Jump to content
php.lv forumi

latviešu valodas lietojums


renathy

Recommended Posts

Gribēju nedaudz palamāties par vienu projektu, ko nesen uzsāku uzturēt.

Lamāšanās tamdēļ, ka viss šajā projektā ir latviešu valodā - klašu nosaukumi, mainīgo nosaukumi un pat kolonnu nosaukumi datu bāzē.

 

Piemēram, datubāzē kolonna, kas satur izvēlnes nosaukumu saucas "palama", turpat sastopamas kolonnas "iegajis", "izveidots", "ieplanots", "karta"...

Savukārt, kodā viss mantojas no klases "pamats", kur ir tādas lieliskas funkcijas kā AtrastSvarigo, Izvade, Ieladet, Izpildit, Prieksapstrade, IeietProfila, CitaIzvelne, NakosaisSablons utt., atribūti sakne, dati utt.

Visi faili arī attiecīgi latviešu valodā.

Un pat html-ā class u.c. arī ir latviešu.

 

Un vēl viss ir pārāk objektorientēts ;).

 

Vienkārši brrrrr.

Nē, latviešu valodai nav ne vainas, bet tomēr pierastāk ir kaut kā citādāk.

Vai esat sastapušies ar ko tādu vai paši varbūt "mīlat" latviešu valodu?

Un kā man vajadzētu turpināt - tādā pašā stilā, vai tomēr veidot, piemēram, tabulas angļu valodā, klases angļu valodā utt.

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

 

Un kā man vajadzētu turpināt - tādā pašā stilā, vai tomēr veidot, piemēram, tabulas angļu valodā, klases angļu valodā utt.

Nēsi nekad saticies ar Deutschland programeriem :(

Tur PILNIGI VISS ir vāciski ... , kur problēma, ja projekts ir priekš Latvijas?

Kāpēc būtu viss jāraksta Angliski?

Daudzmaz starptautiskā projēktā -> Ok. saprotams, bet lokāli?

Kur problēma?

edit: nu ir zināmas problemas ja NickName nosauc par palamu -> tur piekritīšu - bet komenti, + funkciju nosaukumi ( ja protams tie ir uz reiz saprotami), Nu neredzu probzas, ja vel ir daudzmaz normāli komenti

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nu taisnība jau it kā, tomēr daudz vieglāk strādāt, kad vairāk vai mazāk standarta un visurizmantoti nosaukumi. Kaut kā vieglāk rakstīt "menu" un "showMenu" nevis "izvelne" un "paraditIzvelni". Bez tam jāsaka vairākās vietās latviskojumi ir vienkārši smieklīgi. :)

 

R.

Link to comment
Share on other sites

Nu es noteikti ietu soli tālāk un uztaisītu, lai kodu pirms izpilde translē un to varētu rakstīs šādi (visus keywordus latviski):

 

klase Lietotājs{
 funkcija ielādēt($id){
   ja ($šis->lietotājs=Datubāze::kverijs('ATLASĪT * NO lietotāji KUR id=%s',$id)){
     atgriezt $šis->lietotājs;
   } citādi {
     atgriezt Nekas;
   }
 }
}

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Nu es noteikti ietu soli tālāk un uztaisītu, lai kodu pirms izpilde translē un to varētu rakstīs šādi (visus keywordus latviski):

 

klase Lietotājs{
 funkcija ielādēt($id){
   ja ($šis->lietotājs=Datubāze::kverijs('ATLASĪT * NO lietotāji KUR id=%s',$id)){
     atgriezt $šis->lietotājs;
   } citādi {
     atgriezt Nekas;
   }
 }
}

Labs ;)

Vispār, tā sākt kļūt par drūmu patiesību.

Kaut gan kā jau minēju, ja projekts latvisks, tad šur tur var pagrēkot un kādu funkciju arī 'nolamāt' latviski.

piem.

function funkcija1234($a999){
.... xxx
}
// vai tomēr
function funkcija_atgriezj_gatavu_izvelni($izvelnes_masivs){
....xxx
}

 

Un ja tā filozofiski paskatās, tad tie angliskie termini arī ir diezgan ņirdzīgi, pierasti, bet ņirdzīgi.

Jo īsti jau nav tīru kompjuter terminu, pārsvarā visi ir atvasinājumi no ikdienā lietojamiem vārdiem.

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Lamāšanās tamdēļ, ka viss šajā projektā ir latviešu valodā

 

Man liekas, ka, ja tu esi īsts programmētājs, tev jāprot pielāgoties tā projekta stilam, kurā strādā - citādi gadās, ka viens raksta Funkcija(), cits fun_kcija(), vēl kāds funKcija() un beigās projekts izskatās pēc murga.

 

Un es pats bieži vien uztaisu kādu projektu latviski - vienkārši lai neiesūc rutīna. Dažādu maimīgo un funkciju nosaukumu meklēšana man liekas ļoti radoša lieta, dažreiz jau jāatpūšas no simtās show_list() utml.

Link to comment
Share on other sites

Rakstīt visu vajag tomēr eng valodā, rakstīt kaut kādas fijas latviski, tas taču ir užas, ja vien nav doma klientu uzlikt uz supporta "ausīm". (bieži vien visiem po, ka tik strādā un nav gļuku.) Ja gribi pierakstīt kaut ko latviski, aber lūdzu, ieliec komentāru latviešu valodā, ko kas katrs dara un būs tev latvisks kods. Esmu tikai par eng lietošanu izstrādē. Savādāk īsti nav noprotams, vai tas kas licis latviskas klases, visā projektā, vispār māk programmēt. Domāju, ka tā vaina ir nākusi no skolas soliem, jo nu cik skolās vienmēr māca arī piem pascāla atceros, ka vajadzēja latviski šo to veidot, likt mainīgos, utt... droši vien tā doma arī ir aizgājusi tālāk.

 

Vārdu sakot, smags gadījums, veido tālāk visu eng mēlē.

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

esmu arī rakstījis vienu projektu tīri latviski, pēc tam tās klases kad sāku izmantot citos projektos, tad nekas cits neatlika kā pārrakstīt angliski.

 

bet vispār mani pat universitātē mācija, ka ja raksta latviski, tad raksta pilnībā visu un tad skaitās ok. domāju, ka nebūtu arī grūti atrast sources, kur viss pilnībā ir spāniski vai vāciski.

 

kodu turpmāk raksti kā projekts ir iesākts - latviski, vai arī pilnībā visu pārraksti angliski. jo kā jau bija minēts, projektam jābūt visam vienotā stilā - tātad jāturpina tādā pašā garā.

 

trakāk, ir tad, kad cilvēks sāk rakstīt jaucot vairākas valodas. piemēram, getPersonasCode().

Link to comment
Share on other sites

domāju, ka nebūtu arī grūti atrast sources, kur viss pilnībā ir spāniski vai vāciski.

90% vācijā tapuši kodi būs Vāciski.

protams ja tie nav domāti globālajam tirgum, bet visi iekšējai lietošanai būs vāciski.

P.S. pat esmu redzējis Vācijā pasūtītu kodu (lielā starptautiskā firmā), kas veidos pamatā vāciski, neskatoties ka pasūtītājs nebūt nebija no vācijas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...