Jump to content
php.lv forumi

PHP5 uzstādīšana ar TTF atbalstu


Kaklz

Recommended Posts

Mēģinu uzstādīt PHP5 uz sava Gentoo Linux. Ir daži scenāriji, kas izmanto ttf saimes funkcijas, piemēram, imagettftext, imagettfbox, un citas, attiecīgi nepieciesams TTF atbalsts.

 

Uzstādīju PHP ar gd, gd-external, tiff, png, jpg un truetype atbalstu. Neskatoties uz to PHP joprojām saka, ka man nepieciešamās funkcijas esot nedefinētas - attiecīgi nav pilnībā nokompilējies TTF atbalsts.

 

Cik parakos PHP dokumentācijā un Gentoo.org forumos, secināju, ka ir vēl viens konfigurācijas parametrs, kas ir jāiekļauj USE komandā.

 

USE="xpm" emerge php mod_php

 

Problēma slēpjas faktā, ka tiklīdz es pievienoju xpm pie USE komandas, Gentoo man prasa, lai es uzstādu arī X serveri. Tā kā tas ir web serveris, tad neredzu nekādu iemeslu, kāpēc man būtu nepieciešams X serveris. Reāli ar serveri es strādāju praktiski tikai no attāluma caur SSH.

 

Jautājumi:

  • Vai ir kaut kāda veikstpējas atšķirība, ja es uzstādu/neuzstādu X serveri?
  • Priekš kam man tas X serveris ir vajadzīgs? Man kaut kā neticās, ka visiem web serveriem, kam ir PHP ar pilnu ttf atbalstu būtu arī uzstādīts X serveris.
  • Varbūt ir kāds cits variants, kā uzstādīt PHP ar pilnu TTF atbalstu, neuzstādot X serveri? (Varianti "use windows", "use slack", "use debian" netiek pieņemti)
  • Vai uzstādot PHP bez atkarībām (--nodeps parametrs) tas strādās korekti, vai nē?

Jebkādi citi saprātīgi komentāri par tēmu, protams, laipni gaidīti.

 

Paldies jau iepriekš

Link to comment
Share on other sites

Nu man kompilējot no sourcēm, tb bez nekāda emerge, ar ttf viss bijis kārtībā :) Bet zinu, tu jau negribēsi kompilēt source. Tas tak nav progresīvi ;)

Nu gentoo vispār jau arī kompilē no surcēm ;)

 

a kas notiek ja laid:

USE="xpm -X" emerge php...

?

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Nu man kompilējot no sourcēm, tb bez nekāda emerge, ar ttf viss bijis kārtībā :) Bet zinu, tu jau negribēsi kompilēt source. Tas tak nav progresīvi ;)

Nu gentoo vispār jau arī kompilē no surcēm ;)

 

a kas notiek ja laid:

USE="xpm -X" emerge php...

?

Mēģināju arī ar "-X", to viņš ignorē. Vienalga prasa instalēt X serveri.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...