Jump to content
php.lv forumi

Freelanceri atsaucieties


Uldis

Recommended Posts

Sveiki, tā nu ir iegadījies, ka nolēmu mazliet piepelnīties kā freelancers - jasaka, ka kaut kādi panākumi jau pirmajā nedēļā ir manāmi un darbiņi arī ir. Gribēju jautāt tiem, kas jau ilgāk nodarbojas, pastāstiet kā vislabāk piesaistīt klientu - kā pārliecināt un ieinteresēt? Saprotu, ka bez atsauksmēm parasti iziet uz zemu cenu. Ko darīt, kad jau pāris atsauksmes savāktas - varbūt ir kādas frāzes, kas uzlabo statistiku? Cik pats esmu pamanījis, tad darba devējs kļūst arī atsaucīgāks, ja viņu uzrunā vārdā un jau pieteikumā norāda kādu iepriekšējo projektu saistītajā sfērā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Labs portofilio

2. Labas komunikācijas spējas.

3. Jāmāk plānot savu laiku.

 

Nezinu, kā es vispār pats sāku. Īpaši nekādu baigo reklāmu nekur tā īsti neesmu licis, vairāk jau veidojās iekšējais klientu loks, kuri atkal iesaka citiem, utt... dažreiz pats atsaucos uz kādu ievietotu darba piedāvājumu.

 

Plus galvenais, man šķiet, ka tev ir jāpiedāvā kaut kas atšķirīgs, nekā no kaimiņu vasjas, tas arī palīdz piesaistīt jaunus klientus, jo ne vienmēr klientam interesē zemas cenas, ir tādi, kuriem vajag kvalitatīvu produktu, un lai tas maksā 2 reizes dārgāk, galvenais ka termiņā un kvalitatīvi, tad nu arī retais var iziet uz kvalitatīvu, profesionālu darbu izpildi, kura arī ir sabalancēta ar gala cenu. Tā teikt kvalitāte par pieņemamu cenu.

 

Pats paskatoties kas notiek šājā, lauciņā, tad nu ir tā, kā ir, ka jebkurš kas kaut reizi uzlicis kādu joomlu, forumu, vai mini wp saitu, uzskata sevi par freelanceri. Tāpēc arī tam portofilio ir vislielākā nozīme.

 

Nākošā lieta, ko varu no sevis pieminēt, ka labam koderim, vajag arī labu mākslinieku, jo reāli klients ieejot tavā portofilio lapā, neskatīties taču cik kods sadrukāts, bet gan vērtēs visu projektu kopā, kur lielāko un pirmo iespaidu atstās web dizains.

Link to comment
Share on other sites

Nē, labaiss, es nedomāju SEO :) Par to, ka 95% nevajadzētu izvēlēties programmētāja amatu, piekrītu :) Sapratu no foxsk8, ka tu vairāk pa LV ņemies? Kā vispār mūsu tirgū? Ir ko darīt? Es te esmu atradis vienu labu freelancera portālu, kurš atšķirībā no citiem ņem lielāku % (15), bet ir iespēja izvēlēties darbus kā arī nav ierobežojumi uz pieteikumiem , kā tas ir http://www.freelancer.com/ , kur arī esmu pāris darbus pildījis, bet maksāt papildus 30 paundus par to, ka vari solīt par darbiem, par ko tāpat paņem procentu, šķiet neloģiski. Šajā vietnē nedēļas laikā esmu izpildījis jau 2 darbus un vēl 3 stāv rindā :) Protams sāku ar mazajiem projektiem - nu no $30 - $100, bet šķiet, ka lēnām aiziet. Tāpēc arī gribēju saprast kādi ir jūsu knifi, lai varētu izcelt labākos piedāvājumus.

 

foxsk8 tu neņemies arī ar SEO?

Link to comment
Share on other sites

kungi, man gan ir sajuuta, ka juus te savaa starpaa uzturiet optimismu par nenotiksuhiem darbiem/dariijumiem un neeksistejoshaam prasmeem..

es, protams, izdaru secinaajumus, kaada liimenja ir tie darbi pa 30 usd, bet nu juusu gudraas runas + optimisms ir neadekvaats..

nezin gan, kaapeec es no shii vortaala neeesmu sanjemis nevienu piedaavaajumu? es piedaavaju nesaliidzinaami labaakus fin nosaciijumus, ilgterminja noslodzi..

vai tik nav taa, ka iisteniibaa te kaadas php lapeles chomiem tiek 'taisiitas', un 10 LVL piedaavaajums blakus teemaa ir tieshi laikaa? :)

Link to comment
Share on other sites

kaspich, kaut arī visumā piekrītu "ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē" ironizēšanai, tomēr šeit esošie varētu nezināt ne C#, ne C++, ne wpf, jo šis ir PHP.lv ;) Tāpat arī nevajag satraukties, ka neviens vēl nav atsaucies - ne visi to vien dara kā sēž forumā - daži iegriežas tikai reizi nedēļā vai vēl retāk.

Link to comment
Share on other sites

kaspich :

1kārt LV komersants no programmētāja izpumpēs pēdējo sulu par kapeikām, tāpēc daudzi LV tirgum savus pakalpojumus nepiedāvā;

 

2kārt ilgtermiņa attiecības nozīmē arī sava veida verdzību un darbu darīšanu, kas reizēm pašam nepatīk

es personiski apņemos darīt tās lietas, kas pašu pilnveido un rada prieku..;

 

3kārt cik darbus uz php vai js bāzes tu vari piedāvāt, lai es 15 min laikā nopelnītu $30 ? Ja tev šķiet smieklīgi $30-100, tad nosauc ciparu, ko tu piedāvā saviem programmētājiem ?

 

Mr.Key augļus nes :) Ja es personiski strādājot uz pusslodzi varu nopelnīt vismaz tikpat lielu algu kā strādājot par augsta līmeņa speciālistu LV, tad ir ok :) , ja vēl ņem vērā brīvības sajūtu.

Link to comment
Share on other sites

kaspich :

1kārt LV komersants no programmētāja izpumpēs pēdējo sulu par kapeikām, tāpēc daudzi LV tirgum savus pakalpojumus nepiedāvā;

 

2kārt ilgtermiņa attiecības nozīmē arī sava veida verdzību un darbu darīšanu, kas reizēm pašam nepatīk

es personiski apņemos darīt tās lietas, kas pašu pilnveido un rada prieku..;

 

3kārt cik darbus uz php vai js bāzes tu vari piedāvāt, lai es 15 min laikā nopelnītu $30 ? Ja tev šķiet smieklīgi $30-100, tad nosauc ciparu, ko tu piedāvā saviem programmētājiem ?

 

Mr.Key augļus nes :) Ja es personiski strādājot uz pusslodzi varu nopelnīt vismaz tikpat lielu algu kā strādājot par augsta līmeņa speciālistu LV, tad ir ok :) , ja vēl ņem vērā brīvības sajūtu.

 

 

laabs :D :D :D

ok, 15min laikaa nopelni 30 USD, un peec tam 2 nedeljas gaidi naakosho shaadu 'projektu' :D

zinu es shaadus. esn atpakalj naaca, un staastiija: gribot 2K menesii. pieredzes gan neesot, bet.. ja par prastu web lapu it kaa pelnot 100 LVL, tad - lai tak es pareekjinot..

 

jaa, ilgterminja sadarbiiba noziimee ATBILDIIBU. atbildiibu par padariitaa kvalitaati. kljuudaam, piemeeram.

aa, wow, es atvainojos.

taatad, pareizi buutu:

 

1. maksaat 1K meenesii, nepaarslogojot cipargalvu

2. nodroshinaat darbu taadu, kas programmeetaaja kungam patik

3. aa, nee, nekaadu noslodzi. 1K taapat vien..

 

Uldi, peec Taviem textiem ir skaidrs, ka Tu nepelni ne 1K menesi, ne pusi no shiis summas. :)

un pilnigi noteikti neesi gudrs. piedod, bez dumjsh programmeetaajs der 30 USD php projektiem, tur Tev taisniiba :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

piemeers kam?

tam,ka chupinja nejeegu, chupinja pusjeegu meegjina soliit to, ko peec buutiibas nevar garanteet?

jeb tam, ka atnaaks kaads induss, nosoliis pa 50usd, pachikaasies paaris h, rezultaata nebuus, un puuderees smadzenes?

nopietnaakam projektam shadi friilanceri/sadarbiibas modelis neder peec buutiibas. ;)

man vienigi jautajums - kaadam iesaaceejam jaabuut, lai shaadi 30..100usd projekti buutu mega interesanti, izglitojoshi, vai aka tur Uldis teica..

Link to comment
Share on other sites

Labi labi, kaspichinj, ej bīdīt savus gudros tekstus atpakaļ uz bmwpower, tur ir pateicīgāka sabiedrība, vari visiem skaidrot, cik tu gudrs, ar mega giga projektiem un cik visi citi stulbi. Te jau figurēja viens neatzītais ģēnijs. Kaut kā pieklusis ir. Bet viņš izrādīja arī interesi par darbu - @ob1 laikam niks bija. Jums sapasētu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...