Jump to content
php.lv forumi

"like" poga


brekulis

Recommended Posts

Tikai vienreiz?

Ķer pēc IP adresēm. Viena unikāla IP - viens balsojums vienam rakstam. Otrs veids ir... ja pastāv lietotāju sistēma, tad vari to pašu.

Link to comment
Share on other sites

tā pat kā ar IP adresēm

nobalsojot pieliec raksta ID par kuru tiek balsots un balsojumu tabulā ieliec arī balsotāja niku

piemēram

INSERT INTO balsojumi (raksta_id, veretjums, niks)VALUES('$id','$vertejums','$niks')

un tad nočeko kas tas par rakstu lapā un pārbaudi vai rakstam ar tādu ID ir jau lietotājs ar kādu 'niku' balsojis.

Link to comment
Share on other sites

tā pat kā ar IP adresēm

nobalsojot pieliec raksta ID par kuru tiek balsots un balsojumu tabulā ieliec arī balsotāja niku

neizmanto niku, bet gan usera unikalo ID.

varcharu izmantoshana shadu datu glabashanai ir ljoti slikta parkse - smazinas atrdarbiiba utt..

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Tad piemēram, ja man ir lauks, kura vērtība būs tikai 0 vai 1, tad labāk būtu izmantot enum('0', '1'), tādejādi paātrinot ātrdarbību? :)

Tāds enum tāpat aizņems vienu baitu katram ierakstam, nekādam ieguvumam salīdzinot ar tinyint(1) nevajadzētu būt. Jebkurā gadījumā ar šādām mikrooptimizācijām jūtamas ātrdarbības izmaiņas neiegūsi, met mieru.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Tad piemēram, ja man ir lauks, kura vērtība būs tikai 0 vai 1, tad labāk būtu izmantot enum('0', '1'), tādejādi paātrinot ātrdarbību? :)

Nee, jo:

ja ir 0 un 1 tad Es izmantotu 'TynyInt (1) unsignet' vai 'BOOLEAN' [kas faktiski ir ts pats tynyint(1)], bet ja butu teiksim YES/NO tad ENUM.

Ja - 'viens', 'divi', 'viens,divi' tad SET,

jo pedejie pieder pie String Types faktiski tiek izveidots masiivs ar iespejamam vertiibam un talak jau ieksienee pieglabats tikai masiiva Index...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...