Jump to content
php.lv forumi

PHP vs JAVA troļļi


Леший

Recommended Posts

Mastermind, no tukšās muldēšanas pie lietas: uzraksti savu MVC FW piemēru uz javas.

Edited by Kaklz
topic split no http://php.lv/f/topic/16623-ka-uzrakstit-vienkarsu-mvc-framework-u/ lai saglabātu normālu diskusiju oriģinālajā topikā
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mefisto - izskatās, ka tu vienkārši neproti izmantot tādu advancētākus tooļus un izskatās, ka tu nesaproti, ko nozīmē FW jēdziens, tikai skandini par MVC! MVC nav FW, bet tas ir "design pattern" vai "architectural pattern", taču šajos FW ir iebūvētas lieliskas iespējas veidot savu softu MVC arhitektūrā! Ja tu kaut ko nesaproti vai nevēlies saprast, tas nenozīmē, ka tas ir murgs! JSF ir trūkumi, visnotaļ piekrītu! Bet ko tu zini par GWT? Oi, laikam tu tur neko neesi sapratis! :D P.S. Javā viss ārkārtīgi strauji attīstās, jo šī valoda ir viens no galvenajiem IT biznesa balstiem līdzās Oracle tehnoloģijām (tagad Sun ir arī zem Oracle, attiecīgi Java arī nāk apakšā), Apple utt. Ne jau windowzi un sīkvalodas ir biznesa pasaules tehnoloģiju balsts!

Svarīga piebilde:

Es šeit nerunāju par zemā līmeņa programmēšanu, spēļu programmēšanu, zinātnisko programmēšanu utml. Manuprāt, šīs sfēras nav zem jēdziena "biznesa aplikāciju programmēšana"!

 

Ja esi biznesa aplikāciju programmētājs (tai skaitā web aplikāciju, jo kas galu galā ir "web"? Tas ir tikai UI!), tad uzvar tas, kurš novēro pasaules "grandu tendences" un izfiltrē no tām sev piemērotāko, nevis tādu, kas cenšas "izgudrot divriteni" un pierādīt, ka viens pats ir gudrāks par Google vai Yahoo kompāniju! :D Biznesa aplikāciju programmēšanas tehnoloģiju tirgus ir blīvs, jo tā lieta ir pieprasīta un ar to nodarbojas miljoniem izpildītāju ASV vien! :D

Ja gribi tēlot entuziastu un pierādīt, ka esi viens gudrāks par 1000 citiem, lūdzu, zinātne, vari izvērsties! Arī "biznesa aplikāciju" programmēšanā vari izvērsties, bet nerādi kaut kādas atstrādātas un sen izgudrotas lietas kā kaut ko "jaunu", "krutu" un tevis paša "izgudrotu"! Tā vietā labāk, piemēram, uzrakstītu kādu jaunu un extra noderīgu jQuery pluginu...

Edited by Mastermind
Link to comment
Share on other sites

mefisto - izskatās, ka tu vienkārši neproti izmantot tādu advancētākus tooļus un izskatās, ka tu nesaproti, ko nozīmē FW jēdziens, tikai skandini par MVC! MVC nav FW, bet tas ir "design pattern" vai "architectural pattern", taču šajos FW ir iebūvētas lieliskas iespējas veidot savu softu MVC arhitektūrā! Ja tu kaut ko nesaproti vai nevēlies saprast, tas nenozīmē, ka tas ir murgs!

 

Interesanti ... kā tieši tu šito secināji no mana teksta?

 

Es tev prasīju, lai tu norealizē elementāru mvc struktūru izmantojot kādu no tevis minētajiem frameworkiem.

 

Un par murgu es nosaucu tikai JSF, kas ir spilgts piemērs "ivory tower" izstrādes metodei, kas tik populāra Java frontē.

Tieši tāpēc es neko neteicu par Springs.

 

Un kas attiecas uz GWT : tas ir fw , kurš ģenerē (drausmīgu) JS kodu no Java's. Tur nav nekāda sakara ar MVC.

Link to comment
Share on other sites

Es tev prasīju, lai tu norealizē elementāru mvc struktūru izmantojot kādu no tevis minētajiem frameworkiem.

Prasīt tu vari daudz, diemžēl man nav laika tagad, lai nodarboties ar tavām "prasībām". Tas, ka varu uzrakstīt nelielu ziņojumu, nenozīmē, ka nestrādāju...

 

Un par murgu es nosaucu tikai JSF, kas ir spilgts piemērs "ivory tower" izstrādes metodei, kas tik populāra Java frontē.

Ko tu ar šito gribēji pateikt, varbūt esi nedaudz konkrētāks un sakarīgāks!

 

Un kas attiecas uz GWT : tas ir fw , kurš ģenerē (drausmīgu) JS kodu no Java's. Tur nav nekāda sakara ar MVC.

Nu gan pateici! "drausmīgs" Javascript kods! :D Zināji, ka GWT optimizē Javascriptu un ka tas ir pareizi browser performancei un stabilitātei!? Optimizētu Javascript kodu tu nevarēsi lasīt kā dzeju un tas nemaz nav paredzēts lasīšanai!

Kas attiecas uz Javascript programmēšanu - es gribētu redzēt kā tu programmēsi Javascript aplikācijas (nevis kaut kādas vienkāršas jQuery fiškas, bet reāli - javascript pilnībā) augstā līmenī, piemēram, uzprogrammē, lūdzu man te uz JavaScriptu RichText editoru ar smuku kalendārīti - tikai, no nulles lūdzu, pliks Javascript un viss lai darbotos ļoti stabili un ātri uz visām pārlūku versijām, kuras lieto vismaz 0.5% lietotāju pēc visiem galvenajiem "browser usage statistics" datiem! ;) Man domāt, ka Latvijā tāda Javascript speca nemaz nav...

Link to comment
Share on other sites

tai skaitā web aplikāciju, jo kas galu galā ir "web"? Tas ir tikai UI!

Nevajag izrādīt savu nekompetneci.

UI ir tikai daļa no web aplikācijas. Datbuāzes un datu modeļu slānis nav UI, web servisi (dažādi API - xml,json vai citos formātos) nav UI, utt.

Mēs varam uzbūvet 2/3 no MVC paternā veidotas aplikācijas - Modeļus un Kontrolerus un mēs nebūsim radījuši ne kripatiņas UI, kamēr nesāksim veidot View-us.

 

tad uzvar tas, kurš novēro pasaules "grandu tendences"

 

Hmm, Lielākais Sociālais portāls - Facebook.

Ak, laikam PHP, ak, laikam uz pašu būvēta Frameworka.

Laikam tendences skaidras.

 

Un no TOP 6 lapām, vismaz 3 man zināms, ka ir būvētas PHP: Facebook, Wikipedia, Yahoo.

Šķiet, ka

Google - galvenokārt Phyton, kā arī C++, JAVA.

Youtube - bija PHP, bet kad google pārpirka pārrakstīja uz Phyton.

Windows Live - ASP.NET

Web tendence ir labi redzama, ja dara kā saki tu un skatās uz grandiem.

Link to comment
Share on other sites

Mastermind, vai nu tu kaut ko ne to šodien esi pīpējis, vai nu īsti nesaproti MVC jēgu, būtību utt, piedavājot JS koda ģenerēšanas freimworku, kā MVC.

Par grandu tendencēm: Javu tavi grandi izmanto appletos, mobilās un lokālās aplikācijās. Weba javu neizmanto nu neviens!

Par Javascript programmēšanu: izskaidro man jēgu neizmantot jQuery, tas pirmkārt, otrkārt, Latvijā ir pietiekami daudz labu JS koderu, lai uzkodētu ko sarežģītāku par RichText. Un JS koderis, kas nevar sakodēt, lai strādā vismaz uz 50% browseriem, ir īsts līkrocis, jo JS ir diezgan labi dokumentēts.

Link to comment
Share on other sites

Prasīt tu vari daudz, diemžēl man nav laika tagad, lai nodarboties ar tavām "prasībām". Tas, ka varu uzrakstīt nelielu ziņojumu, nenozīmē, ka nestrādāju...

Acīmredzot savu apgalvojumus tad pamatot nevari?

Vinekārši ideja jau ir tāda, ja tu ķertos klāt tam, reāli atklātos, ka JAVĀ to izdarīt būs daudz sarežģītāk.

 

 

Kas attiecas uz Javascript programmēšanu - es gribētu redzēt kā tu programmēsi Javascript aplikācijas (nevis kaut kādas vienkāršas jQuery fiškas, bet reāli - javascript pilnībā) augstā līmenī, piemēram, uzprogrammē, lūdzu man te uz JavaScriptu RichText editoru ar smuku kalendārīti - tikai, no nulles lūdzu, pliks Javascript un viss lai darbotos ļoti stabili un ātri uz visām pārlūku versijām, kuras lieto vismaz 0.5% lietotāju pēc visiem galvenajiem "browser usage statistics" datiem! ;) Man domāt, ka Latvijā tāda Javascript speca nemaz nav...

Nu gan tu pateici. Uztaisīt RichText editoru nav nekāda maģija, tas ir parasts melnais darbs. Vienkārši jāņem un jātaisa, jo vairāk funkcionalitātes, jo ilgāk jātaisa.

Taču es savukārt paskatītos, kā tu to pašu izdari JAVĀ, man šķiet, ka sa...tos gudrībā.

Tak domā ar galvu, kāpēc tad populārākie wysiwyg ir taisīti JS, nevis JAVA kā tu piedāvā?

Elementāri - tāpēc, ka tā ir vienkāršāk.

Link to comment
Share on other sites

Javascript un Java ir divas dažādas lietas, līdzīga ir tikai sintakse! Pat valodu pamatprincipi ir savādāki - Java ir class-based, Javascript prototype-based. Es teicu, ka lai uztaisītu ideālu Javascript kodu, tur ir jābūt tiešām Javascript speciālistam, nevis "tā starp citu, es tak sintaksi zinu, tāpat kā citās valodās ir, tik drukāju"!

Link to comment
Share on other sites

Par grandu tendencēm: Javu tavi grandi izmanto appletos, mobilās un lokālās aplikācijās. Weba javu neizmanto nu neviens!

Appleti gan nav nav tik plaši izplatīti, bet vispār izmanto, jā. Par mobilajiem piekrītu, par lokālām aplikācijām daļēji piekrītu (ir aplikācijas, kur būtu piemērotāks C, C++ ...). Par webu nepiekrītu. Kas ir "webs"? Tas ir UI, kas tur apakšā ir, tas ir cits jautājums! Un ja apakšā ir vajadzīgas tādas lietas, ar ko php nespēj tikt jēdzīgi galā, tad tiek izmantota Java! Dīvaini, ka to nezini...

Link to comment
Share on other sites

Mastermind, nav jābūt nekādam JS speciālistam, lai izprastu DOM modeli. Ja izprot to, tad ar JS nav un nevar būt nekādu problēmu.

Un par ideālu JS kodu: nevar pat sapņot par ideālo kodu valodai, kuras darbība ir atkarīga no browsera (cerams, ka apzinies, ka JS ir client-side), līdz ar to, JSā ir jārakstā nevis idealo, bet PAREIZO kodu, vairāk netiek prasīts.

Link to comment
Share on other sites

ja apakšā ir vajadzīgas tādas lietas, ar ko php nespēj tikt jēdzīgi galā, tad tiek izmantota Java! Dīvaini, ka to nezini...

Ar ko tad PHP netiek galā, kā server-side valoda?

 

Un divaini, esu dzirdējis par izplatītiem Python, C++ serverside frameworkiem, bet par Java - kaut kā neatceros. Nu tā, lai būtu populāra, nevis viens g33ks izdomāja, un 10 Javas fanatiķi pasaulē izmanto.

Edited by Леший
Link to comment
Share on other sites

Ar to "ideālo kodu" arī domāju "pareizu kodu" jeb "ideāli pareizu javascript kodu", viens jau teica, ka javascript kods esot drausmīgs! Jā, Googlē tak strādā idioti, mefisto, tak parādi viņiem, ka esi gudrāks! :D

 

Un ar ko php netiks galā? Interesants jautājums, labāk būtu pajautāt, kuros gadījumos kādu valodu labāk izvēlēties!

Nav tādas labākās valodas, ir tikai sliktākās valodas!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...