Jump to content
php.lv forumi

Strādāsiet vai tukšus salmus kulsiet? - Autora secinājumi


Dontels

Recommended Posts

Es jau sen nepīpēju, bet nu skaidrs, ka pauzes nāk tikai par labu.

 

Arī spēles nāk par labu (sudoku, soltaire, utml).

 

Vispār, daudz strādāt - tas ir kaitīgi. Pilnīgi nopietni! Tāpat, kā daudz trenēties - īsākais ceļš uz pārgurumu, izdegšanu, multiplo sklerozi utml. Ir cilvēki, kas centīgi strādā un ap 40 gadiem saslimst ar slimībām, kas izpaužas kā valodas zaudēšana, pilnīga muskuļu atrofēšanās (t.sk. zarnu).. kārtīgi padomājiet par to.

 

Ražīgi strādāt != daudz strādāt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cik reizes bija tā, kad sēdi ar kaut kādu problēmu 2 stundas, pēc tam aizej uzpīpēt un jau pa ceļam atrod risinājumu!

Pilniiba piekriitu, piedevam piipejot aprunajies ar kolegjiem, kas dazreiz pamet kadu domu..

P.S. pats piipeju, un nebuut nesaku ka tas ir labi ...

Link to comment
Share on other sites

Jā, un cik reižu nav bijis tā ka mājās ejot izdomā risinājumu. Biežāk jāiet mājās :)

 

Man personīgi nekas nav pret smēķētājiem, lai iet un smēķē, galvenais lai nesmirdinās manā tuvumā. Sasmaržojies ar visu ko un nosmēķējies, vienkārši ideāla kombinācija :D

Link to comment
Share on other sites

Nāvīga kombinācija ir tad, ja kafijas pauze notiek ik pa stundu, plus pīpauze ik pa 30 - 60 min. Dienas beigās galva dulla un tā katru dienu, tāpēc personīgi es sāku atmešanas procesu. :) Pipējot tiešām var daudz ko izdomāt, tas ir pierādījies fakts, 2 stundas domā, pa 5 min izpīpo. Un vispār te runa bija par skoliozēm utt... varu nedaudz pastāstīt, kādā zarāzā iedzīvojos, aktīvi strādājot. Bija laiks, kad strādāju pa naktīm, ģimenes apstākļu dēļ, tad nu nostrādājies visu nakti, līdz krīti nost no kātiem, ej guli, pamosties, atkal tādā pašā režīmā, ar visiem smoke un cafe, dažreiz ja vajadzēja kaut ko real life pa dienu darīt, viss notika bezfilmā, tā nu kapājos pusgadu, gadu, līdz beigās nonācu pie nervu sabrukuma, jeb ja tā to varētu nosaukt + mugurā jau skrimšļi no sēdēšanas bija izlekuši laukā, izveidojās iekaisums, kas pārmetās tālāk. Uhh... beigās bija tā, ka pat Jāņos aliņu negribējās. No šādas zarazas ārstējos ap 6 mēn laukā. Protams, pirms tam nācās izveidot softu, kas bloķē datoru ik pa stundai, savādāk, viens skype, otrs prasa to, tad kādi blogi jāpalasa, darbi jādara un tā tu aizsēdies un secini ka nākošā diena pienākusi, kā jau tas ir noticis, rakstot šo postu.

 

Galvenā doma ir tāda, strādā ne vairāk pa 8 stundām, un vismaz tajās 8 stundās veikt kādu stundu, atpūtu, vismaz no katras stundas pa 10 - 15 min. Nekādi darbi 6dienās, 7dienās, utt... tad uz tiem 40 gadiem varbūt viss būs okey, bet nu viegli jau teikt, ja ir daudz darāmā, arī lielākas iespējas ko nopelnīt, tāpēc jāskatās vai nu tu strādā, vai nu tu guli un tavu darbu paņem kāds cits.

Link to comment
Share on other sites

...

Te var izcelt vienu tipisku problēmu, ka darbinieks ārpus darba laika nevis atpūšas vai sporto, bet nogurdina sevi kaut kādos "savos projektos".Ļoti labi ieteikumi.

 

jā.. gadās, ir gadījies pašam, un ir novērots, ka to dara citi.. bet nu tas nāk tikai ar pieredzi uzzināt, ka ar maksimālo produktivitāti strādāt tieši programmēšanas darbā nevar dienā veltīt vairāk par 6 - 10 stundām, atkarībā no indivīda. Un pilnīgi noteikti, ja kāds jaunais lasa.. tad nekad netici sev, ka būsi apsolījis kaut ko izdarīt pēc šīm 8 darba stundām.. ja nu vienreiz tas tā sanāks.. vai pat kādu laiciņu.. tad noteikti tas ilgi neturpināsies. Jo kaut vai tāpēc, ne jau ka darbaspējas nav, bet ir apkārt pārāk daudz traucēkļu, kaut vai php.lv/f/ šādu postu lasīšana :D kas šķiet daudzreiz interesantāka nekā darīt to "savu projektu" utt. :))

 

p.s. man pēc savas pieredzes, ļoti reti gadījumi, kad varu programmēt ilgāk dienā par 10 h.. jā strādāt, varu ilgāk, bet ne kodēt.. t.i. šādās dienās parasti iekārtoju grafiku sev tā, ka pāris stundas ir kādas tikšanās.. sapulces, epastu sarakstes / skype.. klienti.. vai kāds cits menedžmenta darbs un tikai tad + ne vairāk kā produktīva 6h kodēšana vai administrēšana.. tādā veidā vismaz es dabūnu atpūtināt acis no monitora, parunājos ar cilvēkiem, utt. līdz ar to ja pareizi saplāno dienu, tad var ļoti daudz paveikt, galvenais, lai tā diena būtu ar savu dinamiku, un ar pārmaiņām.. lai kamēr viens "smadzeņu kodols jeb domas plūsma" atpūšas.. otrs strādā :)) .. bet protams, arī ne vienmēr.. jo ir dienas, kad tā vien gribas pasēdēt, un visu dienu pakodēt.. un visus sūtīt kkur prom, vai arī otrādi.. apčubināt pārējos darbiniekus.. pārrunāt viņu darba jautājumus.. u.c. pa dzīvi... (manuprāt, tas noder.. tas cilvēkus satuvina, un atvieglo komunikāciju arī darba jautājumos) kā arī palīdzēt viņiem ar kodu, vai ko citu.. bieži esmu sevi pieķēris pie fakta, ka tad, ja man šis darbs ir jādara, tad es to dažreiz daru lēnāk, nekā tad, ja man jāpalīdz kādam citam, kaut vai viņam rādot kādu kodu tur un tur būtu visoptimālāk u.c... t.i. jāvada projekts, un jāatbild, jāiesaka dažādus risinājumus interesantām un sarežģītām problēmām.

 

iepriekš gan vienā no darbiem biju vairāk par gadu nostrādājis par tehnisko rasētāju... rasēju uz AutoCAD priekš būvkonstruktoriem.. tur gan nezinu kapēc, bet varēju arī izvilkt pat līdz 16h dažreiz.. bet regulāri kkādas 10 - 12h bija. Un īpaši nejutu, ka man tur produktivitāte mainās... lai gan, šķiet, tas nebija absolūti radošs process (lai gan šis tas tomēr bija jāizdomā pašam).. bet gan vairāk mehānisks.. => secinājums viens, ja zini ko un kā darīt.. esi to darījis jau pietiekami ilgu laiku, un tagad tikai atstrādā.. tad protams, vari visu ko pēc darba vēl padarīt, bet kaut ko lielu sarežģītu un radošu pēc 8h darba ... tas jau ir diezgan apšaubāmi.

 

 

Es jau sen nepīpēju, bet nu skaidrs, ka pauzes nāk tikai par labu.Arī spēles nāk par labu (sudoku, soltaire, utml).Vispār, daudz strādāt - tas ir kaitīgi. Pilnīgi nopietni! Tāpat, kā daudz trenēties - īsākais ceļš uz pārgurumu, izdegšanu, multiplo sklerozi utml. Ir cilvēki, kas centīgi strādā un ap 40 gadiem saslimst ar slimībām, kas izpaužas kā valodas zaudēšana, pilnīga muskuļu atrofēšanās (t.sk. zarnu).. kārtīgi padomājiet par to.Ražīgi strādāt != daudz strādāt.

 

piekrītu, ka pauzes vajag, bet tās var optimizēt, ar kko veselīgu, nevis ar pīpēšanu + dažreiz pat nav vajadzīgas pauzes kā tādas - neko nedarīšana, bet gan vienkārši, uztaisīt nelielu neformālu sapulcīti.. vai iedot kādu pilnīgi citu darbu.. kas nav saistīts ar programmēšanu (vienmēr var atrast kaut ko tādu, kaut vai aizsūtīt programmētāju pēc picas.. lai kolektīvais prieks + svaigs gaiss :) -> bet protams ne pārāk bieži)

 

Cik reizes bija tā, kad sēdi ar kaut kādu problēmu 2 stundas, pēc tam aizej uzpīpēt un jau pa ceļam atrod risinājumu!Nesaku, ka pīpēt ir labi, bet pīpētāji pauzes taisa biežāk, ka nepīpētāji, tas ir, vairāk atpūšās.

 

nekad nav tā gadījies.. :D (varbūt tāpēc, ka nepīpēju..)

 

Jā, un cik reižu nav bijis tā ka mājās ejot izdomā risinājumu. Biežāk jāiet mājās :)Man personīgi nekas nav pret smēķētājiem, lai iet un smēķē, galvenais lai nesmirdinās manā tuvumā. Sasmaržojies ar visu ko un nosmēķējies, vienkārši ideāla kombinācija :D

 

jap.. pilnīgi piekrītu.. tiklīdz izkusties no darba vietas.. kaut vai aizej ar kolēģi par kko citu parunāt, vai ieliet tēju.. tad uzreiz daudz dažādu risinājumu rodas galvā.. :)

 

p.s. par smēķētājiem.. jā, nav iebildumu, ka smēķē, bet tikai lai nesmird, un netuvojas, pēc tikko izpīpētas cīgas... + dažreiz gan kaitina, ka kāds no darbiniekiem/kolēģiem saka ka nav laika šo to nelielu un ātru izdarīt, bet tai pašā brīdī pēc 5min redzu ka šis vai nu spēlē solitare, vai skrien uzpīpēt.. sajūta tāda negodīga.. bet nu neiešu jau kolēģus nedz iegāzt, vai kā citādi vērsties pret viņiem. galvenais, ka ja pat dara lēnāk, lai vismaz dara kvalitatīvāk ar savām daudzajām pīppauzēm... bet gan citreiz viņiem gribas uzdot mazliet vairāk darba, ja ir iespējas, lai šiem vnk nav laika domāt par muļķībām .. un uzrīkot pēc tam atskaites sapulci ;) .. tas viennozīmīgi stimulē darbiniekus :))

 

Nez, man nepīpēšana netraucē aiziet pēc tējas/kafijas/minerālūdens un pie reizes parunāt ar kolēģiem.

 

+100

 

Nāvīga kombinācija ir tad, ja kafijas pauze notiek ik pa stundu, plus pīpauze ik pa 30 - 60 min. Dienas beigās galva dulla un tā katru dienu, tāpēc personīgi es sāku atmešanas procesu. :) Pipējot tiešām var daudz ko izdomāt, tas ir pierādījies fakts, 2 stundas domā, pa 5 min izpīpo.

 

nezinu gan.. neesmu medicīnas eksperts, bet šķiet ka (subjektīva, mana pieredze) nesmēķējošie darbinieki uzņēmumos, kur esmu strādājis, vai strādāju, parasti ir gan ar augstākām darba spējām, gan ar "gaišāku" galvu. .. tiesa gan neesmu arī redzējis un piefiksējis, kad kāds nesmēķētājs kļūstot par smēķētāju kkādā veidā degradējas... bet gan atmetot.. jā.. tur gan ir pozitīvs efekts, ja ne radošumā, tad koncentrēšanās u.c. darbaspējās :)

 

Protams, pirms tam nācās izveidot softu, kas bloķē datoru ik pa stundai, savādāk, viens skype, otrs prasa to, tad kādi blogi jāpalasa, darbi jādara un tā tu aizsēdies un secini ka nākošā diena pienākusi, kā jau tas ir noticis, rakstot šo postu.

 

jap.. pilnīgi piekrītu.. iesaku lietot šādus softus, ja vien nervi to tur :D ka ik pa laikam kāds tevi vai nu bloķē (sliktākais variants -> jo mazums, boss izņēmuma kārtā atnāk pie tevis, un tu viņam demonstrē kādu fīču.. un hops.. uz 5min nav pieejams dators :D), vai vismaz brīdina, ka vajag pauzi..

biju pats vienu brīdi palietojis, bet pēc tam bik apnika tā programma.. bet efekts bija panākts.. pauzes kaut kā biežāk pats sāku veidot neapzināti :)

 

Galvenā doma ir tāda, strādā ne vairāk pa 8 stundām, un vismaz tajās 8 stundās veikt kādu stundu, atpūtu, vismaz no katras stundas pa 10 - 15 min. Nekādi darbi 6dienās, 7dienās, utt... tad uz tiem 40 gadiem varbūt viss būs okey, bet nu viegli jau teikt, ja ir daudz darāmā, arī lielākas iespējas ko nopelnīt, tāpēc jāskatās vai nu tu strādā, vai nu tu guli un tavu darbu paņem kāds cits.

 

piekrītu.. ir jāprot atpūsties..kā arī jāpavingro, jāsporto, vai jādejo, vai vēl kaut ko...

 

es pat teiktu, ka programmētājs dienā var kodēt, max 6h un atlikušās 2h vajag veltīt pauzēm.. domāšanai un komunikācijai ar kolēģiem, iespējams sapulcēm arī...

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz smieklīgi liekas visi šie smēķētāju argumenti kā smēkēšanas palielina darba produktivitāti.

Mans skatījums šajā ir tāds, ka programmētājam pēc būtības ir jābūt racionālai būtnei, kura ne tikai redz, bet arī izpilda optimālākos un gudrākos risinājumus. Smēķēt nav ne gudri, ne optimāli, tāpēc, ja cilvēks izdara šādu izvēli, ir acīmredzams, ka viņš pat elementārās lietās nespēj pieņemt optimālākos lēmumus un rast optimālākos risinājumus. Tas liek apšaubīt arī viņa spējas programmēšanā.

Link to comment
Share on other sites

jap.. pilnīgi piekrītu.. iesaku lietot šādus softus, ja vien nervi to tur :D ka ik pa laikam kāds tevi vai nu bloķē (sliktākais variants -> jo mazums, boss izņēmuma kārtā atnāk pie tevis, un tu viņam demonstrē kādu fīču.. un hops.. uz 5min nav pieejams dators :D), vai vismaz brīdina, ka vajag pauzi..

 

Tākā man nav bosu un tādēļ ir nepieciešams saglabāt augstu pašdisciplīnu, to man palīdz izdarīt: Pomodoro Technique

Šādā veidā tiek gan ievērotas regulāras pauzes, gan tiek izslēgta "Procrastination" jeb darba izdarīšanas novilcināšana.

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz smieklīgi liekas visi šie smēķētāju argumenti kā smēkēšanas palielina darba produktivitāti.

Smēķētājiem palielina. Nikotīna trūkums viņiem (nu un man arī) ir traucēklis kas čakarē procesu. Tas kā kurš to attaisno un pamato var būt ilūzija, bet bez smēķēšanas viņu produktivitāte reāli kritīs.

Link to comment
Share on other sites

Nikotīns īstermiņā, iedarbojoties uz receptoriem, palielina smadzenēs esošo neirontransmitoru koncentrāciju, kas būtībā ir rādītājs smadzeņu aktivitātei, taču ilgtermiņā smadzenes pašas zaudē spēju nodrošināt šo neirotranmitoru koncentrāciju. Rezultātā pēc laika, pat ar visu nikotīna aktivēto neirotransmitoru pieaugumu, kopējā smadzeņu aktivitāte ir zemāka, nekā tad, ja nikotīns nebūtu lietots vispār un smadzenes dabīgā veidā nodrošinātu augstu neirotransmitoru koncentrāciju.

Tāpat arī jebkuram smēķētājam ikdienā ir brīži, kad nikotīna iedarbība beidzas un samdzenēs iestājās pazemināts neirotransmitoru stāvoklis (jo smadzenes pašas vairs nespēj to uzturēt tik augstu), kas pasliktina koncentrēšanos un palielina stresu. Sākumā tas ir nemanāms pašam smēķētājam, bet jau ietekmē koncentrēšanās spēju un produktivitāti, līdz smēķētājs to pamana un tikai tad dodas pēc nikotīna dozas, lai atkal palielinātu neirotransmitoru koncentrāciju.

Link to comment
Share on other sites

neirontransmitoru koncentrāciju,neirotranmitoru koncentrāciju. neirotransmitoru pieaugumu

Detaļas reti kuru interesē. No smēķētāja viedokļa tas izskatās vienkārši - uzpīpēji, sāka labāk strādāties. Protams ka tā ir ilūzija un bez cigaretēm strādātos vēl labāk un patstāvīgi, bet nikotīna atkarība ir ļoti spēcīga lieta un visi tā vienkārši atmest nevar. Tas jāņem vērā, cīnīties un lamāt smēķētājus ir diezgan bezjēdzīgi.
Link to comment
Share on other sites

Nedaudz smieklīgi liekas visi šie smēķētāju argumenti kā smēkēšanas palielina darba produktivitāti.

Kur tu šo izlasīji? Es skaidri un gaiši uzrakstīju: smēķētāji biežāk un regulāri atpūšās, un tas arī palīdz, nevis smēķēšana. Un ja dziļi parakt, tad ir pieradīts, ka narkotiki stimulē smadzeņu darbību uz brīdi, kad tu tos lieto. Bet nikotīns šaj gadījumā nav labākais variants, labāk ir kofeīns kafijā vai šokoladēs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...