Jump to content
php.lv forumi

Padoms ar e-pastu sūtīšanu daudziem lietotājiem...


reiniger

Recommended Posts

Sveiki.

 

Tā ka te man ir nepieciešams tikkai labāka risinājuma padoms tadēļ liku pie vispārīgi nevis pie datu bāzēm. :)

 

Man ir nepieciešams nosūtīt e-pastus visiem klientiem. Bet iepriekšējo reizi pirms to darīju nepaskatījos ka klientu skaits ir diezgan paliels un izpildod sūtīšanu servera timout laikam izslēdza izpildīšanu. Un visiem nenosūtījās.

 

Ir datu bāze ar Lietotājiem, kur ir epasti. Un ik pa laikam nepieciešams visiem nosūtīt e-pastus.

 

Kāds būtu labākais risinājums, lai veiksmīgi visi klienti saņemtu sūtījumu?

 

Mans pagaidu iedomātais variants. ir izveidot vēlvienu tabulu. nosūtišanas procesā es saglabāju šajā tabulā epastus uz kuriem ir jau nosūtīts. ta varētu redzēt uz kuriem ir jau nosūtijies un kur vēl nav. pie atkārtotas sūtīšanas veiktu pārbaudi vai ir tabula ieraksts vai nav.

 

Vai mans variants ir labs? man liekas vai nebūs par daudz datu bāzu pieprasījumu?

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu tādas lietas darījis, bet brīvais domu gājiens...

 

Tavs variants neder, jo ja ir 100'000 lietotāji - tas ir, labākajā gadījumā, 100'000 pieprasījumi! Un tas vairs nebūt nav ātri.

Maksimālo laiku, cik ilgi serveris "var ņemties" ar skriptu, var noņemt. Varbūt vajadzētu sadalīt pa mazākām daļām grupas, kam to e-pastu sūtīt? Sākumā grupai A, tad B, tad C... katrā grupā ir 100 cilvēki. Kaut kā tā...

Link to comment
Share on other sites

Cik klientiem aptuveni jāizsūta tie e-pasti? Vai arī kāds varētu būt maksimālais klientu skaits nākotnē? Ja tas skaits ir liels (vairāki tūkstoši) tad tikai ir jēga kaut ko īpašu (e-pastu rindu kaut kādu) programmēt

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

Pagaidām ir klientu skaits ir ~3 000, bet nu domāju ka tas varētu izaugta ar laiku līdz kādiem 10 000.

 

Manā variantā failu vienkārši pēc apstāšanas ir vairākas reizes refresh jataisa.

 

Vel ir domā to ar Jquery palīdzību sadalīt, lai sūtas uz konkrētu e-pastu grupām.

 

Pats pagaidām neredzu labāku variantu. Varbūt ir vēl kādi ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

Parasti to newsletteru izsūtīšanas skriptu palaiž cron jobā, nevis pats lietotājs to izdara.

 

Varētu noņemt maksimālo skripta izpildes laiku (ja vien nav ieslēgts safe mode) ar set_time_limit(0) un tad tie visi e-pasti agrāk vai vēlāk izsūtīsies.

 

Cik ir pieredzēts, šādos gadījumos jāuzmanās no 2 lietām:

1) vai tas skripts kas sūta vēstules neuzkrāj ciklā atmiņu, kura netiek atbrīvota. tad tas skripts var nosprāgt uz to ka trūkst atmiņa

2) vai hostingā uz kura darbojas tava lapa nenostrādās kaut kāds anti-spama mehānisms. tādos gadījumos risinājums ir sleep(60) ik pēc kādiem vairākiem simtiem e-pastu

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...