Jump to content
php.lv forumi

css prioritaates, kuru tad ņems vērā īsti ?


justus

Recommended Posts

cik zinu css var defineet 3 vietās

ārējā css failā, documenta sākumā un pie paša objekta, tātad ja es :

 

ārējā failā :

.bground {

color: green;

}

dokumenta sākumā

color: blue;

 

tad, kāda krāsa īsti man būs tā kas nodefinēta ārējā failāv vai pašā dokumentā ?

Link to comment
Share on other sites

Uz tavu jautājumu nevar viennozīmīgi atbildēt. Skatīsies to, kura ir pēdējā definēta.

 

style.css:

.klase{color: green}

 

Variants numur 1:

 

<html>

<head>

<style type="text/css">

.klase{color: blue;}

</style>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />

</head>

<body></body>

</html>

 

Rezultāts - ar attiecīgo klasi apzīmētie elementi ir zaļā krāsā

 

Variants numur 2:

 

<html>

<head>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />

<style type="text/css">

.klase{color: blue;}

</style>

 

</head>

<body></body>

</html>

 

Rezultāts - ar attiecīgo klasi apzīmētie elementi ir zilā krāsā.

 

Tā kā nav nozīmes, kur tu kuru CSS definīciju liec - pašā dokumentā vai ārējā failā. Nozīme ir tam, kādā secībā tu šīs definīcijas izvieto.

Link to comment
Share on other sites

nu jā, bet man ir tikai viens objekts nodefinēts gan ārējā, gan dokumenta augšā, es vēlos panāk, lai ja ir definōcija dokumenta augšā( kas dažos gadījumos var arī nebūt) tad tiek izpildīta tā definīcija kas ir dokumenta augšā, bet ja tur nav nekādas definīcijas, tad tiek izpildīta identiska definīcija kas ir aareejaa failaa, tikai ar citu vērtību.

 

tad es vispirms iekļauju aareejo stilu un tad nepieciešamības gadījumā nodefinēju to pašu iekšējā.

Edited by justus
Link to comment
Share on other sites

Nezinu vai jautājums te ir pa tēmu, bet lūgšu palīdzību.

Man ir uztaisīta lapa ar CSS stilu, tagad skatos lapu no datoras - viss ir kaartiibaa, nopublicēju lapu webaa un neviens borders nav, pat backgrounds nav pareizais. Kāds var palīdzēt un pateikt kā piespiest šo failu darboties kā nākas? :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nu jā, bet man ir tikai viens objekts nodefinēts gan ārējā, gan dokumenta augšā, es vēlos panāk, lai ja ir definōcija dokumenta augšā( kas dažos gadījumos var arī nebūt) tad tiek izpildīta tā definīcija kas ir dokumenta augšā, bet ja tur nav nekādas definīcijas, tad tiek izpildīta identiska definīcija kas ir aareejaa failaa, tikai ar citu vērtību.

 

tad es vispirms iekļauju aareejo stilu un tad nepieciešamības gadījumā nodefinēju to pašu iekšējā.

12667[/snapback]

 

rādās, ka tu pats atbildēji uz šo jautājumu!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...