Jump to content
php.lv forumi

Vidusskola vs Tehnikums


laucinieks

Recommended Posts

Jā un gribēju piebilst, ka viedoklis "pirmām kārtām viss ir atkarīgs tikai no paša vēlmes mācīties un strādāt", nav tikai mans personīgais, bet tā vai līdzīgi domā bariņš cilvēku, kas ir atbildīgi par darba spēka pieņemšanu un atlaišanu vairākās iestādēs, ar kurām oficiāli vai neoficiāli ir bijusi darīšana un/vai pazīšanās :)

Tieši tas pats viedoklis ir attiecība arī pret sakrālo jautājumu - kur labāk studēt - LU vai tehniskajā?

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tev ir skaidrs, ko tu gribi un tav visam pa virsu ir dabiska vēlme to darīt, tad skolā vispār nav vajadzīgs iet, jo mūsdienās nav nekā tāda, ko skola varētu sniegt, bet, ko tu nevarētu iemācīties patstāvīgi daudz augstākā līmenī, daudz ātrāk un netērējot laiku liekām muļķībām.

Codez teiktais ir sitiens naglai uz galvas.

 

@laucinieks

Pats tagad esmu pēdējā kursa students. Pēc pamatskolas iestājos vidusskolā, nevis tehnikumā. Un augstskolā man vienkārši nav ko darīt. Gandrīz visu esmu apguvis un turpinu apgūt pašmācības ceļā. Augstskola manu izaugsmi nevis sekmē, bet gan bremzē.

 

Tā kā tev ir tikai 17 gadu, tev ir visas iespējas, pabeidzot vidusskolu, būt labākam par vismaz 90% augstskolu absolventu Latvijā IT jomā. Nopietni. Pilnveido savu angļu valodu, lasi labu literatūru, regulāri programmē, mācies domāt. Īpaši iesaku apsvērt pieslēgšanos kādam atvērtā koda projektam jomā, kas tevi interesē. Palīdzēs salikt lietas pa plauktiņiem :)

 

Lai veicas!

Edited by Xero
Link to comment
Share on other sites

Projekts, kura kods ir publicēts un licenzēts ar kādu no licencēm, kura ļauj attiecīgo kodu izmantot pēc savas patikas.

Piemēram PHP. Jebkurš var to izmantot bezmaksas; uzlabot, modificēt un tā tālāk.

 

https://github.com/

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, bet kāds no tā ir labums, ka es pa velti atdodu savus kodus, tik pat labi es varu uztaisīt un atstāt datorā.

L.

 

* Ja produkts gūst atsaucību, iespējams, saņemsi ieteikumus kā to uzlabot, tādējādi varēsi mācīties no savām kļūdām

* Projekts var būt kā portfolio sastāvdaļa

* Iespēja "to make the world a better place" ar savu foršo produktu

* Tu vari kļūt slavens :) (kāds varbūt izdomās piedāvāt tev darbu)

* Iespēja izrādīt protestu kapitālismam - visi par visu grib noplēst lielu piķi, bet tu dod par velti

Link to comment
Share on other sites

Mkay. Būs jāpaskatās kas un kā ;)! Pašlaik gaidu no amazones "Introduction to Algorithms 3rd edition". Tā kā tikko nomainīju tēmas būtību uz grāmatām, varbūt ir vēl kāda grāmata ko varu jau uzreiz ielikt wish listā, lai pēc tam nebūtu jāprasa? Grāmata par programmēšanu u.t.t., kuru būtu vērts izlasīt.

L.

Link to comment
Share on other sites

Lielos vilcienos kad gribēsi kaut kur sākt strādāt, darba devējs gribēs redzēt, ko tu vari uzbūvēt. Ja viss, ko tu varēsi parādīt ir kāda CS monitora lapa, tad normālā gadījumā tevi neviens darbā neņems.

 

Ja būsi kaut ko būvējis, ar to dalījies publiski, radījis ko interesantu, tad tevi paņems darbā visai veikli. Būtībā iesaistoties kādos projektos vai pats uzsākot kādu open source projektu tu nodrošini sev pieredzi, ko novērtēs tavs potenciālais darba devējs.

 

Tas ir arī stāsts no manas pieredzes, kāpēc es šobrīd strādāju tur, kur es strādāju. Rakstīju savu blogu, dalījos ar zināšanām, dalījos ar sarakstīto kodu un mani pamanīja & piedāvāja darbu. Šobrīd paskatoties kaut kādus puslīdz nopietnu uzņēmumu darba sludinājumus ārzemēs viņi pat prasa saiti uz tavu github profilu, lai redzētu, kas ir tas, ko tu proti un kā tu kodē.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...