Jump to content
php.lv forumi

encoding


orion

Recommended Posts

Haija, vārdusakot figņa ir tāda, ka man jātaisa CMS. Saits pats ir 3 valodās, bet CMS tikai pamatvalodā - respektīvi latviešu. Pievienojot, labojot teiksim krievu sadaļas - man protams ka metas gļuki, jo enkodings man automātiski mainās atkarībā no izvēlētās valodas. [visi uzraksti ta LV]. ņemt nost ankodinga maiņu nevaru, jo tad labojamās lietas atkal paliek pilnīgā pakaļā. UTF-8 man nezinkamdēļ galīgi negib strādāt. Apskaidro mok ka man kāds kko par tiem enkodingiem. Ko man darīt šādā situācijā?

Var rakstīt piemēram ā burta vietā liekot &lja;, bet man nav tabulas ar precīziem simbolie. t.i. - tās, ko atradu - nesatur man vajadzīgos ā, bet gan visādus tur ar šķībajiem jumtiņiem, umlautiem, vilnīšiem u.t.t.

Ja ir zināms veids, kā kaut šādi uzrakstīt man nepieciešamo tekstu - wellcome. Tur nav daudz - varu kaut pa vienam simbolam ņemties (:

btw - lietoju DreamWeaver, atceros, kad jamā es cīnījos pret šito sērgu - tikai pretējā virzienā. Jams man mūžīgi garumzīmju vietā meta to aizvietotājus. Taga man jams tā nedara. Esmu pārbraucis pāri visiem parametriem - ņeko neatrodu...

 

Nu karoč - uzklausīšu, cik es esmu stulbs un cerams arī kādu risinājumu.... :/

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu izvēlēties visu taisīt UTF-8 kodējumā un tad būtībā problēmu vairs praktiski nebūs. Vienīgā problēma tev varētu būt Windows videi atrast labu redaktoru, kas atbalsta UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

Mmmnja ar to UTF-8 man kkas nedarbojas.. :( garumzīmju vieta kluči... Lab, es lunis encodingos.

Atradu, kāds ir "ā" man nepieciešamajos simbolos un rezultātā

<?
for($i=256; $i<=383; $i++ ){
echo ''.$i.' - &#'.$i.';<br>';
}
?>

man pateica priekšā arī pārējos burtus.

 

Attiecīgi arī tapa funkcija, kas pārveido burtus ar garumzīmēm uz simboliem... Tas tā, lai mazāka piša...

 

Ehh, parādījās piša.... pie slāvu burtiem... atkal kritiens...

Edited by orion
Link to comment
Share on other sites

šeit ir tas gadījums, kad kods jāatdala ne tikai no satura, un dizaina, bet arī dizaina saskarnes teksts no koda

/me lieto tā:

 

visur lapā augšā meta encoding=utf-8, iekš koda "interfeisa" teksts tiek ierakstītsangliski, caur funkciju (e.g. if (!isAuth) tr('Welcome, Guest!');

- tas atbrīvo mani no koda rakstīšanas nepierastā tekstredeaktorā (rakstu joprojām pierastajā VenPadā). Līdz ar valodas pārslēgšanu pārslēdzu ulkošanas failus - un jau tie ir UTF-8 attiecīgā valodā (taisu ar SCiTe). Resp variants tāds: ja tulkojuma faila nav, izvadīsies "welcome" teksts angliski, kā tas ir ierakstīts iekš *.php faila, ja ir attiecīgs tr_*.php fails - tad skatās, ja tur ir attiecīgs tulkojums vārdam "welcome", tad to izvada, ja nav - bliež ik to pašu angļu.

 

Neticu tam, ka ja iekš drīmwīvera uzliekutf-8 encodingu viš latviešu raksts normālā utf, bet krievu or whatever taisīs par &XXXX;. Tu laikam mēģini pie ievada lapai uzlikt attiecīgo windows-xxxx, bet pie izvada liec utf-8 un ceri, ka viss atrādīsies jo "utf-8 iekšā taču visi encodingi". Arī ievadam jānotiek iekš utf-8 - utfā _ir_ vairākas valodas iekšā - bet tām atkal katram simbolam citāds atbilstumsimbols.

 

Kad taisa ievadu iekš windows-xxx encodingiem, tad jānodrošina arī lai ) intersa teksts būtu tājā pašā B) visādi inputi kaut ārī pieļaus iedīt dažādas valodas, vienu paņems pretī kā iestatīto windows-xxx, bet otru nokodēs pēc sava prāta. Ja tas viss notiks iekš utf-8, tad viss ievads tiks nokodēts pēc utf-8, neatkarīgi no valodas.

Link to comment
Share on other sites

Wiih, thnks Venom. Ar RUS paspēju pirms tava posta paspēju ar RUS tikt galā. Man vaina bija - pirms tam citā kodējumā bija ievadīts (:

Tikai tagad parādījās jauna problēma - ar UTF-8 kodējumu man JavaScript nedarbojas uz IE. FF viss kedā.

Ehh, pārtaisīj visus js failus uz UTF-8 un strādā!!! Wiiihaaaa...!!!!

Link to comment
Share on other sites

tur vienkārši jāpieskata, ka dažs burts iekš utf-8 kodējuma var sastāvēt no simboliem, kas parastā ASCII nozīmētu jaunrindu (\n,\r). Att uz pārējo - nevajadzētu nekam būt atšķirīgam, ja vien css klases neesi apsaucis latviski un dēļ utf-8 tiktu zaudēta saikne <html class="klases_nominators"> -> css .klases_nominators {}.

Ko _var_ pārbaudīt ir - vai neesi mazliet "nepareizi" nokodējis js, css etc. failus, resp. uzlicis tiem encodingu kā UTF-8 ar multibyte-signature, nevis tā saucāmo UTF-8 Cookie. Pirmajā gadījumā, ja atvērsi failu ar "parasto" ASCII-redaktoru, pašā sākumā būs daži "lieki" simboli, kas <script src-am inclūdojoties var izskatīties kā atstarpe vai tml. - Tas arī varētu pabīdīt kādu rāmīti šurpu-turpu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...