Jump to content
php.lv forumi

PHP OOP


eT`

Recommended Posts

Sāku lēnām mācīties OOP. Noskatījos visus video kas bija killerphp OOP sadaļā.

Tagad mēģinu kaut ko lēnām izveidot.

 

Pagaidām man ir šādi:

 

class.lib fails - http://paste.php.lv/79374e3c6b106d93c3a825c9ade541ea?lang=php

index.php - http://paste.php.lv/ba32a3e56d12fd530a7fb2439173aa9f?lang=php

 

un templates/default/index.php man izdevās izsaukt $site["site_title"]

 

tālāk man ir jautājums par klašu sadalīšanu.

Kā vislabāk sadalīt tās pa failiem.

Atšķīrība no moduļa uz kuru tās attiecas ( piem. visas klases kas darbojas ar lietotāju profiliem ir classUser.lib utt. )?

 

Tālāk mēģināšu templates index failā palaist kkādu MVC principu ( lai includo attiecīgo lapu no attiecīgā folder atkarībā no $_SERVER['REQUEST_URI']; )

 

Vai esmu uz pareizā ceļa? Ja nē, ko es daru nepreizi?

 

Paldies!

Edited by eT`
Link to comment
Share on other sites

nu tāda jau ir doma tikai MVC principu izmantošu lai ar .htaccessu varētu uzlikt manalapa.lv/user

explodojot REQUEST_URI

 

vienkārši par OOP prasu vai pašlaik pareizi visu daru, ko uzreiz ievērot, lai nepieļautu kļūdas.

Edited by eT`
Link to comment
Share on other sites

Vari lejuplādēt un papētīt kā darbojas simplemvc. Nav diži daudz failu. Izpētot katru radīsies priekšstats par to, kāda zapte ir Tavā paraugā! Lai gan ir pieejams daudz variantu, pagaidām tīkamākais laikam man ir CI, bet veidoju arī pats savu, tīri mācību nolūkiem ^^

Būtu labi, ja uzdotu specifiskāku jautājumu, jo uz "Vai esmu uz pareizā ceļa? Ja nē, ko es daru nepreizi?" var tikpat labi atbildēt ar - Nē un Visu.

veiksmi eT

Link to comment
Share on other sites

nu tāda jau ir doma tikai MVC principu izmantošu lai ar .htaccessu varētu uzlikt manalapa.lv/user

explodojot REQUEST_URI

 

Laikam neesi sapratis, ka MVC principā nozīmē to, ka kods tiek strukturēts tā, lai viss nebūtu vienā putrā - prezentācija nodalīta no loģikas un db. Tam nav nekāda sakara ar tavalapa.lv/user :)

Link to comment
Share on other sites

MVC, vienkārši sakot ir...

 

Viens fails - "index.php", kurš linku, kas ir pārrakstīts ar "mod_rewrite", pasviež kādam no kontroleriem, ja nosaukumi atbilst.

 

Kontrolerim ir "action'i", kuri īstenībā ir tās pašas funkcijas, tikai publiskas un "prefix'otas" ar, piemēram, "action".

 

"Action's" izdomā (tātad kontroleris) ko talāk darīt. Teiksim kontrolerī drīkst būs izsaukta modeļa instance. Un tad sanāk kas tāds...

 

public function action_signout() {

$a2 = new Model_A2();
$a2->signout();

}

 

Pats kontroleris neko nedrīkst darīt! Tikai vadīt uz modeli, kas to dara.

 

Modelī notiek viss "ekšens"!

 

Tad kad "ekšens" ir beidzis, kontroleris ielādē skatu. Skatā arī enkāds "ekšens" nav. Tikai prezentācija.

 

Tas kopumā dod viegli saprotamu, sakārtotu kodu. Čaļi par MVC to nosauca!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...