Jump to content
php.lv forumi

par tautasskaitisana.lv


labaiss

Recommended Posts

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kā jūs tehniski realizētu šāda mēroga sistēmu?

Nav zināmi visi apstākļi, bet tas varētu būt aptuveni tā:

Rīki:

PHP, Nginx, mysql, jquery, jqueryui.

1 serveris Nginx ar PHP, 1 mysql db.

Kodols būtu pašrakstīt vienkārš MVC ar 2 kontrolieriem, viens, kurš ģenerē pašu lapu, otrs, kurš atbild uz ajax pieprasījumiem.

Pēc autorizācijas izveido sesiju un ielādē js aplikāciju, kura visas aptaujas laikā nepārlādējas.

Katra atbilde tiek ar ajax aizsūtīta, validāte un saglabāta.

Un beigās poga "pabeigt" validē, vai visi jautājumi ir aizpildīti.

 

Man pat grūti vēl kaut ko uzrakstīti, jo aplikācija ir elementāra.

It kā gan pašreizējā versija jau aizpildīja daļu anketas datu no kautkādām trešās puses db (iedzīvotāju reģistra un vvz vēl no kurienes), bet nu es tā netaisītu, jo tagad reāli jebkurš, kuram ir manas pases kopija (pases numurs un pers. kods.) var piekļūt visai tai informācijai, kura anketā automātiski bija aizpildīta - deklerētā dzīves vieta, izglītība, utt.

Link to comment
Share on other sites

"Ezeriņa informēja, ka vienlaicīgi tautas skaitīšanas anketu pildot vismaz 7000 līdz 8000 cilvēku." codez diezgan precīzi uzminēja ;)

 

Tad tas nozīmē, ka viņiem ir VĀJPRĀTĪGS bouncerate un viss tas pasākums ir nenormāla izgāšanās, jo pati tautasskaitisana.lv ziņo, ka uz 14.00 ir tikai ap 12 000 cilvēku aizpildījuši anketas (http://www.draugiem.lv/say/?pid=158967913)

 

Ja mēs pieņemam, ka cilvēki pamodās plkst 8.00 un ķērās pie darba, tad 6 stundu laikā veiksmīgi darbu ar sistēmu ir veikuši 12000 cilvēku, kas nozīmē, ka cipars patiesībā ir 2000 cilvēku STUNDĀ. Ja pieņemam, ka cilvēks to anketu aizpilda 15 minūtes, tad varētu pieņemt, ka 7000-8000 cilvēki ik 15 minūtes to dara, kas stundā matemātiski rēķinot varētu būt, piemēram, 30 000. Un te nu jautrākais - ja no 30 000 cilvēkiem tikai 2 000 visu noved līdz galam, tad tas ir ######!

 

Otrs variants ir vienkārši beigt muldēt par cipariem un stāstīt taisnību :)

Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka lielai daļai ar 15 minūtēm varēja arī nepietikt, ja teiksim pildīja par 4 cilvēkiem. 7000-8000 tūkstoši varētu būt no paša rīta pēc 9:00, kad visi ieradušies darbā un sākuši pildīt, vēlāk jau daudz mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt es kļudos, bet man liekas, ka lielākā daļa valsts iestažu serveri griežas uz ms operētājsistemas.

 

daudzām valsts iestādēm jau kaut kādās tehniskajās specifikācijās rakstīts, ka tam visam jāgriežas uz ms os un ms sql.

Link to comment
Share on other sites

domaju ka 90% sakumaa iegaja vienkarshi apskatities, kas un kaa...

Neba visi njem uz darbu lidzi pasi un gjimenes loceklju personas datus..

 

Tieši tā, iegāju palūrēt, un pie pirmā jautājuma jau bounce'oju prom, jo sapratu, ka man nav ne visi personas kodi, ne laiks tajā brīdī...

Link to comment
Share on other sites

"CSP jau strādā pie papildus drošības risinājumiem, lai nodrošinātos pret svešu personu pašu datu izmantošanu autorizācijā"

 

Tiešām nevienam pirm palaišanas neienāca prātā, ka kādam ģēnijam varētu ienākt prātā ierakstīt svešus pases datus? Man vairs nav ne mazākās vēlēšanās pašam tur kaut ko rakstīt iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...