Jump to content
php.lv forumi

div tabula ar px un procentiem un lapas izmērs ar % vai px


metroid2

Recommended Posts

Sveiki, jautājums ir tāds vai ir iespējams apvienot px ar procentiem, man nesanāk, negrib strādāt.. toist..

 

.body { border : 1pt solid black; }
.left { float : left; width : 48%; }
.right { float : right; width : 48%; }
.spacer { clear : both; }

<div class=body>
 <div class=left>LEFT CONTENT</div>
 <div class=right>RIGHT CONTENT</div>
 <div class=spacer></div> <!-- note no content -->
</div>

Vai ir iespējams right uzlikt uz px bet left uz atlikušo lapas daļu..? Vai ir kādi padomi, jo man kaut kā nesanāk..

Edited by metroid2
Link to comment
Share on other sites

Pamēģini vienu vērtību kā konkrētu vērtību (tur pikseļi, procenti utml.), bet otru kā "auto" (tikai ir jāsaprot, ka "auto" nav mags ar kristāla lodi un Viņam kaut kā ir jāspēj saprast (laikam no "parent element") cik daudz "ir atlicis").

 

P.S. Alternatīva ir ar JScript'u izrēķināt un tad piešķirt, bet būtu pareizāk to visu ar CSS izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

ok, paldies un vēl viens jautājums.. kādi ir ieteikumi mājas lapu veidošanai, veidot ar procentiem vai ar px..

Jo abos divos variantos kad tu samazini logu tas kas ir uz procentiem brauc līdz loga izmēriem.. man tas neliekas forši..

Defultā man liekas ka pārsvarā cilvēki lieto 1024 ekrāna izmērus, tad varbūt labāk taisīt visu uz px vai arī ar procentiem spēlēties?.. Kādi ir jūsu ieteikumi?.

Piemērs ir tvnet kad tu samazini logu teu viss stāv uz vietas a piemēram mārča dotais variants brauc līdz.. kā jus uzskatat?.. Varbūt es neskaidri izteicos pa logiem tāpēc skat. bildes pielikumā.

________

Paldies par kodiem mārcim un pārējiem, gan jeu tikšu galā ar pārējo..

post-8245-0-03551000-1307689677_thumb.jpg

post-8245-0-97638400-1307689683_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skatoties ko plaano taisiit un kaadus apmekleetaajus plaano sagaidiit.

 

Ja ir veelme taisiit vienu teemu visiem apmekleetaajiem (arii kas naak no mobiilajiem telefoniem un tabletiem), tad fluiidie (nezinu kaa latviski) layout'i buus laikaa (http://www.webmonkey...ponsive-design/)

 

Ja taisa teemu tikai cilveekiem kas naak no PC, tad jaa - var 1024px platumu njemt par pamatu un visu taisiit pa pikseljiem.

 

Piemineeshu veel to, ka ja izmanto procentus tad buutu veelams noraadiit maksimaalo platumu, jo man ljoti kretinee, ka uz platekraana lapa izpleshaas pa visu platumu. Taadeelj nekad nelietoju maksimizeetu paarluuku.

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

No sākuma noteikti tikai auditorīja būs caur pc, bet iespējams pēc tam arī kādu mobīlo versīju varētu uztaisīt.. Bet es domāju, ka nevajag iesprinkt taisīt arī pc versīju skatāmu caur mobīlo jo var jeu drošvien uztaisīt kaut ko no php kad atpazīst kad nāk no telefona un pāradresēt uz wap.tiripiri.tiripiri

 

Gribētu dzirdēt citu domas par to kā labāk taisīt lapas pamatu uz px ar noteiktu izmēru, es domāju 1024 vai arī ar procentiem?..

Link to comment
Share on other sites

Var atpaziit ka naak no telefona (vai no jebkaa), bet tad ir jaataisa jauna teema. Ja tu taisi visu 'ar procentiem' tad var izmantot to pashu teemu (protams vajadzees speciaalu CSS). Kaa arii muusdienaas izshkjirtspeejas ir ljoti dazhaadas un biezhi iznaak kas jauns/nestandarta. Ja tev viss buus 'ar procentiem' tad tas automaatiski pielaagosies tai izshkjirtspeejai bez tavas iejaukshanaas turpretim ja viss buus preciizs ar pikseljiem, tad lapa buus vai nu par platu vai nu par shauru (vispaariigi runaajot).

Link to comment
Share on other sites

Cik es lasīju internetā ap 30 procentiem lieto vēl 800x600 bet vairāk kā puse 1024.. iespējams ka arī daGrevis variants ir labs..

Klau a ir iespējams veidot uz procentiem bet kad samazina loga izmēru visa lapa nebrauc līdz bet stāv uz vietas..? Piemērs arī ši lapa.. Manu prāt tas nau īpaši patīkami kad mazinot logi viss mazinās līdzi..

Link to comment
Share on other sites

Cik es lasīju internetā ap 30 procentiem lieto vēl 800x600 bet vairāk kā puse 1024.. iespējams ka arī daGrevis variants ir labs..

Klau a ir iespējams veidot uz procentiem bet kad samazina loga izmēru visa lapa nebrauc līdz bet stāv uz vietas..? Piemērs arī ši lapa.. Manu prāt tas nau īpaši patīkami kad mazinot logi viss mazinās līdzi..

 

Jā, 30%, ja joprojām dzīvo 2001. gadā

 

Lūk, reāla statistika no lapas Latvijā, ~105k lietotāji mēnesī

stats.PNG

 

Mierīgi var taisīt, rēķinoties ar 1000px platumā.

 

Ja jau iespringstam uz mazākā izšķirtspējām, kā tad būs ar telefoniem utt? :)

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

466 dažādas rezalūcījas..

Nu nezinu tagad sāku šaubīties vai taisīt uz px.. man vienīgajam tāds jautajums te ir bijis jo manu prāt tas ir pats pamats uz kā viss veidosies tāpēc jāizvēlas kārtīgi..

facebook, draugiem, tvnet lieto fiksēto izmēru, tas būtu uz px.. bet daudzi citi lieto arī % izmēru piemēram tā pati googles māte.

Edited by metroid2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...