Jump to content
php.lv forumi

GD bibliotēka


orion

Recommended Posts

Savajadzējās man taisīt thubnaiļus un izdomāju ka vajag likt GD bibliotēku, lai to varētu normāli realizēt.

Cik palasījos, tad PHP sākot ar 4.3 versijām jau iekšā ir kkas no GD.

Man stāv 4.36 uzlikts, bet jams bljauj ka neeksisteejoshas funkcijas gibu izmantot.

OS winXP, Apache 1.3

 

Kā man pievienot GD?? Mēģināju visādi, dažādus vilku, bet man kkaa neizdodas... BEz tam visās pēdējās win32 versijās teikts ka nav prieksh PHP domāts!! Tieši tā arī rakstīts.

Pašā PHP

Ko darīt?? Vrodi ieksh http://lv.php.net/gd viss smuki uzrakstiits, bet nu njesanaak man nekas...

Link to comment
Share on other sites

Lai kaut kas nesanāktu, kaut kas ir jāmēģina darīt. Ja neko nedara, tad var teikt, ka sanāk viss. Cik es saprotu, tad tev sanāk viss.

 

Ja tev tomēr kaut kas nesanāk, tad ir jāsaka, kas nesanāk. Ja esi kaut kā mēģinājies, tad pastāsti, ko mēģināji.

 

Atver savu php.ini failu (parasti atrodams C:/php/php.ini) [ja installeeji php ar installeri, kur spiedi next->next->next, tad taadu neatradiisi - installee par jaunu) un pie extension pievienoshanas paarliecinies, ka pirms rindinjas, kas attiecas uz gd biblioteeku, nav semikols.

 

Vislabaak ir uzinstalleet php par jaunu. Pamaaciiba forsha ir (shepat forumaa uzzinaaju): http://www.tanguay.at/installPhp5.php5

 

Ja installeesi kaa pamaaciibaa, tad ar PHP GD probleemas nebuus.

Link to comment
Share on other sites

Man nevajag pa jaunu PHP likt, bez tam palieku pie 4.36 versijas, jo uz servaka, kur man webs staavees ir tieshi taads PHP. Negribaas atdurties pret kko taadu, kas uz manas kastes straadaa, bet uz taas nee. Un PHP taksh man straadaa!!

 

Vobshem darīju es tā: novilku php_gd2.dll, iemetu pie extensioniem, ieksh PHP.ini atkomentēju rindiņu extension=php_gd2.dll un restarteeju apaci.

A shams sāk b;jaustīties, kas nav atradis php_gd2.dll - tjip ka neesot noraadiitajaa vietaa. Meegjinaaju mainiit celjus, extension atrashanaas vietu "extension_dir = "./"" u.t.m.l, bet jams vienalga bljaustaas ka nevar to sasodiito dll atrast... Vot ij njesaprotu. Gan jau ka daru kko aplamu, bet nu pasakiet - ko!!! Muuzham neesmu nekaadus extensionus jamam licis...

 

Piemetu vēl klāt biudi, kā tas izskatās...

gd.jpg

Edited by orion
Link to comment
Share on other sites

Lab - topiks sleegts - aizgaaja man viss. Vaina bija modulii... Kkaas gljukains, izdabuuju veel dazhu errorus, novilku dazhus citus un viss aizgaaja.

un pareizs ceļš pie extensioniem ir extension_dir = "c:/php/extensions"

Lūk taa.. paldies par atsauciibu ((:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Man radas sads error:

Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\direktorija\read.php on line 5
Tatad tas nozime ka man vel GD biblioteka nav pieslegta ja ?

Bet mana phpinfo(); radas

[...]

expose_php On On

extension_dir C:\php\extensions\php_gd2.dll C:\php\extensions\php_gd2.dll

file_uploads On On

[...]

 

Kas tas pa gluku. Rada ka bibloteka ir, bet nestrada. Rekur kods (nemts no php.net)

 

<?php
// Use it this way: resize.php?pic=imageurl&width=width_in_pixels
// [email protected] 2004
  header("Content-type: C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\direktorija\bildes");
5 rindina => $im = imagecreatefromjpeg($pic);
  $orange = imagecolorallocate($im, 220, 210, 60);
  $px    = (imagesx($im) - 7.5 * strlen($string)) / 2;

  $old_x=imageSX($im);
  $old_y=imageSY($im);

  $new_w=(int)($width);
  if (($new_w<=0) or ($new_w>$old_x)) {
    $new_w=$old_x;
  }

  $new_h=($old_x*($new_w/$old_x));

  if ($old_x > $old_y) {
      $thumb_w=$new_w;
      $thumb_h=$old_y*($new_h/$old_x);

  }
  if ($old_x < $old_y) {
      $thumb_w=$old_x*($new_w/$old_y);
      $thumb_h=$new_h;
  }
  if ($old_x == $old_y) {
      $thumb_w=$new_w;
      $thumb_h=$new_h;
  }
    $thumb=ImageCreateTrueColor($thumb_w,$thumb_h);
    imagecopyresized($thumb,$im,0,0,0,0,$thumb_w,$thumb_h,$old_x,$old_y);

  imagejpeg($thumb,"",90);
  imagedestroy($thumb);
?>

Link to comment
Share on other sites

Blaaaaaviens. Es nevaru atrast nevienu skriptu kurs vienkarsi atvertu direktoriju un izvaditu uz weba bilzu attelus. Visu laiku ir tik pa noteiktu bildi. Konkretak var izvadit tik vienu bildi un ar vinu manipulet. Kads nepadotu majienu ar visas direktorijas bilzu izvadi ?

Edited by Zoom
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...