Jump to content
php.lv forumi

Līgumi, nodokļi, reģistrācija, IK


e-studio

Recommended Posts

taisnība, pie velna IK :D. Pag, bet kāda atbildība ir pašnodarbinātam?

 

Man šķiet, ka tāda pati kā IK. Vis efektīvākais ir mazais SIA, jo tad uzņēmums atbild tikai ar kapitālu un savu mantu (protams, līdz to 2k uzkrāšanai ir mazliet savādāk). Par šo atbildību tomēr iesaku aizdomāties. Kā jau minēts iepriekš, nav jau lielas ziepes jāsavāra, lai nonāktu uz paklāja un sāktu domāt, kā to visu nokārtot.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nebūs tā ka ar to SIA var iepīties nepatikšanās ja ienākumi ir mazi vai neregulāri? Piemērām, ja es pelnīšu mazāk par 100 mēnesī, man paar to nedrāzis taču, un nodokļus neņems? Jo pamatkapitāls taču kautkāds jākrāj :/

Link to comment
Share on other sites

Uz kāda pamata lai dupsētu par to, ka tev nav ienākumu? Par to var sākt domāt, ja tavi ienākumi izskatās neatbilstoši dzīvesveidam. :D

 

Nodokļus ņem gan, katru gadu no peļņas. Ja peļņa ir 100 Ls gadā, tad samaksāsi nodokli tikai no tiem 100 Ls ( nu precīzāk izrēķina nodokļu deklarācijā ). Un no tā vēl 25% jāieskaita pamatkapitāla celšanai, kamēr nav 2k sakasīti.

Link to comment
Share on other sites

Uz kāda pamata lai dupsētu par to, ka tev nav ienākumu? Par to var sākt domāt, ja tavi ienākumi izskatās neatbilstoši dzīvesveidam. :D

 

Nodokļus ņem gan, katru gadu no peļņas. Ja peļņa ir 100 Ls gadā, tad samaksāsi nodokli tikai no tiem 100 Ls ( nu precīzāk izrēķina nodokļu deklarācijā ). Un no tā vēl 25% jāieskaita pamatkapitāla celšanai, kamēr nav 2k sakasīti.

pie tādas peļņas pamatkapitāls nekad neuzrāsies. Sen nelasīju šo likumu par SIA ar 1ls. Man liekas tur figurēja kaut kādi 2 gadi lau uzkrātu pamatkapitālu. Tas nozīmē ka man gadā 1000ls jaiegulda pamatkapitālā? Tad jau ienākumi jābūt vismaz 4000Ls gadā. Vispar jāizlas velreiz to pantu. :)

Link to comment
Share on other sites

Pag, un ka tur sanaca ar autorligumiem, ja es sledzu ar klientu, tad klients visu maksa mana vietaa, un man par nodokliem, atskaitem utt.. nav jauztraucas?

Link to comment
Share on other sites

Pag, un ka tur sanaca ar autorligumiem, ja es sledzu ar klientu, tad klients visu maksa mana vietaa, un man par nodokliem, atskaitem utt.. nav jauztraucas?

 

Jap, tu saņem tikai naudu, visi nodokļi jau ir nomaksāti no tās...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja, nu ja, nebiedē cilvēkus... tas mega ceņņiks ir pilnā pamatkapitāla SIA.

 

Mazajam SIA vajag

* Valsts nodeva par viena paraksta apliecināšanu UR: Ls 2.75

Aha un parakstu apliecinashanu var veikt tikai Notaars :(

Paskaties ciparus cik maksaa paraksta apstiprinasana ....

Par shamo izmaksu biju piemirsis.. (par valsts nodevu )

Link to comment
Share on other sites

Tad jau izdevigi ir stradat ar autorligumu. Pasaki, cik gribi sanemt par darbu uz rokas, un viss, talak klients domaa, vai var atlauties tev to maksat, plus attiecigos nodoklus no vinu puses. Vismaz sads variants, ir izdevigs, pasam darba veicejam, nav jauztraucas ne par atskaitem, ne par ko citu, sanem naudu un viss. Sads variants ari ir labs, ja vel neesi isti nobriedis veidot pasnodarbinato, ik vai sia. Un tagad istenibaa ir jaceko, ko valdiba izdomas, sakara ar mikrouznemuma vienoto nodokli, tas ari varetu but izdevigs, pakalpojumu sniedzejiem, tadiem ka mums, kas sniedz pakalpojumus IT sferaa. Samaksaa no apgrozijuma ik pa 4 turksni noteiktus procentus un viss, bet paliek jautajums talak par to, ka sanaks darbiniekiem, kas stradas ieks tada mikrouznemuma, tur kaut kaa vel nav izdomats lidz galam, lai butu aptuveni vienadas garantijas, ka tiem, kas stradaa ieks lielaa sia. Varbut kadam no forumiesiem ir kas zinams, vai ir jau petijis, izveidojis, saskaries ar siem mikrouznemumiem, ka ari ar to, ka SIA izveidosanai var pietikt ar vienu latu, un pec tam gada laika pamazam veidot pamatkapitala uzkrajumu lidz tai vajadzigajai summai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...