Jump to content
php.lv forumi

teksta validācija


Aiviss

Recommended Posts

Uzdevums: Nepieciešams validēt (noteikt vai strings ir "drošs") TEKSTU. Bet teksts var būt Latviešu, Krievu un protams, angļu valodā ar atstarpēm, skaitļiem un dažiem biežāk lietotajiem simboliem @";:!.,?/_)(*&^% un tas var saturēt atstarpes. Kodējums UTF-8 (ja nekļūdos). Principā to varētu pielīdzināt "Bloga" rakstam.

 

Tas noteikti ir vienkārši, taču Jautāju, lai nākotnē zinātu, kā to visspareizāk darīt!

+

Varbūt man ir nepareiza pieeja?

 

 

Mans variants - preg_match + htmlEntities.

or

public function sanitize($str) {
   	return $str = filter_var($input, FILTER_SANITIZE_STRING);
}//sanitize($str)

 

 

 

P.S. (bezSQL injekciju aizs....) + Ja nav grūti varbūt ir piemērs (bet var arī bez - tīri teorētiski).

 

Paldies.

 

Ar cieņu,

Aivis.

Edited by Aiviss
Link to comment
Share on other sites

Pareizā pieeja (vienkāršāk) būtu izfiltrēt no teksta nevēlamās lietas, nevis pārbaudīt vai teksts satur tikai to ko tas drīkst saturēt.

 

Kaut kādiem blogu ierakstiem man vismaz nekad nav nācies veikt īpašu validāciju. Pietiek ar izsargāšanos no sql injekcijām un, varbūt, kādu nevēlamu html tagu izgriezšanu.

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

peronīgi pāšam bija ideja iebāzt iekša array un caur viņu filtrēt protams vienmēr var kaut ko izdomāt pieej jautājumam radoši !

@Rincewind

pamēģināju tavu labo exploit uz sava cms izrādās uz mana tas vis nedarbojas :D tātād esu centies :D

 

Edited by Faks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...