Jump to content
php.lv forumi

Saakam mācīties datu bāzes


saimon_k

Recommended Posts

Sveiki.

Tā kā esmu gana slinks lai ķēpātos ar localhosta instalēšanu [kas man nekad nav izedevusies līdz galam] un man ir vieta uz serveris.lv, visus savus darbus testēju uzreiz netā.

Pēdējais laiks sākt kaut ko darīt ar datu bāzēm. [pašlaik reāli neprotu neko, ir tikai teorētiskas zināšānas un +- izpratne par principiem]

So-- esmu izveidojis datu bāzi ar nosaukumu 'test' izmantojot serveris.lv Web Administrēšanas tūli.

Gribētu uzzināt kā man būs piekonektēties datu bāzei ar PHP?

Kods dots 'sarkanajā PHP grāmatā':

$dbh = mysql_connect("adrese.lv", "lietotājs", "parole");

Kāda tad būtu tā adrese šai noteiktai datu bāzei?

UPD: laikam shitaada: domain_lv_-_databasename

[Database Prefix: domain_lv_-_]

 

Vēl te ir tāds phpMyAdmin 2.3.2 tūlis bet no tā pagaidām neko nesaprotu, tajaa shobriid arii nekaa nav.

 

 

Sorry, ka tiek uzdoti šādi jautājumi, bet tie ir pilnīgi loģiski ja nezinam ne-ko.

Varbūt kāds labdaris var uzrakstīt tādu īsu ievadu ar ko man sākt?

 

Vēl viens nesaprasts jautājums - kā šādu datu bāzi vispār administrēt, ja tā atrodas uz servera, pie kam *.sql failus nekur arii nekur neredzu.

Edited by saimon_k
Link to comment
Share on other sites

Vēl viens nesaprasts jautājums - kā šādu datu bāzi vispār administrēt, ja tā atrodas uz servera, pie kam *.sql failus nekur arii nekur neredzu.

12753[/snapback]

 

aa) serversis datus neglabaa *.sql failaa.

bee) tos failus tu uz servera arii neredzeesi

cee) datu baazi var administreet caur phpMyAdmin, ko serveris.lv arii piedaavaa

dee) peedeejais laiks mest slinkumu pie malas un dariit kaut ko pasham

Link to comment
Share on other sites

dee) peedeejais laiks mest slinkumu pie malas un dariit kaut ko pasham

12755[/snapback]

 

Gudrs tu mums esi. ;)

tikai izklausas peec kaarteeja speca augstpaatiigaa "DAAAA.... " skatiijuma uz iesaaceeju. pamatotas atbildes buutu laba lieta. kaapeec neredzeeshu? kaapeec serveris datus neglabaa *.sql failos? Vai datu baaze varees administreet tikai un vieniigi ar phpMyAdmin, vai iespeejams piesleegties arii ar, teiksim, MySQL - Front?

Edited by saimon_k
Link to comment
Share on other sites

sql - ir SQL komandu skripts

MySQL serveris glabā datus tā: atsevišķs folderis datu bāzei, kurā ir 3 faili - *.myi - indeksi, *.myd - dati, *.frm - tabulas lauku definīcijas

 

*.sqlā glabājas SQL komandas - ieliec šito, nodzēs to utml

 

atkarībā no hosteriem, tev var un arī nevar būt pieejas pie datu bāzes "no ārpasaules". parasti jau vairāk piesaista lietotājus pie "localhost" - t.i. ar kaut kādiem rīkiem var slēgties tikai no tā paša servera, tāpēc ar'iliek phpMyAdmin

 

iekš MySQL front tu vari noeksportēt datu bāzes tabulas uz sql skriptu, ko pēc tam importēt phpMyAdmin un otrādi (atkarībā no tiesībām)

Link to comment
Share on other sites

dee) peedeejais laiks mest slinkumu pie malas un dariit kaut ko pasham

12755[/snapback]

 

Gudrs tu mums esi. ;)

tikai izklausas peec kaarteeja speca augstpaatiigaa "DAAAA.... " skatiijuma uz iesaaceeju. pamatotas atbildes buutu laba lieta. kaapeec neredzeeshu? kaapeec serveris datus neglabaa *.sql failos? Vai datu baaze varees administreet tikai un vieniigi ar phpMyAdmin, vai iespeejams piesleegties arii ar, teiksim, MySQL - Front?

12758[/snapback]

 

vot neesu nekaads specs...

manupraat reti kur var tikt pie mysql failiem klaat.

Ar mysql front tu klaat netiksi, jo uz serveris.lv pie DB tiek tikai ar localhost. tas ir droshiibas deelj. taapeec no citurienes klaat nevar tikt.

 

neredzeesi taapec failus, lai neko nesachakareetu, vai neizdomaatu mainiit kaadam no failiem nosaukumus, vai citaadi sabojaat failu (kaut vai netiishaam)

a varbuut tu pirmo reizi redzeesi taadu failu ar paplashinaajumu myi vai myd

vai frm un izdomaasi izdzeest, jo ko vinji tur vietu aiznjem, un naf arii paziistami.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...