Jump to content
php.lv forumi

par URL...


freimanisg

Recommended Posts

Sveiki!

Esmu manījis daudzās vietnēs, ka mainīgie iekš URL tiek uzdoti tādā formātā, ka tie izskatās pēc direktoriju nosaukumiem, atdalīti ar parasto slešu "/". Piemēram:

http://www.delfi.lv/news/national/criminal/vaskevicu-apcietina-lieta-iespejams-vairakas-kukulosanas-epizodes.d?id=36618933

Lūk, te redzams, ka url satur it kā folderus, it kā konkrētu failu ar garo nosaukumu, kura paplašinājums ir ".d" un papildus ieraksta id mainīgais. Man ir aizdomas, ka id nododas index.php (vai kādam citam) failam, nevis šadam te it kā unikālam "vaskevicu-apcietina-lieta-iespejams-vairakas-kukulosanas-epizodes.d" failam. Uzmeistarot šādu url - no problem!

Bet jautājums ir: kā var noteikt serverim atšķetināt (iz-extract-ot) no šī url atsevišķus mainīgos?

 

Update:

Tas Delfi links izskatās noīsināts. Mouse over, lai redzētu pilnu linku loga apakšā...

Edited by freimanisg
Link to comment
Share on other sites

mapes ar "/" veido ar .htaccess un tad nekas nav jaekstrakto .. pameklee googlee htacess un gan jau aatri sapratiisi ;)

 

Viens no mums kaut ko jauc. Es nesaprotu, pri čom te .htaccess?

Respektīvi, es vēlos, lai mainīgie tiktu nodoti šādā formā:

www.manalapa.lv/var1/var2/var3

Un šos var1, var2 un var3 vēlos nodot index.php (defaultais), kas atrodas rootā. Un te neiet runa par folderiem kā tādiem!

 

update:

Ja piesaku piemēram: www.manalapa.lv/777 , tad es vēlos, lai index.php failam tiktu nodots mainīgais "number" ar vērtību "777"!

Edited by freimanisg
Link to comment
Share on other sites

neesmu dizji daudz ar htacess straadajis, bet ats vareetu ziskatiities aptuveni sjaadi ieksj htacess :

RewriteEngine On 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(.+)\.(css|js|jpg|gif|png|ico|swf|jpeg)$
RewriteRule ^(.*) index.php?number=$1 [QSA,L]

Edited by andism88
Link to comment
Share on other sites

Apmēram tā, ka....

 

dagrevis.lv?x=2&y=5

 

Tas pēc ar ".htaccess" apstrādes izskatisies šādi...

 

dagrevis.lv/2/5

 

...bet tikai izskatīsies, jo mainīt attiecīgo parametru varam tāpat kā vienmēr.

 

$_GET['x'] = 'mjau';

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...