Jump to content
php.lv forumi

mysql datubāzes ierakstu kodējums


Devils666

Recommended Posts

Sveiki, man problēma, ar datubāzi, kam nevaru rast nekādu normālu risinājumu...

 

utf8_general_ci:

drÄ«zumÄ bÅ«s arÄ« paÅ¡am sava normÄla datubÄze

 

uz ārzemes servera man tā saglabājušies visi ieraksti, visās tabulās, bet tagad gribas likt uz vietējā servera, bet lieta tāda ka tur normāls utf8 un db uzreiz arī glabājas visas garumzīmes utt (uzreiz ā,č,ē nevis Ä«,Ä).. bet vecie ieraksti rādas ķeburos..

 

Jautājums, kā es varētu vecos ierakstus pārkonvertēt no tā kodējuma uz normāla?

Edited by Devils666
Link to comment
Share on other sites

Tas ir čakars, man vienreiz bija šāda problēma.

 

Cēlonis bija šāds: netika uzlikts mysql_query("SET NAMES UTF8"). Lapā viss bija kārtībā, bet skatoties DB caur phpmyadmin bija tie paši ķeburi.

 

Atrisināju šādi: ar phpmyadmin eksportēju no db visu ar ķeburiem, importēju lokālā DB - rādījās ķeburi. Tad, ierakos phpmyadmin kodā, aizkomentēju rindiņu, kur tika izsaukts SET NAMES UTF8, eksportēju DB BEZ ķeburiem. Tālāk vecajā programma visur saliktu SET NAMES kur vajag un importēju datubāzi jau bez ķeburiem. Čerez Ž, bet variants strādā .

Link to comment
Share on other sites

Esmu slinks uz postēšanu ,bet tikko tieši vienu aizvēsturiski izveidojušos datubāzi pārdzinu normālā kodējumā.

Eksportēju tabulas, saglabājot .sql failā. Tad uzrīdīju šo svaigi cepto kodu, kas brutāli aizvieto līkos simbolus un galarezultātu importēju atpakaļ. Protams, pēc tam neaizmirstot par SET NAMES.

 

http://paste.php.lv/...4a3e80d47/nonum

 

Nezinu, kā ir pareizāk, bet pašlaik darbojas icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...