intereseejies par open source lietaam. Ar taadu attieksmi interesantaa kompaanijaa darbu neatrast...

Link to comment
Share on other sites

@Mr.Key - nu jā doma gan ir to neatlaist, gribētos lai izdodas.

Bet zini kā, dzīvē gadās, ka bieži vien par domu tālāk netiek.

Šajā gadijumā laikam viss atkarīgs no manis - vienkārši nedrīkst palaisties.

Ar tiem kursiem jau arī ir tā - gluši kādā speciālā skolā stāties, un iet pilnu programmu, nav iespēju pagaidām, bet no kursiem gan neatteiktos. Un tomēr tieši uz doto momentu, pat tas ir jāatliek, jo kā topa nosaukumā minēts - meklēju darbu.

Pagaidām jāatrod kautkas ko protu labāk par programmēšanu un tad jau jāskatās tālāk.

 

@rATRIJS - Par portfolio piedomāšu.

Varbūt vari man ar kādus testu ieteikt. Vai kur tādus atrast. Tik lūdzu maziņus un nekaitīgus :))

Tīri tā, pārbaudīšu sevi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...