Jump to content
php.lv forumi

Kur mācīties tālāk?


sandis_m

Recommended Posts

Tikai taadeelj, ka maacies RTK/RVT (vai maaciijies) tevi darbaa nenjems. Lielaako maaciishanaas dalju tev taapat vajadzees dariit maajaas un pasham savaa laikaa, vai arii ljoti censties skolaa.

 

Man ir pazinjas, kas ir maaciijushies gan RTK gan RVT. RVT peec atsauksmeem shkjiet labaaks. RTK = Riigas Tehniskaa Koledzha, RVT = Riigas Valsts Tehnikums

Link to comment
Share on other sites

Tikai taadeelj, ka maacies RTK/RVT (vai maaciijies) tevi darbaa nenjems.

 

To es saprotu.

 

Lielaako maaciishanaas dalju tev taapat vajadzees dariit maajaas un pasham savaa laikaa, vai arii ljoti censties skolaa.

 

To es arī saprotu.

 

 

Vienkārši bail izvēlēties nepareizo skolu(visas skolas tāpat nepareizas).

Link to comment
Share on other sites

 

Ja es atkal būtu 9. klasē un man būtu jāizvēlas, tad visdrīzāk es sūtītu visu to izglītības sistēmu un turpinātu intensīvi nākamo gadu laikā pašmācību ceļā apgūt tikai to, kas patiešām ir nepieciešams - tā būtu augstākā matemātika un algoritmiskā programmēšana domāšanas un izpratnes attīstībai un web izstrādes tehnoloģijas darbam.

Atļaušos nepiekrist. Programmētājam ir jābūt ar pēc iespējas plašāka profila zināšanām un izglītību. Tas tā- nerunājot par tīri codemonkey darbu. Lai programmētājs varētu uzrakstīt programmu, kas ir noderīga kādam, ir jābūt domain knowledge attiecīgajā sfērā.

 

 

Saprotams, ka nekad nevar zināt visu par visām tēmām, taču jo plašākas ir cilvēka zināšanas, jo labāks programmētājs viņš var kļūt.

 

Just my humble opinion.

 

P.S. Gribētu redzēt kā kāds pašmācības ceļā, ar pamatskolas zināšanām iemācās augstāko matemātiku. Es nesaku, ka tas ir neiespējami- es saku, ka tādi ir labi ja 1-2%

Edited by fest
Link to comment
Share on other sites

nu es teiktu tā, man arī php, utt kodēšana jau sāk padoties un pat patīk, bet nu tas tāds ka hobijs,

nedomāju ka visu laiku gribēšu čakarēties ar visādam funkcijam utt...

 

un man ari tagad 12.kl, jādoma, kur iet tālāk, bet nu jā,

iespējams, kaut kur saistītu ar PC, tikai kāda jomā, tā ir grūta izvēle...

Edited by Devils666
Link to comment
Share on other sites

 

Atļaušos nepiekrist. Programmētājam ir jābūt ar pēc iespējas plašāka profila zināšanām un izglītību. Tas tā- nerunājot par tīri codemonkey darbu. Lai programmētājs varētu uzrakstīt programmu, kas ir noderīga kādam, ir jābūt domain knowledge attiecīgajā sfērā.

 

 

Saprotams, ka nekad nevar zināt visu par visām tēmām, taču jo plašākas ir cilvēka zināšanas, jo labāks programmētājs viņš var kļūt.

Pietiekami plašām zināšanām, lai spētu uz lietām raudzīties plašākā kontekstā vajadzētu būt katram cilvēkam, bet ne skola ir tā vieta, kas šīs zināšanas pasniedz kaut cik efektīvā veidā.

 

 

P.S. Gribētu redzēt kā kāds pašmācības ceļā, ar pamatskolas zināšanām iemācās augstāko matemātiku. Es nesaku, ka tas ir neiespējami- es saku, ka tādi ir labi ja 1-2%

Nav tik svarīgi, kādas ir tavas priekšzināšanas, cik svarīgi ir tas, cik labi tu spēj mācīties, meklēt informāciju, plānot savu attīstību.

Vienreiz to apguvis, tu vari iemācīties praktiski jebko.

Tāpēc primārais, ko katram vajadzētu apgūt ir individuāla mācīšanās prasme augstā līmeni un to vislabāk var apgūt, to praktizējot.

Un kas tad ir aukstākā matemātika?

Intergrāļi, diferenciālvienādojumi, rindas, transformācijas, imagināras funkcijas un vēl šis tas - būtībā vienkāršas koncepcijas, pie tam internetā praktiski jebkurā mācību materiālā vienmēr esmu atradis daudz labāku tēmas izklāstu, nekā skolas apmācības procesā sniegto.

Link to comment
Share on other sites

Manā laikā RTK nemācīja PHP, bet nu varbūt tagad mācību programma nedaudz savādāka. Bija tikai HTML un JS pamati, kuros, ja negribēji, tad neko neiemācīsies (tāpat kā visos pārējos priekšmetos), jo risinājumi bija uzrakstīti uz tāfeles un pirmais, kurš visātrāk pārrakstīs no tāfeles uz pc un atrādīs, saņem augstāko atzīmi (nopietni).

Ja zini slikti matemātiku un neliksi pilnīgu mīksto, tad arī nokārtosi visu. Īsāk sakot, ja PATS nevēlēsies neko darīt lietas labā, tad iziesi no tās skolas ar tādām pašām zināšanām kā iegāji.

Link to comment
Share on other sites

Tagadējā matemātikas skolotāja tāda normāla, vajag stingrāku, lai pieliek pie vietas.

Arī ķīmijā, agrāk bija barga skolotāja, visiem bija labas atzīmes, tagad tāda nešāda, kura pati vēl mācās ķīmiju un arī atzīmes tādas nešādas.

 

Eh, kaut kā jāpiespiežas, bet tas ir grūti :/

Edited by who_i_am
Link to comment
Share on other sites

Who_i_am, klausies. Es arī tagad esmu 9'ajā klasē! :D Un es jau zinu trīs reālus iesācējus kodēšanā (ieskaitot mani), ar 9'ās klases izglītību! ...gandrīz. Tātad esam trīs.

Cik esmu nopratis, pētījis un chakarējies - RVT tomēr ir nedaudz labāks. :) Tad nu ko - "maucam" visi trīs uz turieni, turamies kopā un, protams, kā jau cilvēki minēja - paši veidojam atsevišķus projektus, praktizējamies, praktizējamies, praktizējamies...

Ziniet ko es vēl esmu sapratis?? :) Tagad mūs (runāju par 9. klasi <) vairs neviens "nespiedīs", lai mācāmies. To ļoti labi ievēro attiecīgie RVT skolotāji, tāpēc jau arī tā dara! :D

 

Īsumā, es ar tevi, Sandi, sazināšos. :)

Link to comment
Share on other sites

Tajā RVT mājaslapā pilnīgi nekādas informācijas nebija, izņemot, kas ir programmēšanas tehniķis un ko viņš dara.

Hvz, viss jau ir atkarīgs no mācību maksas + Nauda nekrīt no gaisa (un tas ir stulbi :D) + vēl arī tas, ka neatrodos Rīgā. Varbūt būšu spiests iet vidusskolā :/

Dies' viņu zina.

Pa vasaru kaut kur laikam būs jāpiestrādā, varbūt pat pa nakti, forši. :)

 

 

 

Pilnīgi, tāds stressfull... učenes baida ar saviem eksāmeniem.

 

Piekrītu, kas iepriekš minēja, esmu riktīgākais čaiņiks matemātikā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...