Jump to content
php.lv forumi

Par programmētājiem.


L55

Recommended Posts

Labdien, vēlējos uzdot pāris jautājumus. Vai jūs nevarētu ieteikt kādas skolas kurā mācīties par programmētāju (Pēc 9.klases)? Kādas algas vidēji saņem programmētāji, gan tie kam nav pieredzes, gan tie kuriem tāda ir? Ir jāizdara izvēle par profesiju un mani interesē datori. Pieredzes programēšanā nav, tikai minimāli ar html un seo. Paldies.

Edited by L55
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Te ir čupa ar tēmām bijusi par izglītību, vajag tik parakties forumā, vai izmantot meklētāju...

 

Par algām, domāju, ka tāds bez pieredzes kas kaut ko drusku tomēr rubī var mierīgi iekārtoties par kādiem 400ls/mēn un uz augšu. Pieredzi var savākt arī strādājot no mājām, kaut vai cepot pa kādai mājaslapai.

Link to comment
Share on other sites

Bez pieredzes 400 un vairāk Ls mēnesī? Aizmirsti.

 

Pēc 9. klases liekas ņem cilvēkus Rīgas tehniskā koledža.

 

Es gan gribētu teikt, ka mācīties par programmētāju lai pelnītu lielo naudu ne tuvu nav pareizs domu gājiens. Mācīties un strādāt vajag tajā virzienā, kas reāli aizrauj. Ar profesijas izvēli manuprāt 9. klasē vēl nav jāsteidzas un var mierīgi iet arī vidusskolā.

Link to comment
Share on other sites

Pēc 9. klases liekas ņem cilvēkus Rīgas tehniskā koledža.

 

Jap, vai arī Rīgas Valsts tehnikumā (kur Es tagad mācos). Pēc tam jau nu atliek vai nu nedarīt neko, vai nu doties uz LU, vai nu doties uz kādu vietiņu ārzemēs.

Link to comment
Share on other sites

Te ir čupa ar tēmām bijusi par izglītību, vajag tik parakties forumā, vai izmantot meklētāju...

 

Par algām, domāju, ka tāds bez pieredzes kas kaut ko drusku tomēr rubī var mierīgi iekārtoties par kādiem 400ls/mēn un uz augšu. Pieredzi var savākt arī strādājot no mājām, kaut vai cepot pa kādai mājaslapai.

Paldies, pameklēšu arī.

 

Bez pieredzes 400 un vairāk Ls mēnesī? Aizmirsti.

 

Pēc 9. klases liekas ņem cilvēkus Rīgas tehniskā koledža.

 

Es gan gribētu teikt, ka mācīties par programmētāju lai pelnītu lielo naudu ne tuvu nav pareizs domu gājiens. Mācīties un strādāt vajag tajā virzienā, kas reāli aizrauj. Ar profesijas izvēli manuprāt 9. klasē vēl nav jāsteidzas un var mierīgi iet arī vidusskolā.

Mani interesē programmēšana. Bet alga arī svarīga, negribās lai ir tā ka visu mūžu izdzīvo nevis dzīvo. Esmu gatavs pirmos gadus strādāt par mazu algu, bet ne visu mūžu. Ar vairāku gadu pieredzi būtu apmierināts ar 500ls uz rokām. Cik iespējams tas ir Latvijā ja tev ir (5; 10 gadu) pieredze?

Link to comment
Share on other sites

Viss ir atkarīgs no Tavas galvas, vēlmes saprast, iemācīties, un, protams, spēju "domāt ārpus kastes". Zinu cilvēku, kurš pelna 1,4k Ls uz rokas strādājot Latvijā!

Link to comment
Share on other sites

RTK mācos personīgi. Skolai nav ne vainas. Piekrītu tam, ka vaig iet mācīties par to, kas aizrauj utml.

Nepiekrītu, ka pēc 9 vaig iet uz Vidusskolu. Ko tu tur atradīsi? Pazaudētus 2 gadus, vidusskolu tā pat iejauc kopā prof. vidusskolās un miers. Vienkārši citiem lēnāk tas aiziet.

Es iesku RTK.

Link to comment
Share on other sites

RTK mācos personīgi. Skolai nav ne vainas. Piekrītu tam, ka vaig iet mācīties par to, kas aizrauj utml.

Nepiekrītu, ka pēc 9 vaig iet uz Vidusskolu. Ko tu tur atradīsi? Pazaudētus 2 gadus, vidusskolu tā pat iejauc kopā prof. vidusskolās un miers. Vienkārši citiem lēnāk tas aiziet.

Es iesku RTK.

 

Kāpēc divus gadus? Es pat teiktu, ka trīs.

Link to comment
Share on other sites

Būs man jāuzsāk flame war, bet es teiktu, labāk mācies vidusskolā, un vēl labāk, ja saproti, ka ir jāmācās un ir vēlme to darīt, tad stājies ģimnāzijā. Programmēšana jau nav tikai zināt koda sintaksi vai pāris kārtošanas algoritmus, programmēšana ir domāšanas veids. Būsi apguvis mūžā labi vienu sintaksi, pārējās pielips kā muša pie medus, jo princips kā tāds jau tevī būs. Kā arī to visu iemācās pats, programmēšana vispār ir 90% pats un 10% izglītība, tā kā mācoties ģimnāzijā būs divi zaķi ar vienu šāvienu - spēcīga teorētiskā bāze augstskolai un paralēli tā pat varēsi mājās sēdēt naktīm un programmēt, bet ja to tu negribi darīt, tad šī nozare nav tev.

 

Nedaudz arī papildinot Kaklz. Nav nemaz tādas nozares vai izglītības, kura pēc definīcijas būtu "liela alga un laba dzīve". Jāmācās un jācīnās ir katrā nozarē, un ja tā objektīvi paskatās uz padarīto - kas manuprāt ir niecīgi maz - un pavērtē, tad apgūt programmēšanu, ja to maz var, ir makten laikietilpīgs process, lai neteiktu vairāk, un tajā visā nospēlē tikai viens faktors - entuziasms.

Link to comment
Share on other sites

Nu uz vidusskolu es 100% neiešu. Programmēšana ir viena no lietām kas mani interesē, bet priekšroku dotu tai tapēc ka visām pārējām interesēm atalgojums ir tāds, ar kuru sanāk tikai izdzīvot nevis kaut cik normāli dzīvot. Gribētu painteresēties par RTK un RVT iestājeksāmeniem. Cik grūti viņi ir, kas vairāk būtu jāpamācās pirms viņus liek? Iespējams ir kādi citi padomi vai ieteikumi kā viņus vieglāk nolikt? Paldies par atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

Tāda nostāja, ka vidusskolu nevajag ir galīgi aplama. Pa lielam, loģisko domāšanu vajag attīstīt, jo tas programmēšanā ir svarīgākais.. mācēt domāt un spriest. Salīdzinājumā ar pamatskolas matemātiku.. tur no nopietnas loģikas ne smakas.

RTK un RVT gadījumā atkal var palaist garām citas vidējās izglītības zināšanu bāzes.

 

Un par motivāciju, Kaklz ir taisnība. Vajag gribēt programmēt, nevis uzreiz gribēt pelnīt miljonus un tad domāt, kā programmēt.

 

Pa lielam: Vidusskola + LU ir tīri ok.

Edited by KillerBean
Link to comment
Share on other sites

Nav nemaz tādas nozares vai izglītības, kura pēc definīcijas būtu "liela alga un laba dzīve".

Vispār jau programmēšana pēc definīcijas ir nozare, kurā pelna visvairāk. Sākot ar to, ka ir lielas algas, turpinot ar to, ka tā ir vienīgā nozare, kurā cilvēki dažu gadu laikā bez pamatkapitāla var izveidot pat miljardiem vērtas kompānijas, un beidzot ar to, ka starp pasaules bagātākajiem cilvēkiem, programmētāji ir visbiežāk pārstāvētā profesija.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, vidusskola nav nemaz tik slikta izvēle. Ja vēl paralēli paņem kaut vai tos pašus progmeistara kursus, tad pamats būs arī programmēšanā, kas vēlāk atvieglos arī studijas augstskolā. Ietaupīs veselu gadu un pamatskolas viela nebūs tik sasteigta un saspiesta.

Link to comment
Share on other sites

Ar to vidusskolu ir tā, ka... cilvēks var aiziet uz vidusskolu. Pabeigt tos trīs gadus, bet netikt nekur tālāk! Pat nerunāsim par LU! Kas Viņam pēc šiem trim gadiem ir? Izglītība, kas neder pilnīgi nekam (padziļinātas zināšanas visur, ko mācījās pamatskolā - nekas specifisks, saistīts ar nākotnes profesiju). Ejot uz tehnikumu, pabeidzot tos četrus gadus, cilvēks iegūst 3.5 gadus "lēnu vilkšanu" pa Pascal, tad C++, plus, vēl .5 gadu praksi programmēšanā. Pat ja cilvēks vairs netiek nekur augstāk (varbūt negrib tikt) - Viņa attiecīgās nozares zināšanu bāze un, protams, "papīrs" ir tāds, ka Viņš jau var teorētiski doties meklēt vismaz kaut kādu darbu! Tehnikums ir kā glābšanas riņķis!

 

Labojums #1:

 

Es pats tiku iekšā gan RVT, gan RTK. Izvēlējos RVT, jo "tur bija labāka karma". Iestājeksāmeni ir bērnišķīgi vienkārši, kur...

 

...latviešu valodā ir jāmāk salikt komati un ielikt iztrūkstošie burti attiecīgajā vārda vietā,

...angļu valodā (ja kaut ko nejaucu) ir arī kaut kas uz to pusi - konkrēti nekas,

...bet matemātikā jāmāk labā līmenī viss, ko mācīja skolā. Tas arī ir svarīgākais.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...