Jump to content
php.lv forumi

Darba iespējas.


Zefirs

Recommended Posts

Otrais kurss jau tuvojas lēnām beigām, bet vēlme sākt strādāt tikai aug. Ir vidēja līmeņa zināšanas php/MVC ,mssql/mysql, js/html/css, īsāk sakot universitātes viela. Aizraujos arī ar Photoshop un Maya. Esmu veidojis dažus web dizainus, logo kā arī banerus. Problēma, lai arī kur es grieztos obligāts nosacījums ir pieredze un bakalaura grāds.

Vai vispār ir iespējams atrast darbu šajā sfērā bez reālas pieredzes?

Kā Jūs sākāt savu karjeru?

Link to comment
Share on other sites

Noteikti palīdzētu kaut kādi vai nu freelance vai open source projekti.

 

Protams, pieļauju, ka pilnīgi bez pieredzes (plikas universitātes zināšanas ir gandrīz nekas, diemžēl) varētu dabūt vienkāršu web izstrādātāja darbu kādā mazā web aģentūrā, kurai īpaši neinteresē sevišķa kvalitāte un tieši tiek meklēti studenti.

 

btw universitātēs (vismaz LU) jau otrajā gadā ir obligātā prakse...

Link to comment
Share on other sites

Es sāku savu karjeru ar spamošanu dažādos portālos - "taisu web lapas", pa kādam klientam arī atradās. Izstāstu ko māku, parādu kādu jau taisītu darbiņu (sava prieka pēc), un tā arī veidojot nelielas lapas veidojas tā pieredze, un pēc tam, kad iesi strādāt uz firmu parādi iepriekš taisītos darbus. Tēmēt uz firmām bez reālas pieredzes gan ir drusku naivi, bet reālu pieredzi vari gūt arī taisu dažādas lapas tīri prieka pēc, izmēģinot dažādas tehnoloģijas utt.

 

Tas, ka stājoties prasa obligāti grādu gan imo ir nedaudz stulbi no to firmu puses (ja vien nestājies uz kādu augstāku amatu, nevis tīri kodētāji), es domāju, ka visu izšķir prasmes, nekāds grāds negarantē, ka tādas reāli ir.

Link to comment
Share on other sites

Otrais kurss jau tuvojas lēnām beigām, bet vēlme sākt strādāt tikai aug. Ir vidēja līmeņa zināšanas php/MVC ,mssql/mysql, js/html/css, īsāk sakot universitātes viela. Aizraujos arī ar Photoshop un Maya. Esmu veidojis dažus web dizainus, logo kā arī banerus. Problēma, lai arī kur es grieztos obligāts nosacījums ir pieredze un bakalaura grāds.

Vai vispār ir iespējams atrast darbu šajā sfērā bez reālas pieredzes?

Kā Jūs sākāt savu karjeru?

 

Vidusmēra kantorī programmētājam neprasa to izglītību, parasti visu nosaka praktiskā pieredze. Kā to iegūt - tas ir interesants jautājums, kaut kā jāmēģina iesaistīties projektos, par niecīgu samaksu jāstrādā vai kā tamlīdzīgi. Bet kad jēdzīga pieredze ir uzkrāta, tad gan nevajadzētu būt problēmām dabūt darbu, jo pašlaik labu programmētāju, kurš būtu bez darba ir grūti sameklēt.

Link to comment
Share on other sites

1. Tīri skola viena pati, bez pieredzes tev neko nedos.

2. Vajag sākt ar mazām lapām, uzdevumiem, kur tīri iemeiģināt savas zināšanas. Pats sāku to visu lietu ar forumiem, forumu veidošanu, uzlikšanu, pielāgošanu, modificēšanu.

3. Tev ir jābūt aktīvam IT portālos, forumos, kur apgrozās līdzīgi domājoši cilvēki.

4. Vidēji lai dabotu kaut cik ok darbu, ir jābūt vismaz 2 gadu pieredzei, tad nu divus gadus vari veidot visādus darbus un beigās tev būs savākts normāls portfelis. Vismaz es tā darīju. Patreiz pašam ir izveidots neliels SIA, SIA tīri nebija vajadzīgs, bet nu ja jau visu daram ok, tad tā ir jābūt. Daudzas izstrādes firmas, pašas nemaz īsti neko netaisa, vairāk jau outsourcē citām kompānijām, un varbūt uz vietas tur tikai nepieciešamākos cilvēkus.

5. Vajag sev apkārt līdzīgi domājošus cilvēkus, cik nu man pašam ir tā, tu kolēģim iedod kādu uzdevumu, pēc tam kolēģis iedod tev. Veidojās tie sauktie biznesa, darba kontakti, kas vienmēr var noderēt.

 

Gala rezumē, no sevis, esmu tur kur esmu, pateicotis 4 gadu mokām :) kas man prasija to visu sasniegt. Par labu profesionāli, programmētāju, koderi, etc, nepiedzimst, par tādu kļūst dzīves laikā.

 

6. Man jau liekas, ka tīri uz web kā tādu tas vilciens sen jau ir aizbraucis, datoriķi, koderu, utt.. priekš mūsu platuma grādiem ir pārāk daudz, paskaties kaut vai tos pašus ss, zipus, utt.. vai arī kaut vai paskaiti cik šeit ir aktīvo, neaktīvo lietotāju, jebkurš var būt programmētājs, tāpēc ieteiktu tev varbūt specializēties uz kaut kādu konkurētu vidi, piemēram flash, action scripts, c++, iphone dažādiem SDK, mobilām aplikācijām, utt...tādu cilvēku parasti ir uz izķeršanu.

 

7. Izvēlies kas tu būsi, dizainers vai programmētājs, abi vienā itkā var būt, bet nekas labs un kvalitatīvs beigās no tā nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Tik traki jau nav - ir uzņēmumi, kuri paņems jaunu, bet perspektīvu darbinieku. Vienkārši jāmēģina un nav jānokar degunu pie desmitās neveiksmes.

Dzirdēju, ka arī šie http://www.swedbank.lv/darbs/?n=4&sludid=412 principā meklējot studentus.

Svarīgi ir pārdomāt savu CV un motivācijas vēstuli, lai tur nav gramatikas un stila kļūdas, kaut vai iedod kādam izlabot.

Link to comment
Share on other sites

tiešām gribi kļūt par web programmētāju? jo man liekas džavisti vai kaut kādi erp programmētāji pelna bišķ vairāk un konkurence ir zemāka

 

Ar kaut ko ir jāsāk, tā kā web izstrāde ir bijusi visvairāk mācīta, tad izvēlēties ko citu būtu grūti.

Edited by Zefirs
Link to comment
Share on other sites

6. Man jau liekas, ka tīri uz web kā tādu tas vilciens sen jau ir aizbraucis, datoriķi, koderu, utt.. priekš mūsu platuma grādiem ir pārāk daudz, paskaties kaut vai tos pašus ss, zipus, utt.. vai arī kaut vai paskaiti cik šeit ir aktīvo, neaktīvo lietotāju, jebkurš var būt programmētājs, tāpēc ieteiktu tev varbūt specializēties uz kaut kādu konkurētu vidi, piemēram flash, action scripts, c++, iphone dažādiem SDK, mobilām aplikācijām, utt...tādu cilvēku parasti ir uz izķeršanu.

 

 

Jādara ir tas kas patīk un tas kas liekas interesanti nevis tur kur ir vislielākais pieprasījums un vislielākās algas. Ja ar aizrautību to darīsi un labi sanāks, tad arī darbs būs. Darba kolēģis tikko mainīja darbu un neteiktu ka nav piedāvājuma. Cilvēkus vajag daudz, tik, protams, pa tiešo no universitātes reti kurš gribēs ņemt. Tiesa es nedzīvoju Latvijā tā kā par situāciju Latvijā spriest objektīvi nevaru, taču domāju, ka ir līdzīgi...

Link to comment
Share on other sites

foxsk8, manuprāt, tu jauc programmētājus ar puskoka lēcējiem. Tikpat labi var teikt, ka katrs var kļūt par ārstu, vērtējot pēc tā, cik daudzi uzmetas par psihologiem, dziedniekiem vai "treneriem". ...

 

Labu, spēcīgu programmētāju trūkst un pietrūks vēl vairāk. Diemžēl cilvēki ir apjukuši un skrien pretim ātriem panākumiem, bet par programmētāju kļūt - tas prasa ilgstošu darbu, kārtīgas smadzenes un lielu aizrautību.

 

ss.lv un zip.lv ir miskaste. Normāls programmētājs atrod klientus caur paziņām, vai kā savādāk.

 

Web programmēšana nav tikai psd->html+css+js. e-komercijas gadījumā, piemēram, tas ir arī daudzu drošības, datubāžu, arhitektūras u.c. jautājumu analīze utt.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Key: Es neko nejaucu :) Vienmēr jau cilvēkam ir kur augt, visu zināt tu viens pats arī nevari, ir vēl labāki programmētāji, izstrādātāji par tevi, mani un vēl kādu kopā, to mēs nevaram noliegt. :) Kā jau es minēju visas mobilās lietas arī iet roku rokā ar web tehnoloģijām. Nekur neesmu teicis, ka programmētājam pietiek, ar pliku php, html, css, js.

 

Šī tēma vairāk ir domāta, nevis kāda profesionāļa jautājums, kur un ko darīt, bet gan iesācēja, tur ir ļoti liela atšķirība, tāpēc arī mans viedoklis tika pasniegts iesācēju robežās, kādi būtu nākošie soļi, un kam vajadzētu pievērst uz manību, lai arī pēc kāda laika varētu kļūt par normālu programmētāju un šādu tēmu veidošana nebūtu vajadzīga.

Link to comment
Share on other sites

Uztaisi kādai esošai lapai/sistēmai klonu, src ieliec, piemēram, github'ā.

Ja tas cilvēks, kurš prasīs iepriekšējo darba pieredzi pats kaut ko saprot no programmēšanas, varēsi parādīt viņam src un tas jau +/- būs tas pats kas - strāadāju tur, taisījo to, tad tur, taisīju šito.

Kad meklēju pirmo darbu (2000. gadā, tikko pēc vidusskolas) bija man disktete ar demo lapeli - nekas dižš, bet nu vismaz kaut kas :D

Link to comment
Share on other sites

"foxsk8, manuprāt, tu jauc programmētājus ar puskoka lēcējiem."

 

Nav tādas profesijas "pusprogrammetājs" vai kā savādāk, un "programmetājs" titulu iegūst ieņemot "programmētāja" vakanci (pie kājas kādi sarežģītības un apjoma projekti).

Edited by Blitz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...