Jump to content
php.lv forumi

Informācija


Kemito

Recommended Posts

Labvakar dārgie php.lv foruma lietotāji.

Griežos pie jums ar jautājumiem, pēc noteiktām specifiskām lietām.

Tākā traki ar PHP viss iet kārtībā, gribējos uzzināt jūsu viedokļūs, padomus, kā labāk veidot attiecīgās sistēmas.

1. Vēstuļu sistēmu ( Lietotājs ar Lietotāju apmainās saziņām )

Ar to es domāju sekojoši:

. Datu vadīšana / validēšana

. Izmantot AJAX pie ievades / izvades

. Ērtākās iezīmes

. u.c

2. Komentāru sistēmu

. Drõšība pret "FLOOD", tā teikt ievietot kaut kādu specifisku timeOut`u

-. Vai izmantot mazu Capche?

. Izmantot AJAX vai vienkārsu PHP datu padošanas metodi

 

Vēlējos arī mazliet uzzināt, ko domājat par datu tādu sava veida pārveidošanu.

Teiksim datubāzē lai noslēptu specifiskus datus, ar attiecīgu algoritmu un izveidotu funkciju kompresēt datus caur šo funkciju ( Kā piemēram md5() ) funkcijas tipā, likt tos datubāze, un attiecīgi izvades brīdi to atkompresētu ( protams, md5() nevar dabūt atpakaļ ).

 

Liels paldies.

 

P.S. Ceru uz atbildēm no attiecīgiem lietotājiem:

. rATRIJS

. briedis

. 2easy

. Aleksejs

Link to comment
Share on other sites

Kemito: Viena maza piezīme, attiecīgo cilvēku piesaukšana, bija jāsaprot, ka viņi ir iecelti dieva lomā, tas ka viņi ir zinoši, nepadara parējos sliktākus vai labākus. :)

Link to comment
Share on other sites

Kemito: Viena maza piezīme, attiecīgo cilvēku piesaukšana, bija jāsaprot, ka viņi ir iecelti dieva lomā, tas ka viņi ir zinoši, nepadara parējos sliktākus vai labākus. :)

 

Mazliet tu sāc kautko jaukt. netaisos ieklīst ārpustēmas diskusijās par šo. Es šos cilvēkus tā teikt "piesaucu", jo MAN personīgi gribās dzirdēt attiecīgo lietotāju domas, netika pieminēts nekas sliktāks, nekas labāks !

Vaina nav manā teikumā, bet gan cilvēka uztverē. Visi ir tādi kādi viņi ir, es šos piesaucu - atkārtošu, jo ES personīgi gribu dzirdēu viņu viedokļus, bet neminu arī, ka citu viedokļus neņemtu vērā!

Varbūt attiecīgs pieminētais lietotājs neuzskata par vaidzību komentēt, un izteikties, bet pamanot šo piesaukumu, tomēr izsaka savas domas.

Pirms izskaties - padomā divreiz !

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

mefisto - Paldies par atbildi. Nejau tas "kas tur ko nesaprast !", bet lieta tāda, ka uzkakāt var jebkurš gandrīz jebko, bet kautko NORMĀLU izvēlēties / izveidot ir mazliet tākā savādāk.

Novērtēju atbildi !

Runājot par trešo punktu, man ir savs, bet vai ir labi / labāk / drošāk to izmantot?

 

Jautājums!

Nevēlējos cept augšā jaunu topiku tapēc jautāšu šeit ! Sistēma vienkārša tā teikt, bet nespēju izdomāt, kā un kādu box`u lai palaiž, pēc izdarītām darbūībām teiksim.

Es veicu darbību - tā man izpilda vaicājumus - aizved uz noteiktu adresīti lapā, bet kad aizved atver boxu ! ( Par piemēru var paņemt parastu portāla draugiem apstiprinšanu draudzībā. )

Cerams, ka saprasta doma?

Vai izmantot labāk šādā gadījumā fancybox vai veidot pašam savu ?

Link to comment
Share on other sites

Sāc ar FancyBox, vēlāk, kad esi sapratis, ko tieši Tev no visa FancyBox'a vajag, izveido pats Savu alternatīvu. Ieguvumi būs ne tikai Sava alternatīva, bet arī zināšanas, pieredze utml.... =)

Link to comment
Share on other sites

Visiem box'iem būs kaut kāda inicializācijas funkcijas ( piem. init() ).

Un tajā funkcijā tu atradīsi to skripta gaļu, kura tiek izsaugta, kad tu atver box'u normālā veidā.

 

Atrodi kura tā funkcija ir, un tad ieliec to script pirms aizverošā </body> taga.

Ja visu būsi izdarījis pareizi, atvērsies box's.

 

 

P.S. ja tev ir kaut kādi dati , kas ir jāaizsargā , tad es ieteiktu izmantot kādu no gatavajām iespējām.

Pašrakstīts šifrēšanas algoritms visdrīzāk izmantos substitūcijas vai transpozīcijas metodas ,

kuras ir relatīvi vienkārši atkožamas.

Link to comment
Share on other sites

Izlasiju līdz punktam viens.

 

1. "1. Vēstuļu sistēmu ( Lietotājs ar Lietotāju apmainās saziņām )" un sapratu ka nekā vērtīga šeit nav. . .

2. Es labprāt arī daGrevis, roze, bubu un vel citu lietotaju domas dzirdetu.

Čau kakao

+ nedaudz off topic :D bet es nevaru atturēties, kemito mani sasmīdināja :D

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Nezinu ko tur diži smiet, nu tā, nav jau anekdote....

Teiksim datubāzē lai noslēptu specifiskus datus, ar attiecīgu algoritmu un izveidotu funkciju kompresēt datus caur šo funkciju ( Kā piemēram md5() ) funkcijas tipā, likt tos datubāze, un attiecīgi izvades brīdi to atkompresētu ( protams, md5() nevar dabūt atpakaļ ).

Jēgu neredzu tur muhļīt "atkompresēt", ar ko nepatīk vienvirziena hash(pie tam to var sarežģīt kā vien tīk)?

Link to comment
Share on other sites

1. pamataa PM sistem ir sameraa vienkarsha (ja neveido kaut kaadas uber fiichas)

ID| kas _id | kam_id | statuss | datums | subjekts | textcc|

statuss = izlasiits/neizlasits/atbildeets

papildus fiichas varetu buut vairakas mapes .. tad tabulai nak klat 1 lauks Mapes

+ tabula : ID | nosaukums | pieder_id

sakumaa izveido jau 3 ierakstus kor nosukumi ir -> Ienakoshas / Izejoshas / Miskaste visam pieder_id==0 (attieciigi rada visiem useriem )

(protams atlasa peec mapes UN onkreta usera_id (kam_id)

Papildus mapes dod iespeju viegli izveidot tadu sistemu ka pie dzeshanas vestules tiek parvietotas mapee Miskaste un tikai peec zinama laika nodzestas (vai arii useris pats iztiira miskasti )

[princips kaa Inbox.lv]

---

2. Komentariem vispar elementari -> viss atkarigs cik sarezgiti velies vr gan visiem atljaut, gan tikai registretiem ..

Fluud kontroli gan vajag, kautkadu aizturi uz 20-30 sek .. (var arii uzlikt parbaudi vai ieprieksejais teksts neskriit ar postejamo (peec ieposteshanas pieglabat sesiijaa)

Piedevm noteikti vajag

a) max. texta garumu

b) max 1 varda garumu (lai nesavada milziigi garu vardu

c) max Rindinju skaitu (lai nebuutu

X

X

X

varjantu

Minimlo simbolu skaitu (ja vien nevelies atlajut komentu piemeram +1

--

3. kaada vel tekstu shifreeshana ?

Ja kaads tiks pie servera tad nekada shifreshana neliidzees ..

Drizk DB jveido 2 useri ,

1. Pashai lapai, kam ir atstatas tikai pashas minimalakas tiesibas ks nepiecieshamas lapai ( SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE -> faktiski neko vairak, pt Update/Delete jskatas vai tiek izmantots )

Pieeja TIKAI no loclhost

2. Admin daljai, jau daudz plashakas, bet ari tikai tas kas nepiecieshams...

Ja nu druumakaa paronoja, tad pirmajm userim var aizliegt Delete, taa vietaa tabulam pielikt lauku nodzeests

(starp citu shii ir izpltit prakse)

---

Link to comment
Share on other sites

EdgarsA - Publiska foto izpaltīšana forumā, bez manas ziņas var būt nopietns pārkāpums, un civiltiesību aizskaršana vai ne tā?

 

Lulz, un to tu saki pēc esi pats publicējis savu bildi Latvijas iedzīvotāju reģistr.. khem.. draugiem.lv publiskai apskatei? :))

Link to comment
Share on other sites

briedis - manuprāt ir starpība starp "ES SAVU PUBLISKOJU", un "VIŅŠ MANU PUBLISKO" ! Pirms raksti, tādu glupību, lūdzu pārdomā ko raksti. !!! Pastāv tāda lieta, kā nepatika, pret to, ka citi bez manas atļaujas publisko manas fotogrāfijas, lai cik jautri / smieklīgi tas nebūtu ! Patiktu ja es uztisītu vienkāršu subu tagad briedis.id.lv atrastu tavu personīgo bildi - ieliktu to vienkārši tur centrā un spamotu? Sava sakritība tur ir !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...