Jump to content
php.lv forumi

Par ko balsojāt?


codez

Recommended Posts

  • Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biju baigais maita - nebalsoju ;( bija pārāk tālu jābrauc un nebija transporta...

Mega stulbs attaisnojums.

Ārzemēs dzīvojošie brauca pāri visai valstij, lai nobalsotu (kurā nu kurš dzivo), bet Tev ir pieejama balsošana katrā miestā, bet redz nevari atrast laiku, lai nobalsotu. Domajams, laicīgi jau, zināji, kur varēs balsot un bija jāpadomā par nokļūšanu. Nākamos 4. gadus lūdzu tad nepīskti, ka valstī kkas nav kārtībā! Savu svarīgāko (arī vieglāk realizējamo) pilsoņa pienākumu neesi izpildījis - FUJ TEV!!!

Link to comment
Share on other sites

Mega stulbs attaisnojums.

Ārzemēs dzīvojošie brauca pāri visai valstij, lai nobalsotu (kurā nu kurš dzivo), bet Tev ir pieejama balsošana katrā miestā, bet redz nevari atrast laiku, lai nobalsotu. Domajams, laicīgi jau, zināji, kur varēs balsot un bija jāpadomā par nokļūšanu. Nākamos 4. gadus lūdzu tad nepīskti, ka valstī kkas nav kārtībā! Savu svarīgāko (arī vieglāk realizējamo) pilsoņa pienākumu neesi izpildījis - FUJ TEV!!!

 

"

Bet uztraukumam jau nav pamata. Tā kā tu esi savu pilsoņa pienākumu izpildijis un nobalsojis tieši par mums tik vajadzīgajiem deputātiem, tad mēs tagad dzīvosim zaļi" - ak jēl... nu tu runā tā kā dziedi...

 

Es ar nebiju balsot, un ja es būtu bijis, domā ka tad būtu labāk, Pilnīgas muļķības.

Tur jau sen bez mums visi krēsli sadalīti, tāpēc nemaz netaisos tos ... pagodināt ar savu klātbūtni vēlēšanās.

Tu saki ka rATRIJS nav izpildijis savu svrīgāko pilsoņa pienākumu, tad saki, ja deputāti nepilda savus darba pienākumus, tad kapēc lai pilsoņi to darītu ???

Link to comment
Share on other sites

Deputāts - valts varas institūcijā ievēlēta persona, kas vēlētāju, kuri to ievēlējuši, vietā lemj par svarīgiem jautājumiem.

Tā tas ir tāpēc, lai valsti būtu vieglāk pārvaldīt un nerastos bardaks, kad ikviens vēlas piedalīties.

 

Pirms deputātiem vienmēr pirmais būs pilsonis. Ja Tu kā pilsonis nepildi savu uzdevumu ievēlot cilvēku, kas tavā vietā darbosies saeimā, tad kāda kaķa pēc deputātam būtu jāpilda savi pienākumi attiecībā pret Tevi? Pats vien esi vainīgs ar tādu attieksmi.

 

Katra cilvēka intereses ir citādākas. Tā kā piedalījās 60% vēlētāju, tad arī tikai 60% tiks pārstāvēti un pārējiem nav ko sūdzēties, ka atkal kaut kas ir ne tā kā vajag. Deputātiem pārstāvot šos 60% mērķis ir rast kompromisu visos jautājumos. Jebkurā gadījumā viens no būtiskākajiem jautājumiem šīs saeimas laikā būs lemt par to kā atmaksāt SVF aizdoto naudu.

Link to comment
Share on other sites

Skaists jau ir tas teksts, bet diemžēl realitāte ir pavisam citāda. Deputāti nelems ne to 60% ne pārējo 40% interesēs. Diemžēl.

 

Paies laiciņš un raudāt jau sāks nevis tie kas nevēlēja, bet bet gan tie kas piedalijās vēlēšanās.

Būs runas "Nu re kā mēs par viņiem balsojām, bet viņi mūs šitā piekāš..."

 

Un varu pateikt priekšā, ka to SVF naudu dabūsim atdot mēs visi, neatkarīgi no tā, balsojām vai nē.

Link to comment
Share on other sites

Kad ieviesīs elektronisko balsošanu, vajag izveidot "Programmētāju partiju" un uzhakot vēlēšanu sistēmu, tad mēs, programmētāji, uzprogrammēsim optimālāko algoritmu, kurš vadīs valsti, ha, mums pat būs API. Kurš tad cits vēl tik labi māk optimizēt procesu vadību, kā programmētāji?

 

 

Nav jau ko pārmest kādiem, tā jau katra brīva izvēle, vai balsot, vai nē. Un tas, ka daži neraujās balsot, ir saprotams, jo nav jau tāda baigā zelta varianta. Pats balsoju par personīgi pazīstamu cilvēku no VL. Arī no tā, ko vajag panākt, manuprāt, viņiem bija vislabākā programma, taču reālistiska plāna kā to panākt īsti nebija.

Link to comment
Share on other sites

Tā tas ir tāpēc, lai valsti būtu vieglāk pārvaldīt un nerastos bardaks, kad ikviens vēlas piedalīties.

Mūsdienu IT tehnoloģijas bez problēmām ļautu ikvienam piedalīties lēmumu pieņemšana, vai dinamiski deliģēt savu lēmēja varu.

Piemēram, es deliģeju savu varu Pēterim, skatos Pēteris kādā lēmumā nobalsoja ne tā kā man patīk, man ir nedēļa laika savu izvēli lēmumā mainīt, un, ja gribu varu deliģēt savu balsi Jānim, vai arī pats piedalīties turpmākajā lēmumu pieņemšanā. Tas viss ir iespējams, tikai tiem, kas ir pie varas tas neder.

 

Pirms deputātiem vienmēr pirmais būs pilsonis. Ja Tu kā pilsonis nepildi savu uzdevumu ievēlot cilvēku, kas tavā vietā darbosies saeimā, tad kāda kaķa pēc deputātam būtu jāpilda savi pienākumi attiecībā pret Tevi? Pats vien esi vainīgs ar tādu attieksmi.

Es, piemēram, negaidu, lai deputāti pildītu kādu pienākumu pret mani. Man galvenais, lai viņi man netraucē.

Lielākais pārvaldes traucēklis attiecībā pret mani ir milzīgie nodokļi.

Es labprātāk izvēlētos, ka viss ir par maksu, nevis, ka man jāmaksā nodokļu un tad tos neefektīvi kāds menidže, nemaz nerunājot, ka daļu pievāc sev.

Esmu gatavs maksāt par ceļu lietošanu (to gan jau caur degvielas akcīzi daru), esmu gatavs maksāt par medicīnas pakalpojumiem (tā kā ieturu veselīgu dzīvesveidu, tad reāli es nodokļos pārmaksāju). Esmu gatavs maksāt par bērnu izglītību, izvēloties labāko konkurējošā vidē, nevis kādu no pašreizējā sociālistiskajā izglītības sistēmā. Esmu gatavs pats uzkrāt savu pensiju, nevis uzticēt to neefektīvai valsts pārvaldei.

Tāpēc es no deputātiem nekādus pienākumus negaidu, kā tikai to, lai viņi man netraucē.

Brīvpratīgi esmu gatavs maksāt ne vairāk kā 5% no saviem ienākumiem, lai tos sadala tiem, kas galīgi paši nekādi nevar.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Mega stulbs attaisnojums.

Ārzemēs dzīvojošie brauca pāri visai valstij, lai nobalsotu (kurā nu kurš dzivo), bet Tev ir pieejama balsošana katrā miestā, bet redz nevari atrast laiku, lai nobalsotu. Domajams, laicīgi jau, zināji, kur varēs balsot un bija jāpadomā par nokļūšanu. Nākamos 4. gadus lūdzu tad nepīskti, ka valstī kkas nav kārtībā! Savu svarīgāko (arī vieglāk realizējamo) pilsoņa pienākumu neesi izpildījis - FUJ TEV!!!

 

Fun fact - esmu ārzemēs dzīvojošais. Lai tiktu līdz tuvākajai balsošanas vietai man vajadzētu patērēt, aptuveni, 3h un samaksāt 40Ls. Nav nekas mega traks, bet tāpat nebūtu pārliecināts par ko īsti balsot...pieļauju, ka vairums ārvalstu balsotāji dzīvo relatīvi tuvu balsošanas punktam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...