Jump to content
php.lv forumi

Auto meklētājs


Recommended Posts

Nesen tika saražots auto meklētājs. Meklētājs ievāc informāciju no dažādiem sludinājumu portāliem, apkopo un piedāvā ērtu rezultātu atlasīšanu. Tik līdz parādās jauni rezultāti, aplikācija automātiski tos pielādēs, tāpēc ar to var arī monitorēt jaunākos sludinājumus.

Pati aplikācija sastāv no trīs daļām:

  • servera daļa, kas atbild par rezultātu atgriešanu no datubāzes
  • botu skripti, kas ar noteiktiem parametriem ložņā pa internetu un sagatavo rezultātus
  • lietotāju saskarne

Visas trīs daļas darbojas neatkarīgi. Tāda pieeja tika izvēlēta, lai katrs izstrādes posms būtu neatkarīgs no cita. Sanāk, ka piemēram lietotāju saskarnes programmētāji var to veidot neatkarīgi no servera daļas. Arī šobrīd, izmantojot servera daļas API, var ļoti vienkārši mainīt lietotāju saskarni, integrēt to citās lapās un daudz ko vēl.

Izmantotās tehnoloģijas servera daļā pylons, lietotāju saskarnē - mootools ar kaudzi spraudņiem, boti rakstīti pythonā.

Šobrīd mēs vēl testējam savu veidojumu, tāpēc nekur tas vēl nav reklamēts.

Ja jums ir idejas, tad varat izteikties atsauksmju lapā

Link to comment
Share on other sites

Drīkst vaicāt Kapēc tieši pylons? - jautājums tikai intereses pēc.

 

Un vēl viens jautājums? - tā drīkst darīt? ka es savu auto ielieku ss.lv un piekrītu ka viņš tur būs, bet tad viņš parādās arī šeit? (gan ka var, ja jau šāda app pastāv..it kā īsti jau nekas pārkāpts nav)

 

P.S. un aplikācija - ja darbojas, tā kā saprotu - manuprāt, ļoti labs darbs.

Edited by labaiss
Link to comment
Share on other sites

Drīkst vaicāt Kapēc tieši pylons? - jautājums tikai intereses pēc.

Pirms apmēram gada sāku skatīties uz python. Tagad jau apmēram pusgadu rakstu pārsvarā pythonā. Patīk man šī valoda. Forša sintakse.

pythonā var neierobežot sevi ar web programmēšanu, bet arī rakstīt servera aplikācijas, darba galda aplikācijas ar lietotāju saskarni. Jebko gandrīz vai.

pylons ietvaram web izstrādei ir vairākas priekšrocības:

  • shell. Var palaist shell, kas automātiski pielādē pylons objektus un vienkārši pārbaudīt darbībā sīkas manipulācijas un rezultātus. Shellā es arī sastādu kopā sql pieprasījumus.
  • vienību testēšana, kešošana. Piemēram kontroliera kešošana ar vienkāršiem helper funkcijām http://pylonshq.com/docs/en/1.0/caching/#controller-actions
  • iebūvēts serveris. Man nevajag uz katras izstrādes mašīnas likt apache, php un vēl sazin ko, lai testēt savas aplikācijas.
  • ORM. http://www.sqlalchemy.org/ spēks :). Pieprasījumi ir saprotami, pat ja tie ir ļoti lieli. Rakstam modeļus, nevis sql create table.
  • pylons ir kā konstruktors, es pats izvēlos datubāzi, orm, šablonu dzinēji un daudz ko vēl

Un vēl viens jautājums? - tā drīkst darīt? ka es savu auto ielieku ss.lv un piekrītu ka viņš tur būs, bet tad viņš parādās arī šeit? (gan ka var, ja jau šāda app pastāv..it kā īsti jau nekas pārkāpts nav)

Detaļas neskaidrošu, bet tas strādā līdzīgi google botiem un meklētājam. Ar vienu atšķirību, ka pie mums ir rezultātu filtrēšana pēc parametriem, bet pie google ir meklētājs ar atslēgas vārdiem.

Link to comment
Share on other sites

Bet tik un tā, kāds labs ss pārstāvniecības jurists šito "labo :)" pasākumu varētu izčakarēt viens divi. Vismaz es esmu pamanījis, ka pat apollo, utt.. lapas ir speciāli ss.lv izveidots spraudnis, jeb integrācija viņu portālos. Domāju, ka ssam būtu ko teikt. Reāli tu vari attēlot meklēšanas rezultātus, bet tu nekādā gadījumā to nevari saglabāt, jo tā sanāk kopēšana, kas ir jāsaskaņo ar citu portālu, šis stāsts ir par to pašu rss rīderi, kāpēc tad nekur.lv pats nevelk visu interneta saturu, bet gan pašam bloga, portāla īpašniekam, vai kā, resurss ir jāpiesaka. :) Un vispār, ss var neko nepaskaidrot, uzlikt tava servisa IP, vai kādu cita "bluķa" veidu un visa aplikācija apstājas. Tas tā, aplikācija jau forša un noderīga, bet vajag pievēst šim lietām vērīgāku skatu, lai nebūtu tā, ka projekts vienkārši "nosprāgst".

 

Vispār paskatoties no uzbūves principa, nekas jau tur sarežģīts nav, bots, kas čeko visu laiku sludinājuma auto sadaļas un kā kas jauns, tā inserto pēc noteiktiem datiem tabulā, kur tālāk jau tiek atlasīts, izvilkts un parādīts.

 

Šī te aplikācija, ja tā verētu to nodevēt, atgādina man šo http://www.nextag.com/

Link to comment
Share on other sites

Tik pat labi var izčakarēt arī google, yahoo, yandex un pārējos pēc tāda paša principa. Viņi tak arī kopē saturu uz sava servaka.

Es šo saturu neizdodu par savējo, tas ir būtiskākais punkts.

Vispār jābūt mazliet dīvainam lai atteiktos no ieejošā trafika, kur nu vēl speciāli banot pēc IP. Tas protams paliek katra portāla ziņā, kā lai nesanāk pēc tam nožēlot par tādu uzvedību :)

Jo palasot monetizācijas plānu, tad var uzkāpt uz diezgan sāpīga grābekļa. Tad jau redzēs, kā tas viss attīstīsies.

Link to comment
Share on other sites

No lietošanas viedokļa divas lietas gribētos citādi:

  • dzinēja tilpums - būtu labi, ja varētu atlasīt detalizētāk, ar 1 daļskaitli, jo starp 2 un 3L motoriem man interesē tikai 2.4 nevis 2.8
  • grūti saprast kā var atlasīt konkrētu modeli auto markai

Kas ir mērķauditorija?

Link to comment
Share on other sites

Prasās vēl, lai varētu kārtot pēc cenas, gada, nobraukuma.

Pievienot tādas pogas protams nesagādātu nekādas problēmas, bet vai vajag?

Tomēr mēs nolēmām, ka pogas būs liekas, jo tās aizņem vietu un sagādās vairāk problēmu nekā reālu jēgu. Vadoties no šī principa.

Piemēram cenu vai gadu var ierobežot ar atlasīšanas parametriem.

 

  • dzinēja tilpums - būtu labi, ja varētu atlasīt detalizētāk, ar 1 daļskaitli, jo starp 2 un 3L motoriem man interesē tikai 2.4 nevis 2.8

Tā noteikti ir nepilnība un atjauninājums jau ir nosūtīts, pēc kāda laika būs arī pieejams publiski.

 

  • grūti saprast kā var atlasīt konkrētu modeli auto markai

Jā, šeit varētu būt problēmas. Daži testa-cilvēki arī apmulsa šajā posmā :) Pagaidām labāku variantu neesam izdomājuši.

Lietotāju saskarne mazliet savdabīga un ir nepierasta vidējam Latvijas interneta lietotājam, tāpēc ir vietām tādas problēmas.

 

Kas ir mērķauditorija?

Tiešā auditorija ir cilvēki, kas pastāvīgi meklē mašīnas pirkšanai sludinājumu portālos ar noteiktiem parametriem - pēc modeļa, cenas utt. Tie ir pastāvīgi apmeklētāji, kas monitorē sev interesējošas automašīnas. Tie var būt gan tirgoņi, gan veco mašīnu pircēji, gan auto sacīkšu braucēji (vai parasti reiseri), gan veseli auto servisi.

Netiešā - pirktspējīgs vīrietis no Latvijas, vecumā 25-55.

Link to comment
Share on other sites

Pievienot tādas pogas protams nesagādātu nekādas problēmas, bet vai vajag?

Tomēr mēs nolēmām, ka pogas būs liekas, jo tās aizņem vietu un sagādās vairāk problēmu nekā reālu jēgu.

Nu nez, man kā lietotājam tā bija pirmā vajadzība, ko meklēju, bet neatradu - uzliku interesējošo marku un gadu intervālu, atlasīja ap 40 piedāvājumu un gribēju apskatīt lētākos, bet, lai to izdarītu nācās pārskatīt visus piedāvājumus un galvā vēl atcerēties, kuri ir lētākie.

Link to comment
Share on other sites

Projekts labs, taču tam ir viens liels "bet". Pieraduma spēks un uzticība - tos abus var iegūt ar lielu darbu un tikai ilgtermiņā. Jābūt kaut kam būtiski labākam par ss.lv un zip.lv. ss.lv var sakārtot pēc cenas utt., līdz ar to nav man īpaši nepieciešamības iet tajā portālā. Līdz ar to, lai šim portālam būtu jēga un kāda būtiska atšķirība, vajag papildus funkcijas, piemēram, atskaites saņemšana e-pastā, kur ienāk info par jaunākiem modeļiem pēc manis noteiktajiem kritērijiem, pievienot favorītiem utt. Tad iespējams es to projektu varētu lietot. Vai esat gatavi investēt projektā vismaz kādus 2 gadus?

 

Starpcitu, kā ir ar dublikātiem? ss.lv un zip.lv bieži ir viens un tas pats sludinājums, būtu labi, ja tie abi sagrupētos.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man kā lietotājam tā bija pirmā vajadzība, ko meklēju, bet neatradu - uzliku interesējošo marku un gadu intervālu, atlasīja ap 40 piedāvājumu un gribēju apskatīt lētākos, bet, lai to izdarītu nācās pārskatīt visus piedāvājumus un galvā vēl atcerēties, kuri ir lētākie.

Tā kā jau vairāk par 3 cilvēkiem ir izteikuši nepieciešamību pēc šis iespējas, esam to iekļāvuši fēču sarakstā.

 

Jābūt kaut kam būtiski labākam par ss.lv un zip.lv

Pie mums ir sludinājumu meklētājs, nevis sludinājumu portāls. Tāpēc mēs nekonkurējam ar ss vai zip.

Mēs strādājam pavisam citā virzienā. Par mūsu konkurentiem varētu nosaukt http://auto.yandex.ru/ , bet tas darbojas pārsvarā Krievijas teritorijā.

 

Līdz ar to, lai šim portālam būtu jēga un kāda būtiska atšķirība, vajag papildus funkcijas, piemēram, atskaites saņemšana e-pastā, kur ienāk info par jaunākiem modeļiem pēc manis noteiktajiem kritērijiem, pievienot favorītiem utt.

Es personīgi neuzskata, ka aplikācijas popularitāte ir atkarīga no fēču skaita. Jābūt balansam.

 

Starpcitu, kā ir ar dublikātiem? ss.lv un zip.lv bieži ir viens un tas pats sludinājums, būtu labi, ja tie abi sagrupētos.

Šobrīd publiski dublikāti netiek grupēti, tā ir fēča pie kuras vēl notiek darbs.

 

Vai esat gatavi investēt projektā vismaz kādus 2 gadus?

Mēs esam gatavi. Kāpēc par šo rodas šaubas?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...