Jump to content
php.lv forumi

Visnoderīgākā grāmata


m8t

Recommended Posts

Pirmā grāmata, ko nopietni lasīju (studēju), bija http://en.wikipedia.org/wiki/The_Art_of_Computer_Programming (tpb)

 

Manuprāt šī ir ne tikai "must read", bet arī "must understand", ja gribi saukties par programmētāju.

 

 

 

P.S.

Šeit ir labs saraksts ar atzītākajām grāmatām: http://stackoverflow.com/questions/1711/what-is-the-single-most-influential-book-every-programmer-should-read

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

@Mr.Key

Vāks... nu man ir ne tikai jāsasniedz 18 gadu vecums, lai kļūtu par pieaugušo, bet arī jāizlasa tā grāmata. Nu ko.. saturamies :)

 

@codez

Vai arī tu esi aktīvs YCombinator lasītājs?

Edited by m8t
Link to comment
Share on other sites

Es personīgi neesmu lasījis vispārināts grāmatas, bet tikai par valodu Objective-C un cocoa, bet arī tāpēc, ka tiku pie tām par velti, realitātē vairāk jau mācīšanas sanāk no paša koda analīzes, bet, piemēram, kāpēc jūs man ieteiktu izlasīt to pašu "The Pragmatic Programmer", kādas ir tās dogmas, kuras es varētu "atklāt" vai kaut kādas vispārinātas vērtības?

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi neesmu lasījis vispārināts grāmatas, bet tikai par valodu Objective-C un cocoa, bet arī tāpēc, ka tiku pie tām par velti, realitātē vairāk jau mācīšanas sanāk no paša koda analīzes, bet, piemēram, kāpēc jūs man ieteiktu izlasīt to pašu "The Pragmatic Programmer", kādas ir tās dogmas, kuras es varētu "atklāt" vai kaut kādas vispārinātas vērtības?

 

Tak palasi reviews par to grāmatu.

Domāju moš paņemt :p

Link to comment
Share on other sites

pašlaik piebegts Code Complete 2 un Patterns of Enterpise Application Architecture un lasīšanas procesā pašlaik vēl ir GoF's un The Mythical Man-Month.

 

Code Complete - par visu un par neko, labi der ieskatam kā vajadzētu labāk organizēt un izstrādāt programmproduktu

Patterns of Enterpise Application Architecture - paplašināja redzesloku par dažādu abstrakcijas līmeņu labāku organizēšanu, must read

GoF - must read par OOP

The Mythical Man-Month - par projektu pārvaldību, vēl viedoklis nav

Link to comment
Share on other sites

Lasīt jau mēs varam daudz-ko, bet saprast izlasīto arī derētu :)

Jā, tā es to arī domāju, ar lasīšanu es saprotu saprašanu. Skenēšanu mūsdienās veic skeneri, cilvēkiem ar to nav jānodarbojas.

 

:))

 

P.S. Vērtīgas grāmatas, kuras palasot, padomā, saproti, un tad kādā brīdī saproti, ka saprastajam apakšā vēl ir 2. un 3. ... N. līmeņa doma.

P.P.S. Vispār jau ir grāmatas, kuras var saprast tikai tad, kad ir pieredze un vajadzība pēc konkrētajām zināšanām, līdz ar to saraksts drīzāk varētu būt par tēmu, kādas grāmatas ir labākās A, B, C tipveida situāciju risināšanai. Un kā gan citādi :) Piemēram, man plauktā 5 gadus nostāvēja Linux Security Cookbook, kuru tikai tagad aktīvi lietoju un fanoju.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...