Jump to content
php.lv forumi

IT resurss latviešu valodā


nemec

Recommended Posts

Latviešu valodā ir pieejams teit.lv (kopīgs blogs), kurā gatavoju (šobrīd tikai es) dažādas tēmas, kas skar programmētājus, administratorus, dizainerus, PR speciālistus, IT vadītājus un citas ar IT saistītas profesijas.

Ja jums ir kāda tēma, par kuru vēlaties gūt jaunas zināšanas, tad varat ieteikt to tēmu ideju forumā.

Ja ir kāds prasmīgs rakstītājs un tam ir ko pastāstīt kolēģiem, tad var pievienoties mūsu pulkam ar tādām priekšrocībām: nav jādomā par bloga noformējumu (kaut vai koda gabalu izvadīšanu); mēs rūpējamies par mārketingu (twitter.com nekur.lv un citi).

Uzreiz varu pieminēt copy&&paste par ideju, tad teit.lv ir līdzīgs Krievijas habrahabr.ru

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Latviešu kopiena tāda maza un intereses izkaisītas. Personīgi es jūtu lielu bloku sevī, lai rakstītu blogu vai pat programmas komentārus ne angliski.

Savā laikā bija aktuāli ļerkstēt, lai iegūtu respektu vietējā tirgū, droši vien ka arī tagad tas ir aktuāli. Tas ir par garlaicīgajiem tematiem, it kā aktualitātēm. Par reāliem dzīves stāstiem - noteikti būtu interesanti.

Lai izdodas!

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Latviešu kopiena tāda maza un intereses izkaisītas.

Latviešu IT kopiena paša izkaisīta. Izņemot PHP programmētājus (šajā forumā), es nezinu nevienu vietu, kur varētu atrasts pārējos programmētājus (java, python, ruby utt),

 

Personīgi es jūtu lielu bloku sevī, lai rakstītu blogu

Nevajag jau visiem rakstīt. Ja pieņemam, ka no 20 000+ IT cilvēku Latvijā, vismaz 1% rakstīs pa 1 tēmai mēnesī, tad dienā mēs iegūsim veselas 6 tēmas latviešu valodā, kas ir pilnībā pietiekoši.

Par sevi varu pateikt, ka sākumā es mēģināju rakstīt katru dienu pa vienai stundai (tā bija sava veida atslodze no ikdienas darba). Vēlāk tomēr sapratu, ka kādas tēmas drukāšana aizrauj un negribās pārtraukt iesākto darbu, tāpēc šobrīd es veltu 2-3 stundas brīvdienā, lai pilnveidot savas zināšanas un padalīties ar citiem.

 

vai pat programmas komentārus ne angliski.

Par komentāriem es pilnībā piekrītu, tos jāraksta angliski.

 

Savā laikā bija aktuāli ļerkstēt, lai iegūtu respektu vietējā tirgū, droši vien ka arī tagad tas ir aktuāli. Tas ir par garlaicīgajiem tematiem, it kā aktualitātēm. Par reāliem dzīves stāstiem - noteikti būtu interesanti.

Jebkurā gadījumā, dalīties pieredzē ir viens no veidiem kā pilnveidot savas zināšanas. Jūs pierādāt sev un citiem, ka esat tik tiešām kompetents šajā jomā.

Studenti, kas studē kādu IT saistītu profesiju, varētu ļoti viegli dalīties ar saviem referātiem. Es pats esmu students, tāpēc daži referāti pārklājas ar teit.lv tēmām (piemēram git-flow špikeris http://teit.lv/versiju-kontroles-sistemas/zarosanas-komandu-spikeris.html )

 

ieteiktu paskatīties uz habrahabr.ru un smelties no turienes idejas par šāda bloga izveidi

Es habrahabr.ru sekoju +/- regulāri, par kādām idejām iet runa?

Link to comment
Share on other sites

masveidību, 6 raksti dienā ir nožēlojami, no 6 rakstiem dienā labākajā gadījumā reizi 2 dienās 1 būs lasāms

njaa... laikam piekrīti Šai domai

 

-------

Vispār doma ir atbalstāma, sakuma varbūt arī nebus daudz rakstu, bet ar laiku būs jau labi.

Un 6 kvalitatīvi orģināl raksti dienā priekš LR jau būtu idiāli, paskaties cik jaunu rakstu ir citos tematiskajos portālos

labākajā gadijumā 1-2 dienā, pat nav jāmeklē tematiskie portāl, pat ziņu portālos faktiski nav orģināl rakstu ..

 

Ieteiktu , lai var rakstus komentēt

 

 

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...