Jump to content
php.lv forumi

fn multipas()


daGrevis

Recommended Posts

MD5 vairs nelauz ar bruteforce, bet meklē kolizijas, kas jau kadu laicinu strādā ļoti labi. Bet baigi sīki pa to visu nezinu.

Respektīvi ideja:

ja ir x ar hashu y, tad var piemeklet z ar tadu pashu hashu y

 

Stāsts cik saprotu nav par md5, te jau var glabāt arī sha512, bet konkrēti par to principu...

Link to comment
Share on other sites

Vienkāršāk:

$sHash = md5($sPassword.md5($sPassword).'kaut kads nemainigs teksts');

 

Šim varianta priekšrocības

- lielaka ātrdarbība

- caurspīdīgs kods - var viegli pārliecinaties, ka nav backdoor

- nevar izmantot hash datubāzi

- ja gribi būt patiešām drošs, tad nomaini md5 uz sh512

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mad, pieņemsim, ka man pilnīgi nejauši gadījusies bibliotēka ar vairāk vai mazāk 200 citroniem passfrāžu un es pilnīgi nejauši nakts vidū nosapņoju tavas lapas ftp paroli, tāpat nosapņoju mysql dumpu un tavu statisko saltu. Kā tu domā, cik tavu lietotāju profili lidos uz Havaju (salām) šāda sapņa gadījumā?

Link to comment
Share on other sites

Mad, pieņemsim, ka man pilnīgi nejauši gadījusies bibliotēka ar vairāk vai mazāk 200 citroniem passfrāžu un es pilnīgi nejauši nakts vidū nosapņoju tavas lapas ftp paroli, tāpat nosapņoju mysql dumpu un tavu statisko saltu. Kā tu domā, cik tavu lietotāju profili lidos uz Havaju (salām) šāda sapņa gadījumā?

 

Nu ja tu nosapņo ftp paroli, tad nu nafig kaut kādas bibliotēkas - pielabo skriptu, lai uzreiz pēc logina nosūtās meils ar paroli. Ja ir tādas problēmas ar drošību, nu tad nav vispār nekādas jēgas hašot paroles utt.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kāds pilnīgs sviests. Ja parole ir atrodama 200M passfrāžu db, tad, ja tev ir piejams kods un hash, vienalga kāds būs kods, tu atradīsi to paroli.

vienkārši laižot cauri tā 200M paroles tam koda algoritmam, kurš tev ir pieejams no ftp. Un nav nozīmes cik sarežģīts ir šis algoritms.

Ja parole nav šajā 200M db, tad arī neatradīsi viņu vienkāršajā hašošanas variantā.

 

Tāpēc pievienojos, ka

 

$hash=hash(hash($password).$salt);

 

ir vairāk kā pietiekami.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tu nosapņo ftp paroli, tad nu nafig kaut kādas bibliotēkas - pielabo skriptu, lai uzreiz pēc logina nosūtās meils ar paroli. Ja ir tādas problēmas ar drošību, nu tad nav vispār nekādas jēgas hašot paroles utt.

 

99,9% gadījumu tā arī varēs izdarīt.

Bet ir risinājums, kur jau starphashu no paroles izveido klienta pusē un cauru tīklu sūta jau hash-u, kuru servera pusē vēlvienreiz hasho.

Link to comment
Share on other sites

md5 izmantošna nav droša visvairāk dēļ sysadminiem, kuri bieži tiek pie user tabulas.

Ja nenopietna sistēma, tad var būt būs tikai viens sysadmins (nafig arī paroli tad kašot, ja nenopietna), bet citādak var sanākt līdz 3-5.

 

Man vienai sistemai bija drošibas audits un prasība bija sha512.

Link to comment
Share on other sites

l27, normāli sistēmu administrātori netērē laiku lai lauztu paroles lapām kuras tie administrē.

 

mans piegājies:

<?php
$pwd = $_POST['password'];
$pwdc = strlen($pwd);
$pwd1 = substr($pwd,($pwdc-2),2);
$pwd2 = strrev(md5($pwd).'EK');
$pwd = sha1('Str'.$pwd1.$pwd2.'ong');
?>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...