Jump to content
php.lv forumi

2 selekti


gunmetal

Recommended Posts

Čav... Man ir tāda problēma.

2 div sadaļas

Lapas, kurās ir ievietotas un lapas, kurās jau ir apskatītās.

Kā izveidot, lai lietotājs apskatās lapas, kurās nav apskatījies. Nezinu kā paskaidrot tēmu.

 

Nu kkā tā

Lapas:

1,2,3,4,5,6,7,8

Apskatītās

1,5,7

 

Un kā uztaisīt lai lietotājs apskatās

2,3,4,6,8?

 

Nu toč nezinu kā to paskaidrot. Viss darbojas uz ID

Link to comment
Share on other sites

Iemācies formulēt savu jautājumu! Es, personīgi, neko nesapratu.

Nu es teicu, ka es nevarēšu izskaidrot, ja jau lasīt nemāki, tad neesmu vainīgs :D

 

Ir 2 DB galdi

*pages (dažādas mājas lapas)

*viewed (lietotāju apskatītās mājas lapas)

 

ir lapa, kurā apskatās "pages" materiālus un automātiski pieskaitās "viewed" DB sarakstā

Un kā uztaisīt, lai lappusē, kurā ir "pages" materiāli nerādītu "viewed" materiālus jeb apskatītos "pages" materiālus

 

pages: 1,2,3,4,5,6,7

viewed: 1,4,5

 

Un kā lappusē, kurā ir "pages" materiāli jeb 1,2,3,4,5,6,7 nerādītu "viewed" materiālus jeb 1,4,5

 

vajag lai rādītu 2,3,6,7

Link to comment
Share on other sites

Ahā... kaut ko samurgoji. Ar lielām problēmām varu pat sākt zīlēt, kas tev tur ir uzpuņķots. Un lasīt es māku, paldies!

 

Kāpēc tev ir divas tabulas (`pages` un `viewed`)? Tam pilnīgi pietiek ar vienu tabulu (`pages`), kurai ir jauna kolona - `is_viewed` (0 = false / 1 = true).

Cik saprotu, katram lietotājam attiecības ('relationships') ar `pages` var būt savādākas, vai ne? Piemēram Jānīts un Anniņa ir skatījušies lapu #234, bet Pēterīts nav.

Tādā gadījumā tev vajadzēs vēl vienu tabulu. Sanāk divas tabulas... pirmā: `pages` (bet to kolonu `is_viewed` vairs nevajag) un `page_users` (vai kā tml.).

 

Kopskats:

 

pages

- id

- title

- content

- created_at

 

page_users

- id

- page_id

- user_id

- is_viewed

 

Šāda tabulu struktūra dos to, ka saglabātie dati nebūs dublēti un visādi citādi ir forša. :D Visas lapas kā tādas glabajās `pages` tabulā (tas nav galds, bl*d!), bet 'attiecības' starp lapām un lietotājiem (protams, tev vajadzēs arī tabulu `users`) glabājās tabulā 'page_users'. Loģiski, ne?

 

Domā pats un mācies formulēt. :D

Link to comment
Share on other sites

Ahā... kaut ko samurgoji. Ar lielām problēmām varu pat sākt zīlēt, kas tev tur ir uzpuņķots. Un lasīt es māku, paldies!

 

Kāpēc tev ir divas tabulas (`pages` un `viewed`)? Tam pilnīgi pietiek ar vienu tabulu (`pages`), kurai ir jauna kolona - `is_viewed` (0 = false / 1 = true).

Cik saprotu, katram lietotājam attiecības ('relationships') ar `pages` var būt savādākas, vai ne? Piemēram Jānīts un Anniņa ir skatījušies lapu #234, bet Pēterīts nav.

Tādā gadījumā tev vajadzēs vēl vienu tabulu. Sanāk divas tabulas... pirmā: `pages` (bet to kolonu `is_viewed` vairs nevajag) un `page_users` (vai kā tml.).

 

Kopskats:

 

pages

- id

- title

- content

- created_at

 

page_users

- id

- page_id

- user_id

- is_viewed

 

Šāda tabulu struktūra dos to, ka saglabātie dati nebūs dublēti un visādi citādi ir forša. :D Visas lapas kā tādas glabajās `pages` tabulā (tas nav galds, bl*d!), bet 'attiecības' starp lapām un lietotājiem (protams, tev vajadzēs arī tabulu `users`) glabājās tabulā 'page_users'. Loģiski, ne?

 

Domā pats un mācies formulēt. :D

Domu saprati un man jau ir 2 tabulas. Bet kā tieši uztaisīt, lai lietotājs Jānītis :D ieejot piem. pages.php redzētu tikai tās lapas, kuras viņš nav redzējis jeb visas no "page", bet nav "page_users"

Link to comment
Share on other sites

Karoče pats izgudroju. noteikti tā neviens netaisītu, bet whatever, galvenais lai turās kopa :D Paldies, ka uzklausījāt. varat slēgt

Man vien pazīstams celtnieks māju būvniecībā baigos kvantumos izmanto silikonu un putas. Arī pēc principa - "galvenais ka turas kopā" :))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...